bugün
yenile
  /
  1. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   son dönemde terör ve işsizlik ile beraber en büyük sorunumuz diyebiliriz.kendi düşüncemce sorun mülteci değil sorun bu arapalar.yıllardır afrikalılar gelir... hiç sorunları yok... kendi hallerinde saat satıp takılıyolar. ırkını tükürdüğüm arapları taciz hırsızlık katillik mafya herşey var kısaca artık birşeyler yapılmalı bu konuda..
  2. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   neden diğer ülkeler almadı da biz aldık bu andavalları hâlâ aklım almıyor.
   1(bkz: çıkar ilişkisi) - eaglegodz 02.07.2017 22:17:51 |#3711956
  3. 5
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Akşam saatlerinde video paylaşan bir Afgan arkadaşın videosu epey tepki çekti. Link Devamı Arkadaş tam bir malum parti seçmeninin ithal versiyonu çıktı yalnız. Akıl fikir yine milletin ahlakında, götünde, başında. Ve herkesçe bilinen ve sekmeyen senaryo, Türk kadınlarını memelerini gösterdiği için eleştiren ahlaklı kardeşimizin twitter'daki beğenilerinde travesti de dahil olmak üzere bazı porno içerikler çıkmış. E durur mu hemen Twitter hesabını kapatmış, yetmemiş videoyu YouTube'dan da kaldırmış.
  4. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   hem abazalar hem de dindarlar. sahip olamadıkları için tüm bu çirkeflikleri. insan olsalar, biraz insanlığa evrilseler halbuki çağ atlayacaklar. insan sikiyle düşünüyor olmasın.
  5. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   (bkz: kontrolsüz göç göç değildir) hala bile hümanistlik yapan varsa bir zahmet fatih'te veyahut başka bir merkezi istanbul semtinde gezintiye çıksın. hakiki istanbul dediğimiz konumlarda türkler azınlık halde. ekşi'de falan görüyorum, afganlar pis kaka ama suriler candır diyenler var ciddi ciddi. çıldırırsın... imam - cemaat ilişkisinin en saçma sapan haline tanık oluyoruz yemin ediyorum. imamın dinden haberi yok, cami feci şekilde yıpranmış, cemaat zaten hak getire. yükseliş dönemindeki osmanlı'nın göç politikaları, sözde osmanlıcı akp hükümetinin politikalarından daha akıllıca ve verimli. iskan politikalarını iyi okuyun, gayenin devletin her karışını türkleştirmek olduğunu göreceksiniz. oysa siz metropol kentlerimizi fiilen -ve zihnen- araplaştırdınız. osmanlı balkan topraklarına türkleri konuçlandırıp avrupa'ya iyi intiba vermeyi tercih ediyordu, sizse bize muhacir olmayanı koynumuza koyup bize zorla ensarlık yaptırmaya çalışıyorsunuz. dışa karşı iyi gözükmeyi geçtim, biz bize karşı bile iyi gözükemez olduk. imdat aq! not: hani böyle bazı konular vardır, daha çok konuşasın vardır ama konu çok boktan olduğu için ansızın hevesin kaçar. bu da onlardan. öyle işte. bb. . edit: xd
  6. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Bursa'da o kadar çok mülteci varki İstanbul'dan gelen arkadaşım bile şok oldu merkezde gezerken dediki 'kanka bu ne böyle sanki arabistana geldim' cidden durumu özetleyen en net cümle bu. Akın akın geliyorlar ve doğuruyorlar yakında nüfüsları Türk halkını geçerse şaşırmam! Ülke dingonun ahırına döndü biz hes kodu göstermeden avmye bile giremezken bu ne idüğü belirsiz insanlar nasıl ükemize kolaylıkla alınabiliyor? Önce can sonra canan, Türk halkı dört dörtlük bi yaşam sürüyor olsa tamam diyeceğim yardım edelim ama biz zaten zor durumdayız. Hadi gelip edebiyle otursalar misafirliklerini bilseler neyse diyeceğim de o da yok hergün bi vukuat. Ben kendi toprağımda mülteci istemiyorum kimse kusura bakmasın da bizim ülkemizin başından da bir sürü şey geçti canlı bombalar da patladı darbe girişimi de oldu hangimiz tası tarağı toplayıp kaçtık? Herifler kendi vatanını satıp gelmişler burada keyif çatıp Türk kadınlarını, çocuklarını taciz ediyorlar olaya bak ya! Devlet elin yedi kat yabancısını değil kendi halkını korumakla mesuldür keşke bunu anlayabilseler!
