Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("lingualeo") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (1) ...
 • 2
  +2
  -0

  duolingo benzeri dil eğitim uygulaması. bence daha faydalı ve yelpazesi baya geniş.
  uygulama 3 kısımdan oluşuyor özetlemek gerekirse;
  alıştırma kısmında okuma, dinleme, kelime alıştırmaları ve gramer alıştırmaları yer alıyor. bunların kendi içlerinde yine seçenekler var boşluk doldurma, kelime düzenleme gibi. çok farklı seçenek sunuyor olması fazlasıyla keyifli.
  sözlük kısmında kelime grupları ve cümleler var. gündelik hayatta sıklıkla kullanılan kalıpları öğrenmenize yardımcı oluyor. eğer konuşma odaklı çalışıyorsanız bunları öğrenmek daha öncelikli zaten bana kalırsa.
  gelelim üçüncü ve bana kalırsa en zevkli kısıma bu kısmın adı orman. uygulamaya kayıt olduğunuz zaman size ilgi alanlarınız, hoşlandığınız aktiviteler soruluyor. bunlara verdiğiniz cevaplar doğrultusunda karşısınıza ilgilendiğiniz konularla alakalı okuma yapmanız için makaleler sunuluyor. makaleleri okurken bilmediğiniz kelimelere tıkladığınız zaman türkçe çevirisini görebiliyorsunuz. okurken ekstra sözlükle uğraştırmaması benim için artı yönlerinden bir tanesi.
  şimdi gelelim uygulamayı benim gözümde arşa çıkartan kısıma. lingualeo kendi bünyesi içerisinde tedx konuşmalarını barındırıyor. ingilizce altyazılı verilen konuşmalar karşınıza geliyor ve altyazıya tıkladığınız zaman türkçe çevirisini görebiliyorsunuz. tedx konuşmaları kategorilere ayrılmış bir de ne izlesem diye düşünme olayı çok fazla yok.

  okur okumaz duolingoyu silip bunu indirdim teşekkürler hacım. - shirok 13 Ocak 2019 15:59
  1 rica ederim, umarım işine yarar hocam - meaculpa 13 Ocak 2019 16:03
 • ... diger entiriler (1) ...