Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("a clockwork orange") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (33) ...
 • 1
  +2
  -1

  edit ----------spoiler----------

  alex karakterinin bu denli şiddete meyilli olmasının sebebi zamanında aileden göremediği sevgidendir, bu yüzdendir ki iyileşip geri geldiğinde ailesi başka bir kişiyi rahatlıkla alex konumuna yerleştirip onu tamamen silmişlerdi.
  alex in sürekli cinsellik dışında memeye olan ilgisi bebeklikte olan (oral dönem) emzirme eksikliği olarak düşünülüyor, buna benzer bir kadını cinsel organa benzer bir heykelle öldürdüğü kısım bile kadının ağzına yönelik şiddet ile oral dönemi destekliyor, iyileştirme sürecinde karşısına getirilen yarı çıplak kadına yönelme şekli aşağıdan oluşu da çocukluk olarak betimleniyor.
  devlete yönelik gönderme ise çok açık, tamamen zararsız bir insan yapma eğiliminde olup bir kişinin psikolojisini bozuyorlar (kusursuz insan olmaz) ve bu durum intihar ile insanlar tarafından öğreniliyor devlet ise oy durumunu kritiğe sürükleyeceğinden alex ile görüşme yapıp huyuna giderek hemen olumlu haberi gazetelere bastırılıyor, demek istediği kusursuz bir insan olamıyor ve bunun suçlusu benim madem suş işlenecek benim gözetimimde olmalı bu durum diyerekten alex e devletten bir iş veriyor.

  dinlediğim film analizinden aktarılmıştır.

 • ... diger entiriler (33) ...