  7. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Bu şekilde devam ederse başlık mültecilerin Türk sorunu haline gelecek. Öyle bir çıkmaz, öyle bir ateşe atlamak.
  8. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   adam kalkıp, göğüslerini açan türk gençleri değil mi, google'a çıplak karılar yazın çıkıyor, sizi kültürle bozmuşlar diyor ve hala sınırdışı edilmiyor. ve hala bu insanlara dindaş, kardeş falan diyolar ya, allah topunuzun belasını versin.
  9. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Adam Van'dan giriyor durduran yok. Yürüyerek elini kolunu sallaya sallaya İzmir'e gelip Yunan analarına geçmeye çalışırken hop yassak hemşerip diyorlar. Gelene dur demiyorlar bari gideni bıraksalar.
  10. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Türkiyenin mülteci sorunu yok, mültecilerin Türkiye sorunu var.
  11. 30
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Sosyal medyada "mülteci düşmanlığı ırkçılıktır" diyen ahrazlar görüyorum. Bunları alıp surilerin, afganların bol olduğu semtlere anasıyla, bacısıyla birlikte götüreceksin. Götü sağlam yere atıp "mülteciler kardeşimiz" demek yok. Bazıları "irkiklir gitsin, kıdın vi çıcıklır kılsın" diyor, ben hiçbirini memleketimde istemiyorum. Hepsi safi zarar, başka bir şey değil. Kendi memleketimde mülteci oldum aq.
   0Arkadaşlar :) entry :) iki :) eksi :) almış :))))) - rakunettin 15.04.2022 23:21:48 |#4354571
   1Bir on on beş sene sonrasını tahmin bile edemez kimse diyorum. Sırf şu seçimde mülteciler geri gonderilmezse bu ülkeden siktir olup gitmek zorunda kalacam. - yarabandi 15.04.2022 23:30:30 |#4354579
  12. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   (#4354412) bu sorun hakkında bu vb. yorum yapan yayınların sahiplerini aklıselim bir iktidar gelse de derhal persona non grata ilan etse...
  13. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Bugün yaşadığım şehrin işlek bir caddesindeydim. Beş mültecinin parkta yayılarak oturup bize attıkları pis bakışlara maruz kaldım.Bugün aynı parkta oturulan çimlere tükürdüklerini gördüm.Bugün arkadaşımla yolda sadece yürürken bir mültecinin iğrenç bir ifadeyle pis pis bakmasına maruz kaldım.
  14. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   mültecilerin türkiye sorunu diye düzeltilmesi daha dogru olur. kendi ulkemde; ulkeme mülteci sifatiyla gelen insandan daha fazla mülteci muamelesi gordugum icindir belki. kendi evinde kiraci sıfatıyla oturmak gibi. sorun cok aslinda da sadece yazmakla kaliriz.
  15. 8
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Mülteci sorununun artık milli güvenlik sorunu haline geldiğini düşünüyorum. xsxs bu işlerin sorumlusudur.
  16. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Mültecileri sevmiyorum sevmeyeceğim de.. çünkü o kadar rahatlar ki kendi ulkemizde rahat yaşayamaz olduk. Düşünüyorum da bı on yil sonra gelecek neslimiz ne büyük tehlikede.. irkimiz Türkiye sınırları içinde yaşayan Türk,Kurt,Laz Çerkez farketmez bu ülke için omuz omuza catisip ülkemizi kurtaran insanlığımız bunlar..asimile olan veya olacak mülteciler sayesinde yok olma tehlikesindeyiz.. bizim nesil bir çocuk dünyaya getirmek için doktor doktor gezerken bu mültecilerin karnında elinde kucağında görünce cildiriyorum.. ve hayat onlara ucuzken bize pahalı
  17. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Artı olarak soyleyecegim şey de şu Türk kadinlarina sapıkça bakmaları....
  18. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Vatanı savaşın içindeyken bırakıp gelen adam kafasına sıksın daha iyi. Elim silah tutacak ben savaştan kaçacağım mümkünatı yok
  19. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   en hümanist insanı bile çileden çıkaracak cinsten. ben zaten kendi ülkemde, mahallemde, sokağımda çekinerek yürüyorken bir de bunlar çıktı başımıza. (bkz: mültecilerin taciz videoları) katlana katlana da gidiyor. bunun dışında, ucuz işçi çalıştıracağım diye kendi vatandaşını görmezden gelen işverenlerin payı da büyüktür bu meselede. öyle rahata erdiler ki burada, kendi hayatlarının pisliğini buraya taşıdılar. kontrolsüz, denetimsiz önüne gelen girsin ülkeye. başka dertlerimiz yokmuş gibi bir de bunlar yüzünden diken üstünde oturalım tabii ya. (bkz: 15 nisan 2022 ümit özdağ'ın mülteciler hakkında konuşması) genel özeti. haksız mı?
