bim

Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("bim") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (82) ...
 • 5
  +5
  -0

  geçenlerde sabah gazetesi'nin kendileri hakkında yaptığı şu; link haber sonrası biraz bakındım da, iddia ediyorum; bim gibi bir oluşum, bu ülkede yapılacak en sağlam yatırımlardan birisidir. itiraf ediyorum, inanması başta güç geldi. sırf bu yüzden bazı hocalarıma da danıştım bu konuyu. doğruymuş, yanılmamışım..

  bu adamları malum gazetenin yaptığı cinsten rencide edip hedef göstermek saçmalık. aksine takdir etmek lazım. fazlasıyla hak ediyorlar. adamların ticari vizyonu zannedilenden kat be kat fazla. alt tarafı bim deyip geçmeyin, inanılmaz rakamlarla inanılmaz işler başarıyorlar.

  elde ettikleri verilerin üstüne yaptıkları şu açıklama; - link aklımdaki soru işaretlerini çokça götürdü. art niyetli olduklarını da düşünmüyorum o yüzden. -ki adamları hedef gösteren gazetenin tanzim satış mevzusuna hizmet için art niyetli oluşu zaten açık.-

  açıklamadaki en kritik ve haklı kısımsa şu;

  "şirketimizin büyümesinin ve kar etmesinin temel sebebi; yüksek maliyet disiplini, verimlilik odaklı operasyon yaklaşımı, sektör ortalamalarının çok altındaki brüt kar marjları ve 'yüksek kalite, düşük fiyat' şiarıyla, ürün fiyatlarını mümkün olan en düşük seviyelerde tutmasıdır. bu nedenledir ki her geçen yıl vatandaşlarımızın şirketimize teveccühü artmıştır.

  şirketimiz, ürünlerine düşük kar marjları yansıtması sebebiyle enflasyonun artmasına engel olduğu gibi, hükümetimizin 'enflasyonla topyekün mücadele' kampanyasına yoğun destek vermiş ve bazı ürünlerde zararına satışı göze almıştır. tüm bunlara rağmen, adı geçen yayın organları basın etiğini, ahlakı ve hukuku hiçe sayarak, şirketimizi "fırsatçılık, kaos simsarı, vatandaşın cebini yakarak kar rekoru kıran, fiyatlarda oynayan" bir kurum gibi göstermesi şaşkınlıkla karşılanmıştır."

  adamlar diyor ki;

  kardeşim benim raporlarım ortada; link sizin aptal politikalarınız ekonomiyi amuda kaldırıyor. vatandaş bakkala gitse ortalama %25 bürüt kar marjı uygulanan ürünler alacağına, benim her sene uyguladığım standart %15'lik ürünlerime rağbet gösteriyor. dolayısıyla ülkedeki her kriz, aslında benim gibi alt tabaka vatandaşa yatırım yapan firmalara yarıyor. ve bundan daha doğal ne olabilir amk? art niyetli olsam o rakamı %15 değil, %20 yapardım. yine de her türlü ve daha fazla kazanırdım. ama yapmadım? esas benim bile fiyatlarım şişiyorsa ekonomi o kadar kötüdür. bana değil, buna yoğunlaşın aklını sevdiklerim..

  hee diyeceksiniz ki; peki sen nasıl bu kadar kar ediyorsun? toptan alıyorum güzel kardeşim. yurt içinde yaklaşık 7000, yurt dışında da fas, mısır gibi ülkelerde yüzlerce mağaza ile hizmet veriyorum. bugün herhangi bir sütçüden süt almaya kalksam, öyle pespaye bakkallar gibi azar azar almam. her alışım binlerce litreye tekabul eder, bu da sürümden kazanmam demek. yok yere her geçen yıl daha fazla mağaza açmıyoruz. aklımızı kullanıyoruz. uyguladığımız bürüt kar marjı her sene aynı. illegal ya da etik dışı bir şey yaptığımız yok amk. boşa tatava yapmayın.

  not: bim kardeşim.. şube sayınıza, birim sabit ve ortalama değişken maliyetinize, satış miktarınıza, bürüt kar marjınıza ve elde ettiğiniz gelirlere bakıyordum da, burda bir iki oynamayla bir yirmi pay, bir otuz olur.. bul beni mavişim.. krizin eksik olmadığı bu diyarda kral yaparım seni. ya da sen beni yaparsın, emin olamadım şimdi. işin sonunda da guardiola misali şey derim; ben onları dünyanın en iyi firması yapacaktım, onlar beni dünyanın en iyi kralı yaptı..

  6-7 sene önce kendimce birtakım incelemeler yapmıştım aldığım duyumlar üzerine; birtakım genel piyasa ürünlerinde fiyat daha düşüktü ama gramaj da düşüktü. şimdi nasıldır bilemem. - kıpçak bey 13 Mart 2019 20:49
  1 bilemiyorum, entry çerçevesindeki meselede o konuya bakmadım. ama onu da yadırgamam. hem onu yapmayan yok, hem de yerine ve dozuna göre gerekli bir hamledir. - louis froziel 13 Mart 2019 21:16
 • ... diger entiriler (82) ...