Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("ne ekersen onu biçersin") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (6) ...
 • 2
  +3
  -1

  olayla bütünleşince vay anasını cidden ne ekersen en sonunda onu biçiyormuşsun dedirten bir atasözü.
  olay:
  üniversiteye ilk başladığım yıl birkaç insanla takılırken bir süre sonra o insanlarla çok da kafa yapımın uymadığını fark ettim, biraz zamana bırakarak biraz sürtüşerek bu insanlarla olan iletişimimi sonlandırdım.
  herkes kendi yolunda takılmaya başladı ve sonradan sınıfa başka bir insan geldi, benim iletişimi bitirdiğim grupla bir anda on yıllık samimiyet yakaladılar. bu yeni gelen insan bir zaman sonra sırf o gruptaki insanlarla konuşmuyorum, sürtüşmeli ayrıldım diye kendince bana cephe aldı ve yolda giderken omuz atmalar, ben varken amfinin kapısını çarpmalar, laf sokuşturmalar filan başladı.

  velhasılıkelam tabii ki ben bu durumu garipsedim. kazık kadar insanlar olmuşuz ilk kez aynı ortamda bulunuyoruz ve aramızda bir sürtüşme olmasını bırakın bir merhaba bile yokken, başkalarının anlatımı ile bana cephe alınıyor ve medenice olmayan davranışlarda bulunuyor. onlarla samimi oluşun sebebi ile benimle konuşmazsın anlam verebilirim, ama sebepsizce bu barbar tavırları takınamazsın.

  her neyse günler geçti, okul bitti, herkes bir yana dağıldı, bir yerlerde iş bulanlar oldu bulamayanlar oldu. ben daha okul bitmeden aldığım teklifle okul bittiği gibi bir yerde çalışmaya başladım. zaten beğendikleri için çağırmışlardı, zaman içinde daha da memnun kalıp beni kurum müdürü yaptılar. neyse bir gün eleman ihtiyacımız oldu ve ilan verdik. ben kurumda yokum, patron yapıyor görüşmeleri. sonradan konuştuk, böyle böyle biri geldi sizin sınıf arkadaşınızmış bunu alalım mı dedi kurumumuz için uygun biri olacağını düşünmüyorum dedim ve geri çevirdim.

  gün geçti kardeş kurumumuzda elaman ihtiyacı oldu beni aradılar. mezunlar grubundan genel bir duyuru yaptım. özelden kim mesaj attı dersiniz? evet doğru bildiniz. senin aracılığınla gitsem daha iyi olmaz mı diyor. ben sadece duyuruya aracı oldum, kendin başvurunu yap dedim “şu insan gelecek, direkt bunu alın” deme yetkim olduğu halde. ekmeğine engel benden olmasın dedim ama benim adımı kullanarak da bir yere gelemesin dedim. ve o kişi bana omuz atarken asla aklıma gelmezdi bir gün o gereksiz tavrının karşılığını elimdeki böylesine bir güçle verebileceğim. uzun lafın kısası (bu kadar yazdıktan sonra bu sözü kullanmak da ne saçma) bir konuda bir hamlede bulunurken bazen cidden birkaç yıl sonrasını bile hesap etmek gerek.

  2 sonunda oha dedim.. hayat - kardesmbisakinol 23 Ekim 2019 00:02
  1 ben de sonunda ohh dedim - rende 23 Ekim 2019 00:04
  2 :) her insan ikinci şansı hak eder bence - kardesmbisakinol 23 Ekim 2019 00:06
  1 düşünmem lazım asdfgjkl - rende 23 Ekim 2019 00:07
  2 ahahhaah çok fenasın sende .d - kardesmbisakinol 23 Ekim 2019 00:09
  1 ya aslında ilgisi yok, cidden böyle ve buna benzer huyları olan bir insandan zaten iyi bir çalışan olmaz ki. ben bir şey yapmadığım halde bana omuz atan, öğrencinin velisi ters bir şey söylediğinde veliyi döver adfkşlj olayı geniş açıya yormak lazım - rende 23 Ekim 2019 00:11
  2 ama bunda da çok haklısın bak :)) - kardesmbisakinol 23 Ekim 2019 00:12
  1 şımarırım yapma......... asfjklşş - rende 23 Ekim 2019 00:13
  2 djdjdk şımar hak ediyorsunnn - kardesmbisakinol 23 Ekim 2019 00:15
  1 teşekkür ederim :) - rende 23 Ekim 2019 00:23
  2 ;) - kardesmbisakinol 23 Ekim 2019 00:24
 • ... diger entiriler (6) ...