  20. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Suç mültecilerin değil devletin. Yakında Türkiye demek alakasız kaçıcak.
  21. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   24 senedir yaşıyorum son 4-5 senedir mülteci haline geldim merak etmeyin fırsatını bulsam kaçıp gideceğimm
  22. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Türkiye'nin mülteci sorunu olduğunu düşünmüyorum. Mültecilerin Türkiye sorunu var halledip bizi kovacaklar ve huzurla yaşamaya devam edecek gibiler.
  23. 5
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Siktirin gidin artık
  24. 8
   +
   -entiri.verilen_downvote
   öyle bir noktaya varmış durumdaki, gelenler kendi yerel kıyafetleriyle grup halinde dolaşmaktan çekinmiyor. istanbul'da gittiğiniz yer neresi olursa olsun, karşınıza bir grup mutlaka çıkıyor. çünkü nüfus olarak çok fazlalar. hatta fazla olan biziz pardon. resmen onların memleketinde turist gibiyiz. vatan hainliği nedir diye sorarsanız, buna müsaade etmek en büyük vatan hainliğidir. o kadar öfkeliyim ki, beddua etmekten alamıyorum kendimi.
  25. 7
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Lanet olsun her yerdeler yaa her yerdeler. Çalıştığım yerde bizim insanımız paramız yetmez diye bir çoğu şeyi alamazken bu suriyelilerin her önüne gelen şeyi almaları sinirimi bozuyor.
  26. 26
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Türk olmayan ve toplu bir şekilde ülkeye istila eden bir ırka, Türk vatandaşlığı verip birde üstüne kendi milletinden daha iyi şartlar veriyorsun. ve bunun yıllar sonra ne anlama geleceğini öngöremiyorsun öyle mi? olacaklar basit; -toprak talep edecekler -okullarda çoğunluk olarak arapça dersi işlenecek -Türk’e ev vermeyecekler -Türklerin azınlık olduğu mahalleler kundaklanacak. -Tekbir getirerek kafa kesmeyi normalleştirecekler. -Sevgilinizin elini tuttuğunuz için sokak ortasında balta ile kovalanabilirsiniz. -Resmi dilin değiştirilmesini talep edecekler VE HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ TÜRK OLMAYAN BİR TÜRKİYE MEYDANA GELECEK. DIŞ GÜÇLER BİLE BİZE BU KADAR FAZLA ZARAR VEREMEZDİ. TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE.
  27. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   istanbul'un her semtinde çeteleştiklerine tanık olmayan yoktur. yalnız bir kaç yıl önce bu kadar fazla denk gelmiyordum, artık evin dibindeki markete giderken bile 15-20 kişilik bir gruba denk geliyorum. her an, her yerde başımıza bir tehlike gelebilir durumdayız. insan kendi vatanındayken diken üstünde yaşar mı ya? *şu yaşananlardan hala ders çıkartmayıp da akp'ye oy vermeyi düşünenin selamını bile almam bundan sonra.
