Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("matrix filminin asıl yüzü") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (7) ...
 • 3
  +3
  -0

  arkadaşlar öncelikle filmi kötülemek gibi bir amacım yok bu entry filmin ne amaçla çekildiğini göstermek ve oynayan oyuncuların reel hayatta kimleri canlandırdıklarını göstermek için yazıyorum.

  öncelikle zeon'dan başlayalım yani şehirden, bizde bu şehrin okunuşu sion'dur yazılışı ise zeon'dur ama yabancılar da sion diye yazılır. sion'dan siyonizm çıkarılır yani siyonistlerin vatanı

  trinity, neo'nun büyük aşkı trinity ise magdalalı meryem diğer ismi ile aziz maria olarak karşımıza çıkıyor. magdalalı meryem efsanelere göre fahişedir diğer bir inanışa göre de hz.isa'nın sevgilisidir.

  morpheus, neo'nun yol göstericisidir. morpheus da hz. yahyadır. hz.isa'nın gelişini önceden müjdeleyen kişi ve isa'yı vaftiz eden kişidir.

  cypher, birinci filmdeki haindir. bu karakter de yahuda'dır. hz.isa'nın roma imparatorluğu tarafından yakalanmasına sebep olan kişidir isa'ya para karşılığında ihanet etmiştir.

  ajan smith, roma imparatorluğu olarak göstermemiz yeterlidir. roma imparatorluğu, isa'nın hıristiyanlık dinini yaymasını istemedikleri için isa'ya engel olmak istemiştir sonuç olarak isa çarmıha gerilmiştir.

  neo, anlayabileceğiniz gibi isa'dır. seçilmiş kişi, zeon'u kurtaracak kişidir.

  tek bir kişi kaldı karakter olarak çözemediğim oda kahindir eğer bilen flan varsa aydınlatsın beyler.

  bu belirttiğin olaylar ve karakterler islam diniyle bağdaştırılmamıştır. sonra çıkıp yok isa göğe yükseldi demeyin bizde biliyoruz islam dinin de isa'nın göğe yükseldiğini buda ayrı tartışma konusu ya neyse.

  1 gayet mantıklı geldi kardo. kahin cebrail (vahiy meleği) olabilir. ama meryem kısmında sıkıntı var. - vito corleone 29 Ocak 2016 23:57
  şimdi kahin konusunda şöyle birşey söyleyeyim, 2 filmde neo beyaz bi odada matrix'in mimarı ile konuşurken mimar buna ben matrix'in babasıysam kahin de annesidir dedi. bende acaba kahin meryem olabilir mi diye dusundum ve bu konuyu iyi bilen hocama sorduğumda olamaz dedi çünkü meryemin geleceği görmek gibi bir gücü yoktu. vahiy meleği de olamaz çünkü tanrı evreni tek başına yarattı az önce anlattığım mimar ve kahin konusundan anlarsın - fenasikerim 30 Ocak 2016 00:08
 • ... diger entiriler (7) ...