Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("bir insanı uykuda terk etmek") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (1) ...
 • 47
  +50
  -3

  ne olabilir bir insana bunu reva görmek? nasıl bir günah, ayıp, suç işlenir ki bir ilişkide, o insan uykuda terkedilir? cevabı bilen söylesin. yaklaşık iki aydır beynimi kemiren, beni kötülüğün-deliliğin uçurumlarından döndüren bir soru bu.

  niye bir insan uyurken terkedilir? niye abi? bir insan ne kadar kötü olabilir ki, ona cezası uyurken verilir? idam mahkumuna bile son bir dilek hakkı sorulur. çünkü birazdan ölecek, bari son bir arzusu gerçekleşsin. peki bir insan o an size her şeyiyle güvenirken niye uykuda terkedilir? bunu ona layık görmenizi gerektirecek hangi suçu, günahı, kabahati işlemiş olabilir o insan?

  siz uyurken üstünüzü örten, suyunuzu getiren, siz rahat rahat uyuyun diye yıllarca sizden ayrı odada, ayrı yatakta uyuyan bir insanı uyurken terketmenin nedeni ne? hiç mi kanınız donmuyor bunu yaparken? hiç mi vicdanınız sızlamıyor? hiç mi üzülmüyorsunuz? bir kereliğine haysiyetli bir şekilde özür dilerim diyemiyorsunuz?

  bir insanın niye uykularını çalıyorsunuz? aylardır sabahları kendiliğimden uyanıyorum. uyanır uyanmaz canım acıyor. telefona bakmaya korkuyorum. kimden ne kötü haber gelmiştir diye. ayrlardır yüreğim yangın yeri. uyurken terkedilecek kadar kötü bir insan mıyım diye beynimi yiyorum. şöyle hiç ummadığı anda karşısına çıkıp, yakasına yapışıp, suratına bir nefeslik mesafeden son ses bağırasım var; "ben uyurken beni terkedecek kadar ne kötülük yaptım sana? ne yaptım ben sana? ne ettim ben sana?"

  kırdıysam, sen de kırdın. üzdüysem, sen de üzdün. ben ne yaptıysam bir altını veya üstünü sen de yaptın. manası yok kıyaslamanın. ben sana dünyayı emanet edip uykuya dalmışken sen dünyayı üzerime yıktın. niye? neden? hiç mi utanmadın kendinden? hiç mi bir sabah hayatımın en acı haberini uyanırken alırım diye için cız etmedi.? hiç mi uyurken görmedin beni? yorgunken sayıklamalarımı, hafif dişlerimi sıkışımı, yerine göre iç çekişlerimi... hiç mi bakmadın uyurken yüzüme. kirpiklerimi izlemedin. yüzümden öpüp işe gitmedin. hiç mi?

  sabahlarımı çaldın. senden sonra en çok sevdiğim şey uykuydu, hasret bıraktın. en sevdiğin şeye hasret kalmayasın e mi.

  ben yine uyurken üzerini örtüyorum senin. suyunu getiriyorum sen içeriden seslendiğinde. o güzel ve duru teninden öpüyorum. hafif mırıldanıp yana dönüp uyumaya devam ediyorsun.

  bir gün kalp çarpıntım var deyip erkenden uyumuştun. tüm gece gelip nabzını ve nefes alışverişini kontrol etmiştim. en son yorgun düşüp, bayılıp uyumuştum. o gece şahittir, sen uyurken ben dünyaya karşı savaş veriyordum, tek bir şey sana zarar veremesin diye. sen uyurken, şu an olduğu gibi ben nöbet tutuyordum. hayat nöbeti. hiçbir kötülük sana uğramasın diye.

  gel gör...

  neyse...

  senden sonra en çok sevdiğim şey uykuydu. hasret bıraktın. artık sabahları acıyla uyanıyorum. kalbimde sızıyla. en sevdiğine hasret kalmayasın e mi. en sevdiğine mahrum. en sevdiğinden eksik.

  1 uyku hali yarım ölümdür aslında. komik olan da tüm yaşam boyu geceleri hesaba katınca da gerçekten hayatın yarısını geçirdiğimiz aktivite de yine uykudur. son satırlarda zaten benliğin dışa vurmuş, belli ki verdiğin emek fazla gelmiş. son satırından bile fazla. olmayınca olmuyor reis. kal sağlıcakla sen bize lazımsın devrilme hemen. - a 15 Ocak 2017 05:15
  üzüldüm lan hemcinsimden utandım, ahın yerde kalmasın inşallah. :( - mad hatter 15 Ocak 2017 17:53
  başkan, üzüldüm bu duruma... pek bilmiyorum ama kız terketti ise bence birisi vardır ve oraya tercih etmistir, belkide seninle iken bir şekilde ilişki yürütüyordu. tek kalmak için bir kız ayrılmaz yıllardır tecrübelerime göre bir diğer adamı vardır gider. bir diğer planı vardır gider, ama hiç bir zaman tek kalmak için plan yapan kızdan görmedim hayatımda. eğer sende emin isen seni aldattı hiç üzülme hayat devam ediyor. dahada sinir yap farklı kızlarla görüş, - fuhrerinsagkolu 16 Ocak 2017 19:34
 • ... diger entiriler (1) ...