Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("kolonoskopi") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (7) ...
 • 2
  +4
  -2

  anlık:kolonoskopiden çıktım
  şimdi bu işlemden tırsan arkadaşlar için naçizane tecrübemi aktarayım ki korkutan hatta vazgeçirten yorumlara itibar etmesinler. yaklaşık iki aylık fena kabızlığım vardı ilaç içmeden mümkün değil tuvalete çıkamıyordum öncesinde zorlandığım da olmuştu tabi ama kayısı yeşil çay falan hallediyosum baktım bu sefer hallolmuyor dedim hastaneye gideyim. önce dahiliyeye gittim strestendir dedi iki hap verdi üç öğünden günde altı ilaç, iç dedi, el mecbur içtik tabi. bir hafta kullandım yok arkadaş anca onların üstüne yine destek ürünler kullanarak ishal olarak falan rahatlıyordum dedim genel cerrahiye gideyim ve evet kolonoskopi dedi.
  şimdi o aşamaya geleyim: üç gün öncesinden oruca başladım sadece sıvıyla beslendim su içtim öncesi akşam 6da fosfo soda içtim( burda bi parantez evet tazı çok kötü çok rezil iğrenç ama sıvıyla karıştırıp içme tavsiyesi gördüm bence uymayın boşa rezilliği büyütürsünüz 45 ml için kurtulun) üstüne bir lt kadar su ardından 7de bi kutu daha. acaip bi karın ağrısı şişkinlik oldu ama boşalttı şükür. sabah 4te uyandım(bok var gibi erkenden) tuvalatte götünüzden işiyosunuz bu evrelerde 6da anam sağolsun lavman yaptı yalnız fena acıttı en zor kısmı buydu net. eczacı lavman için bikaç dakika içinde etki eder tuvaletin gelse bile gitmemeye çalış karışsın içinde demişti. on dakika falan dayandım apnra tabi kürkçü dükkanı tuvalete döndüm yine bir saat sonra bi lavman daha.
  ve kolonoskopi. burası çok iyi bak iyi oku 😁 annem babam geldi yanımda endoskopi bekleyenler de var herkes birbirine soruyo bayıltıyolar mı falan yok uyutmadan canlı canlı giriyolarmış. hayydiii hissetmiyosun nasıl olsa diye rahat rahat geldim bu güne kadar habere bak. girdim içeri içerde üç dört kadın hekim var uyutmayacakmışsınız galiba dedim. yok dedi hissedeceğim yani dedim evet dedi anestezi olan gün gelseydim bari dedim yaşlılara yapıyoruz çok istiyosan altı ay sonra gel dedi. yattık mecbur kurbanlık koyun gibi artık iş dualara kaldı. sonra açtı arkdan bi jel sürdü bi baktım girmiş. ekrandan bakıyorum bi yandan pembiş pembiş bağırsaklar geziyo bi şey içimde. tabi içeri hava veriyolar acaip gaz oluşuyo yellen tatlım çıkar böyle aferin diyo doktorcum utanma falan şurda dursun bi nefes alıp bi gaz çıkarıyorum afedersiniz. çok da uzun sürmedi 10 dakkada bitti bile. korkanlara söyleyim zevkine bile yaptırılır yatıp bağırsaklarınızı izliyosunuz içinizde bi şey geziyo kımıl kımıl güle oynaya çıktım bu muydu lan dedim. siz de diyeceksiniz korkmayın en sağlıklı yolu bu.

  2 kolonoskopiyi hiç bu kadar zevk alarak anlatan görmemiştim :d - anahtar 14 Şubat 2019 11:58
  1 vay be. affına sığınıyorum da seni ş’aapsalar zevkten 4 köşe olursun. :) - undine 14 Şubat 2019 20:20
  olay beklentiyle alakalı sanırım. ben bu konuyla ilgili o kadar kötü yorumlar okudum ki hastaneyi ayağa kaldırırsınız inlerken, aileniz dışarıda olmasın korkarlar, insan bile isteye bunu yapmaz falan falan... arkadaş sağlıktan bahsediyoruz ve cidden bu kadar abartıldığı kadar değilmiş ben derim ki doktor diyosa korkmanıza çekinmenize gerek yok bakmayın köyü yorum yapanlara dirayetli olun he bu her kpmuda böyle - yikilmadimayaktayim 15 Şubat 2019 00:49
 • ... diger entiriler (7) ...