Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("kafaya takılan sorular") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (14) ...
 • 4
  +4
  -0

  (bkz: #2304350) cevabı..

  "ey iman edenler! sarhoş edici şeyler, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir. bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.” (mâide, 5/90) bu ayetle kesin olarak yasak olduğunu görüyoruz ancak kuran tekrardan diyor ki inanıpta bilerek bu günahı işlediyseniz eğer, “ey inananlar! sarhoşken, ne dediğinizi bilene kadar (…) namaza yaklaşmayın.” (nisâ, 4/43) ayetiyle karşı karşıya geliyoruz. burdan da şu çıkıyor müslüman olup inkar etmeden içki içen bir kişi tövbe edip ayık olduğunda namaz kılabilir.
  40 gün süreyle ibadetin kabul olmayacağına dair rivayet var ancak bizim esas alacağımız şey kuran olduğu için üstünde durmaya gerek duymadım.

 • ... diger entiriler (14) ...