Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("bozkırın kağanlıkları") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (1) ...
 • 3
  +3
  -0

  ahmet taşağıl'ın ekim 2018'de yayımlanan kitabının adı. kitabı henüz okumadım, sadece biraz inceledim. incelememe göre kitap ince olmasına rağmen orta asya türk tarihini neredeyse tümüyle ele almış gibi görünüyor. birkaç bölümünü okudum ve anladığım kadarıyla ahmet taşağıl birazdan sayacağım kağanlıkların hepsini hunlarla kıyaslıyor. fihriste göre hunlar, tabgaçlar, göktürkler ve uygurlar'ın tarihini her yönüyle anlatmış(ve kıyaslamış?). ve yine fihristten anladığım kadarıyla kitap tarih kitabından çok bir arkeoloji kitabı niteliği taşıyor.

  arkeoloji kitabı olması benim için mükemmel bir şey. eğer öyleyse semih güneri hocamın türk-altay kuramı isimli kitabıyla karşılaştırarak okurum ve en az 1-2 ay nirvanaya ulaşırım. şimdiden heyecanlandım.

  edit: kapak tasarımı tıpkı gökbörü'nün izinde ve taşa kazınan tarih gibi yine mükemmel olmuş. kronik kitap bu işi gerçekten biliyor.

 • ... diger entiriler (1) ...