Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("sibirya’da türk izleri") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (1) ...
 • 0
  +0
  -0

  erhan aydın’ın şubat 2019 çıkışlı yenisey yazıtlarını içeren kitabı. kitap, kasım 2015’te kömen yayınları tarafından basılan yenisey yazıtlarının yeni basımı gibi bir şey. tek eksiği 2015 baskısında bazı yazıtların fotoğrafları vardı, bu baskısına koymamışlar. 2015’ten önce de yanlış hatırlamıyorsam 2013’te bir baskısı daha yapılmıştı fakat, yine yanlış hatırlamıyorsam, orada birkaç yazıt eksikti.

  neyse, yazıtları numaralarına göre ayırmış. her yazıtın önce bulunma evresi, bulunduğu yer, tarihi, bulan kişi vb. sonra orjinal metin, altında önce latinizasyonu, sonra onun da altına çözümlemesi yazılmış. en altta ise sadece bahsi geçen yazıtla ilgili bir kaynakça ve notlar(yazıtlarda kullanılan bazı kelimeler ile ilgili bilgiler) bölümü olan mükemmel bir kaynak.

  2013 baskısı elimde olmadığı için bilemiyorum fakat 2015 ya da 2019 baskısını almanız, eğer fotoğraflar sizin için önemli değilse, fark etmez. tam kontrol etme fırsatım olmasa da kaynakçalarda ya da notlar bölümünde öyle çok değişiklik olacağını sanmıyorum. birkaç yazıtın kaynakçasına baktım, sadece kaynakların yeni baskısı yazılmış, başka bir fark yok.

 • ... diger entiriler (1) ...