Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("küçük sözlüklerde yazmak") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (1) ...
 • 0
  +0
  -0

  sözlük adabını daha çabuk öğrenmektir. mesela formatı sikenlere daha hızlı ve kolay müdahale edilir. moderasyon ekibi daha rahattır.

  yazar sayısının az olması dolayısıyla günlük girilen entry sayısı da az olmaktadır. bu da sözlükte geçirdiğiniz vakti azaltmaktadır. burdaki gibi sabaha kadar oku oku bitmiyor durumu yoktur.

  küçük olma nedeni hitap ettiği kitlenin dar bir kesim olmasındandır. üniversite, fakülte sözlükleri gibi.
  (bu sitenin de siporsozluk olarak devam etmesi büyümesini engellerdi mesela.)

  küçük olması nedeniyle daha sakin ve samimi bir ortamı olur. belki edinebileceğiniz arkadaş sayısı az olur ama daha kolaydır. 20-30 kişilik lise sınıfı ile 200-300 kişilik üniversite sınıfı farkı gibi düşünülebilir.

  en sonuncusu ve önemlisi ise yazmaktır, kendini ifade edebilmektir. büyüğü küçüğü farksızdır yazarken. sözlüğün niteliği de yazarken değil okurken belli eder kendini.

  ha, bir de (bkz: sözlükten sevgili yapmak)

 • ... diger entiriler (1) ...