Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("bir insanı gerçekten sevdiğinizi nasıl anlarsınız") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (32) ...
 • 4
  +4
  -0

  yanında olmasının mühim olmadığını kavradığın gün, yani; başın omzunda olmasa dahi, onu görmesen dahi, onun sesini işittiğin vakit fani olan bütün ruhani kaygılarından arındığını hissettiğinde. ay sonu parasızlığını, yatırılacak faturaları, tutulurken bir yağmura omzunda ceketsiz, geçerken sokakları bir bir o olmasa dahi yanında; o buruk kimsesizlik vurmuyorsa suratına suratına işte o zaman. az önce geçtim aytaç caddesini bir ucundan bir ucuna omzumda ceketim de, cebimde param da yoktu. ama bana sorarsanız, ellerim ceplerimdeyken omzuma düşen o yağmur ölü toprağına nemden başka bir şey değildi. ruhuma rutubet izi oldu, ruhunuzun rutubet koktuğu oldu mu hiç? eskişehirin sokaklarından el ele geçenler buna yağmur diyorlardı ama benim yüzüme tükürüyordu o ara tanrı. beni eksik bırakan birinin varlığıyla, şimdi kendi eksikliğini tamamlıyor ankara.

  okuduğum bir kitapta, şöyle diyordu:

  "biliyorum ankara'da deniz yok
  ve biliyorum sen geri gelmeyeceksin
  ve senin de şunu bilmeni istiyorum
  gençliğim senin için kestiğim bileklerimden akan kanlar ile
  ankara'ya deniz yapmakla geçecek."

 • ... diger entiriler (32) ...