bugün
yenile

  asosyal itiraf

  8
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Sözlükte 10 saat zaman geçirecek kadar hayatsızım bu sıralar. Hayatımda rutin olarak 5 6 ayda bir türbülansa giriyorum. 26-27 yaşına gelmiş birisi için bu kadar boş , anlamsız ve ergence bi hayat geçirmenin ne kadar iğrenç bi şey olduğunun da farkındayım. Ama ben buyum. Ne yaş almak, ne meslek edinmek, ne büyümek ne de olgunlaşmak... Hiçbir şey değiştirmiyor bu vasıfsızlığımı. Çok rahatsızım bu hayatsızlıktan, bu önemsiz kişi olma hissinden çok rahatsızım.

  küçükken çükü fermuara sıkıştırmak

  9
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Bundan daha acı olan şey top oynarken billurlarına o topun çarpmasıdır, çocuk olduğum ve daha aklımın yetmediği zamanlar da mahallede top oynarken şıkışmak suretiyle maça ara verdiğim bir dönemde başıma geldi bu olay bilenler bilir eskiden mahaller de top oynamak için boş bir arazi olurdu mahallenin çocukları orada toz toprak içinde kendi çaplarında Ronaldo Ronaldinho zidane olurlardı yine böyle bir günde top oynamaya kendimi kaptırmışken birden çişimin geldiğini farkettim eve kadar kim gidecek mantığıyla top sahasının ucuna gidip solucan kadar olan haydarı çıkarıp bir güzel işemeye başladım ama işerkende sabırsızlanıp kendi kendime konuşuyorum bit hadi a.q maça yetişeceğim diyorum (sanki dünya kupası finalinde oynuyorsun pezevenk) her neyse en son bitti diyip kalan son bir kaç damlayı da sallayıp düşürdükten sonra aceleyle benim solucanı pantolonun içine koyup fermuarı çekmeye çalışırken solucanın derisi sen gel fermuarın arasına sıkış devrini devranını izzeti ikramını sikeyim tutsak edilmiş kurt gibi ulumaya başladım ama nasıl bir acı gözümden yaş geliyor fermuarı oynatmaya çalıştıkça daha da çok ağrıyor benim solucan kopacak diye aklım gidiyor acı desen ayrı bir dert uluya uluya acı içinde eve kadar koştuktan sonra ordinaryüs profesör doktor gariban anamın bana müdahale etmesi bir oldu asıl acı benim solucanımın o fermuardan kurtulduktan sonrasında oldu o günden sonra korkumdan fermuarlı pantolon giymem hep düğmeli pantolonları tercih ederim buda böyle saçma bir çocukluk travmamdır.

  küçükken çükü fermuara sıkıştırmak

  4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  lanse edildiği gibi vahim bir olay değil. yaşamamış olsak inanıcaz. kim nereye sıkışıyor amk? t: fermuarın paramparça olmasıyla sonuçlanan olay.

  dörtlü yakınca her yere araba park edebiliyor olmak

  13
  +
  -entiri.verilen_downvote
  t: bizim ülkemizde sıkça yaşanan durum. (bkz: canis ile küfre doğru)'ya hoş geldiniz. bugün caddenin ortasında dörtlüleri yakıp arabayı bırakıp giden andavallar hakkında konuşacağız. bu andavallar, caddenin ortasına araba bırakıp trafiği felç ediyorlar. bir de bu a.kodum tiplerine laf edince "kardeş 5 dakikalık işim var" deyip işin içinden çıkabileceklerini zannediyorlar. ulan göt, senin o 5 dakikalık işin trafiğin içine ediyor sen farkında değilsin. bir de bu amcıklar yüzünden o kadar daralıyor ki cadde, göt kadar yerden arabayla geçmek zorunda kalıyorum. hadi ben bir şekilde arabanın enini boyunu ezberlerdim. peki acemi şoför denk gelince ne oluyor? adam geçemiyor haliyle. geçmek de zorunda değil sonuçta o arabaya sürtebilir mal canın yongası. acemi şoförler geçemeyince ne oluyor peki? trafik kilit. tek bir malın ihmalkarlığı bütün trafiğin kilitlenmesine sebep oluyor.

