Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("yirmilik diş çekimi") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (1) ...
 • 1
  +1
  -0

  öyle acı çekiyorum ki yazmadan geçemeyeceğim...
  16 yaşında baş gösteren yirmi yaş dişlerimle uğraşıyordum birkaç senedir. sürekli şişmesi, apse yapması canımı sıkıyordu. bir yandan hepsi gömülü ve yan yatmış vaziyette olduğu için dişlerimin şeklini de iyice bozmuştu. normal şartlarda doktora yirmilik diş çekimi için gidilir, bir röntgen çekiminden sonra dişler çekilir. röntgenim elimde hangi hastaneye gitsem kapısından geri gönderdiler. son olarak ankara üniversitesi diş hekimliği fakültesi cerrahi biriminin kapısını çaldım. günlerce verilen uğraşlar sonucunda doktorum yirmi yaş dişlerimin yerlerinin oldukça riskli bölgelerde olduğunu ve ciddi bir ameliyatla çene açılarak alınması gerektiğini söyledi. diğer hastanelerin beni neden kapısından kovduğunu ancak o zaman anlayabildim. genel anestezi aldığım için dişlerin dördünü birden -üst çenemi de komple açmak koşuluyla- aldılar.

  sözün özü, ne kadar sıkıntılı olursa olsun ya teker teker ya da ikişer ikişer aldırın yirmilikleri arkadaşlar. dördünü birden aldırmak insanı gerçekten mahvediyor. benimkisi ameliyattı ancak yine de keşke ameliyatta yalnızca ikisini almalarını isteseydim, aynı süreci iki kere yaşamayı bu acıya tercih ederdim. aynadaki charlotte artık bir yabancı sanki o_o

  1 geçmiş olsun, ameliyatın hertürlüsü korkutucu - erik seven hatun 17 Şubat 2019 20:59
  1 teşekkürler :) - charlotte 18 Şubat 2019 21:16
 • ... diger entiriler (1) ...