bugün
yenile

  umutsuzluğa düşünce tutunulacak dal

  4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  eger surekli umutsuzsanız psikolojik tedavi almaniz gerekebilir yoksa namazi deneyebilirsiniz kendimden biliyorum..

  sonun başlangıcı

  3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Yine, yine ve yine. Başladığım yere geri döndüm ama başladığım gibi değilim. Bu sefer hayır. Bu sefer olmayacak. Başladığım yere geri döndüm evet. Ama başlayamıyorum, olmuyor. Defalarca olur gibi oluyor ama olmuyor. Aklım başka bir şey söylüyor, kalbim başka. Aslında çoğu zaman yer değişiyorlar söyleme kısmında. Bazen tam tersi şeyleri söylüyorlar ama asla aynı şeyi söylemiyorlar. Sonun başlangıcına ihtiyacım var ve tabi iyi bir sona. Neden böyle şeyler benim başıma gelir diye söylenmeyi bırakalı oluyor biraz. Alıştım. Üstünde ki ağlardan korkulup, açılmayan bir sandık gibi. Çok uykum var. İstemiyor aklım uyanmak istemediği yerde uyumayı. Gerçi artık, nerde uyanmam gerek onu da bilmiyorum ama.. Başladığım yerdeyim ama başladığım gibi değilim. Nasıl gideceğimi biliyorum ama yol yok. Daha önce kullandığım yol yok. Başka nasıl ilerlenir bilmiyorum. Aslında belki de "o kişi" değilimdir hepsi bu. Bir şeyleri başarabilecek olan olduğuma inanırım hep. Farklı olduğumu, kimsenin yapamadığını yapacak olan. Bu kadar şeyin üst üste gelmesi belki de sadece hayatın bana "o kişi sen değilsin" demesidir. Ben değilsem, ben ne yapacağım peki?

  misafir çocuğunu boğmak istemek

  11
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Sanırım bahsedilen çocuk aşırı şımartılmış, annesi babası sahip çıkmayan dur demediği için pencerelere tırmanan çocuk. Böyle çocuklara ben de sinir oluyorum ama bazen anne baba ne yaparsa yapsın çocuk durmuyor arkadaşlar. Ben de bir anneyim ve kızım iyice yaramazlıklara başladı üstelik laf anlamıyor bazen ama ben de gittiğim yerde elimde çayla oturup çocuğu ortalığa salmıyorum, sürekli peşindeyim bir şeyleri kırmasın güzelce oynasın diye uğraşıyorum. Ama elinde çayı ile oturup çocuğu çayıra salar gibi bırakan annelere ben de gıcık oluyorum.

  sözlük yazarlarının mallıkları

  10
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Bügün Kuranlar gelmişti. Onları İnternete açıyordum. Yazar kısmına gelince listede Allah'ı aradım ama yeminle boşluğuma geldi. Jeton sonradan düştü.

  sözlük yazarlarının mallıkları

  5
  +
  -entiri.verilen_downvote
  yeni evlenen bi tanıdık vardı. kız benzin kokusunu, tiner kokusunu çok seviyormuş eşi de işten gelirken elini tinerle falan yıkıyormuş bu da onu kokluyormuş bunu anlattıklarında şok olmuştum aq "fanteziniz bu yani?" diye mal bi soru sormuştum

  değersizlik hissi

  3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  en büyük hatamız bizim kendimize vermediğimiz değeri başkalarından görmek istemek. ben de yapıyorum bunu. sonra durup düşününce kendime acıyorum. elimde olan imkanlarla kendime değer katıp bir şeyleri başardıkça daha da tatmin olup mutlu olmak varken neden durduğumuz yerde acınası bir halde başkalarından değer bekleriz? önce kendini sev kişisel gelişim saçmalığını bolca düşünürken aslında gerçekten bunu yapmam gerektiğini anladığımda öğrendim sanırım ve bir de kendi kendimin hakkına girdiğimde..

  abilerin garip hareketleri

  9
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Her haftasonumu kendine göre planlıyor. Haftaiçi ise zırt pırt arayıp “haftasonu nereye gidiyoruz” diye soruyor. Cevap vermesem mesajları bitmiyor, gelmek istemediğimi söyleyince de küsüyor. Sonra yengem devreye giriyor “boktaann, bizi özlemedin mi? Abini niye kırıyorsun? Çocuklar da seni istiyor” deyip ben “tamam” diyene kadar susmuyor. Geçen hafta Edirne’ye kahvaltıya gittiler, zor bela ikna ettim de gitmedim, bu hafta Bursa’ya gidiyormuşuz, oradan Yalova’da kaplıca faslı yapacakmışız. Bugün yengemi aradım dedim “ben regl oldum gelsem de bir manası yok. Gelmeyeyim” abime söylemiş abim demiş ki “gelmemek için zorla adet olmuştur o şeytan” :)) zorla adet olmak ne ay :)) kaplıca iptalmiş, Bursa’ya gidiyormuşuz, ben ölsem de gidiyormuşum -_-

  asosyal itiraf

  3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  insanlara kolay kırılan biri değilim, kırıldıysam gerçekten önemli bir konudur benim için. yine de bunu çok büyük problem etmem. kafaya takmam için aşırı ciddi bir şey olması gerekir. kırıldığım konularda da gönlümü almak çok zor değil. lakin kırıldığımı fark etmeyen birine karşı bunu dillendirdiğimde herhangi bir geri dönüş alamayınca paramparça oluyorum aq. galiba şu hayatta beni en çok üzen şeylerde ilk 5'e girecek bir eylem bu. olum biri size kırıldığını söylüyorsa niye tepki vermiyorsunuz? cibiliyetini siktiklerim...

  demet evgar

  4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bahar dizisine başladım da aman yareebbim. bu nasıl bir kadın ya! aklımı çıldıracaaam. aynı anda seksen duygu yaşıyor, yaşatıyor. globalde parlayıp uçması gereken bir sanatçı. oyuncu değil, sanatçı! sayfalarca yazsam şu kadını seyrederken hissettiğim keyfi anlatamam sanırım. var olsun. keşke komşum falan olsaydı. akşamları elimde şişeyle kapısını tıklatır demet ablaağ ben geldim derdim öyle oturup şarap içerdik.

  anthony taylor

  4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  oruspu çocuğu portekizli vol 2. amına koduğumun evladı, roma taraftarı keşke senin ağzını yüzünü sikeydi.