  erkan baş'ın 1500 tl'lik tommy hilfiger kazağı

  4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  1500 TL şuan para mı lan? bu adam zengin değil biz fakiriz..

  hepimiz ölecek yaştayız

  4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Ölümle ilgili söylenmiş en güzel iki sözden biri benim için. Diğeri ise "her ölüm erken ölümdür"

  asosyal itiraf

  8
  +
  -entiri.verilen_downvote
  “sikseler çalışmam” dediğim sektörde iyi bir pozisyon ve eh işte bir maaşa imza attım bugün. siz, siz olun benim gibi büyük konuşmayın. bu hayat adamı götünden siker usta.

  asosyal sözlük dert köşesi

  5
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Okuduklarım beni birkaç yıl geriye götürdü. Bak delikanlı diye söze girecek yaşlarda değilim henüz. Yine de neredeyse birebir aynısını yaşadığım bu dertlerin hiçbirisi yok şu an. Şükür halime. İnanın arkadaşlar. Kendinize... en çok kendinize ve hatta gerekirse sadece kendinize. Şu an olduğunuzdan daha kötü olmanıza sadece kendinize inanmayı bırakmanız sebep olur. İleride zor günleri dostlarınızın tebessümüyle hatırlarsınız.

  köylüleri niçin öldürmeliyiz

  5
  +
  -entiri.verilen_downvote
  @avhathorne'un paylaştığı kısmın aksine şiirin en güzel kısmı burasıdır Köylüleri niçin öldürmeliyiz? çünkü onlar yanlış partilere oy verirler kendilerinden olanlarla alay edip tuhaf bir şekilde başkalarına inanırlar. devlet, tapu dairesi, banka borcu ve hastanedir. devletten korkar ve en çok ona hile yaparlar. yiğittirler askerde subay dövecek kadar ama bir memur karşısında -bu da tuhaftır- ezim ezim ezilirler. enflasyon denilince buğday ve gübre fiyatlarını bilirler. cami duvarı, kahve ya da bir ağaç gövdesine yaslanıp onbir ay gökyüzünden bereket beklerler. dindardırlar ahret korkusu içinde ama bir kadının topuklarından memelerini görecek kadar bıçkındırlar harmanı kaldırdıktan sonra yılda bir kez şehre giderler!

  türk ifşa

  5
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Şimdi biz bunu izledik falanda nolucaktı empati yapıp bu kadına anlayışla yaklaşıp hayatını kazanma şeklini normal mi görmemiz gerekiyordu? E yine normal görmedik. Kendini bu girdiği yola girdiren, yaşadığı hayata getiren sorunlarının hepsini belki fazlasını bu ülkede milyonlarca insan yaşıyor, yaşayacak. Bunlar bahane. Gençliğindede ne olduğu az çok belliymiş çünkü yaşadığı yerde belediyenin önüne gidip evimi sorsanız herkes bilirdi diyor. Neden bu kadar biliniyordun acaba? Mahalle/şehir bilinirliğinden ülke çapında internet aleminde bilinir bir hale getirmiş kendini. İşleri büyütmüş yani kısacası. Böylelerinin tek dertleri kolay para kazanmaktır. Kolay paranın olduğu yerdede ahlaki bir değer yoktur. İlgili kişiyi ve videonun yayınlandığı kanalı tebrik ederim, güzel bir reklam çalışması olmuş. Bu videodan sonra kazancına kazanç katacağı kesin. Çok daha fazlasınıda kazansın hatta pek umrumda değil. Her zaman derim kabahat satanda değil, alanda ama yaşadığı hayatı kazanma şeklini özendirecek eylemlerde bulunması büyük bir problem.