Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("sivas") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

  ... diger entiriler (48) ...
 • 26
  +27
  -1

  yıllardır sivas’ta yaşıyorum. oruç tuttuğum zamanlarda oldu, tutmadığım zamanlarda. kimsenin beni oruç tutmadığım için yargıladığını görmedim. hiç kimse sokakta el ele tutuşan çiftleri ayırmadı. küpe takan, saç uzatan öğrenciler okul tuvaletlerinde baskı ve zulüm görmedi. hiç bir zaman alış veriş merkezlerinde çantama sarılarak, kapkaççı korkusuyla yaşamadım. parklardan, bahçelerden geçerken bir tinerci yolumu kesecekmiş diye kaygılanmadım. bir tek sokağı bile ankara’nın kızılay’ındaki gibi çöpten leş gibi olmuş halde görmedim. çöp atarken içerisinde bomba var mı diye düşünmedim.şimdi ilkel bir toplumda yaşayan sizler misiniz yoksa sivas halkı mı?.sivas katliamını sivas halkı değil,uğur mumcu’yu,ahmet taner kışlalı’yı ve diğerlerini yok eden malum kişiler gerçekleştirmiştir. sivasin yerini haritada bile gosteremeyen,iki belgesel izleyip gün boyu ahkam kesenlere sesleniyorum bir olayı genellemek geri kafalılıktır.sivas madımak olayı değil cumhuriyet şehri olarak anılacaktır.

  not:alıntıdır.

  1 çok güzel yazmış yazan nerden aldıysanda yazanın agzına eline emeğine sağlık. okudugum yobaz şöyle böyle yazılarından sonra bi sinirlenmiştim ki bu iyi geldi. - platonik hasta 26 Eylül 2017 00:20
 • ... diger entiriler (48) ...