Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("çakıcı'nın ilk kurşunu") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (3) ...
 • 4
  +4
  -0

  sabahattin ali'nin konya halkevi'nde verdiği konferanstan bir bölüm:
  "kadın bir erkeğe varmaz, kadın bir erkeğe verilmez ve bir erkek bir kızı almaz, (almak, vermek) bu tabirler kadını kıyametten düşüren, ona ahkar(en hakir) mahiyeti veren şeylerdir ve her şeyden evvel bu zihniyeti kadınlarımız kafalarından çıkarmalıdır; bilmelidirler ki iki cins birbiriyle hayatını birleştirirken yuvaya getirdikleri aynı kıyamette şeylerdir ve koca mal sahibi değil, hayat ortağı demektir. bu hukuk müsavatı kadınlarımızın şuurunda yer ettikten sonra onların kuvvetli ve hakiki bir insan olmak için dimaği ve fikri sahada da yükselmek isteyecekleri tabiidir.

  memletekimizin kadın ve erkeklerini, bir diğerini sürükleyen ve taşıyan değil, el ele ve aynı tempoda yürüyen iki mahluk olarak göreceğimiz günün uzak olmamasını dilerim. bu kadar efendim.

  17.10.1932
  konya "

  yapi kredi yayinlari s. 118

  1 bilmem tanır mısınız, zeki kayahan coşkun adında bir radyo programcısı var.kendisi, tam da sizin buraya yazdığınız kısımdan dolayı bu kitabı tavsiye etmişti :) - real asociedad 01 Temmuz 2018 13:31
  1 ben de o yayinda duyup almıştım kitabi :) - space 01 Temmuz 2018 13:32
  güzel tesadüf :) - real asociedad 01 Temmuz 2018 13:34
 • ... diger entiriler (3) ...