  28. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Ne kadar mülteci varsa anasını sikeyim hiç birini sevmiyorum onları koruyan sevenleri de sevmiyorum onlarında anasını sikeyim. Din kardeşiyiz diyenleri ayrı sikeyim. Keşke hepsi geberip gitse ülke bi nefes alsa
  29. 6
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Bu artık bir sorun olmaktan çok daha fazlası. Bu düpedüz vatana ihanet, vatanı parsel parsel satıp kendi evladını kendi öz vatandaşını parya etmektir. küfür, beddua, tweet atmak bunlar yetmiyor. bir şeyler yapmamız lazım, bir şeyler yapmak gerek diyor insan her gün kendi kendine ama o da bulunmuyor. bir ülkenin sınırları bu kadar korunmasız, savunmasız olabilir mi ya? elini kolunu sallayarak avmye bile giremezsin kaldı ki ülke değiştirerek geliyor adamlar. bakın ''adam'' diyorum yanlış anlamayın ama bunlar bir çuval beş para etmez sürüsüdür. kendi topraklarını, kadınlarını, çocuklarını, vatanını bırakıp gelenden adam olmaz kimse kusura bakmasın. gelenlerin kaç tanesi kadın? kaç tanesi yaşlı? kaç tanesi çocuk? kaç tanesi savaşamayacak durumda? hepsi ellerinde nargile mersin sahillerinde cirit atıyorlar 30 senelik memur babam canı istediğinde mersine tatile gidemiyor ama. MEB suriyeli çocuklara ve ailelerine bayramda verilmek üzere hediyeler alıyor bilmem ne kadar paraya (twitterda bulabilirsiniz bunu) ben bayramda ailemi görmek istediğim için 1500 lira masrafa girdim gidiş-dönüş. dayanamıyorum artık, içimden nefret kusmaktan başka bir şey gelmiyor. suriyelisi de, afganı da, pakistanlısı da, ıraklısı da, arabı da hiçbiri benim ne din kardeşim ne de kardeşim. böyle bir şey dünyanın hangi devletinde görülmüştür? hangi ülke kendinden olmayana bu kadar sahip çıkar bakar besler de kendi vatandaşına karşı kullanır? kimse kusura bakmayacak ama benim Türk kadınımın geceleri, akşamları istediği gibi giyinip özgürce sokağa çıkabilmesi her suriyeliden daha değerli ve önemli. biz de bu ülkeyi hoopp diyerek kurmadık, gittik savaştık kazandık. şimdiyse gerçekten sessiz bir şekilde istila edilişini izlettiriyorlar. ev aldı diye Türk vatandaşlığı vermek nedir? Türk olmak bu kadar ucuz olabilir mi ulan? bir zamanlar övündüğümüz şeyi şimdi bir ev alana veriyorlar. aklım mantığım almıyor benim artık. iki gün sonra bize karşı çıktıklarında, bize silah doğrultacak olanlar da bunlar, huzursuzluk çıkaracak olanlar da bunlar, bize kendi vatanımızı dar etmeye çalışacak olanlar da bunlar. ve bunlar öyle bir topluluk ki mülteci falan değiller. çeteleşen, şeriat isteyen, tek derdi yaşamak olmayan, eğitimsiz, kültürümüze, bize asla uymayan, saldırgan, asimile edilemeyecek kadar orta doğunun karanlık tarafları bunlar. bunlar yüzünden hiçbir mülteciye de yabancıya da iyi gözle bakamıyorum artık. dönün gidin ülkenize kardeşim. savaşı dünya üzerinde kimse istemiyor görünür ama herkes savaş çıkarır. hadi madem geldin kimse sana savaşıp öl demiyor evet geldiğin yere bari doğru düzgün davran kaldığın süre boyunca sonra dön git. allah korusun bizim ülkede bir savaş çıksa bizi böyle alacak mülteci edecek 1 bakın 1 tane bile ülke bulamayız kanımızda boğmaya çalışırlar bizi burada. ama biz dünyanın mülteci kampı gibi ona gel buna gel ona bakalım buna bakalım ona yardım buna yardım bu kadar Türk'e düşman diğer kalan herkese dost olan bir idare daha görülmemiştir. kendi vatandaşın aç sokakta, vergiler altında ezilmiş, mutsuz, umutsuz, her gün bir felaket haberine kalkıyor, ev bulamıyor kira ödeyemiyor ama suriyelilere yardım edelim. okumak için çalışmak zorunda kalıyorum mezun olunca 50k kyk kredisi öderim ben ama afgan gidip dişini bedavaya yaptırsın tabii canım. böyle düzenin tam orta yerine sıçayım üstüne de sıvayayım. sinirlerim boşaldı, teşekkürler..
   3Asıl moral bozucu olanı da senin o ödeyeceğin kyk kredisi de yine mültecilere gidecek. Allah bilir hangi ırkın mültecisinin yeni telefon taksidini ödeyeceksin her ay muamma. - noproblemyabenimicin 27.05.2022 14:01:08 |#4383781
   2gece gece bunu görmem ve bir gerçeğin daha farkına varmam hiç iyi olmadı..... İMDAT EEYY TC İMDAT...... - orospulardan seyhan 29.05.2022 05:21:24 |#4385137
  30. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Nasıl çözüleceğini bilemiyorum ama gerçekten bu sorun artık korkutucu boyutta. Önüne geçilemezse olacakları düşünemiyorum ve sadece şunu söylüyorum; ülkemde mülteci istemiyorum.
   0+1 - 34be13 05.05.2022 00:55:40 |#4368716
  31. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Mülteciler yaşadığım yerde en fazla işlek yerlerindeler.Pikniğe gittik neredeyse tek Türk olan bizdik.Dilleri o kadar kaba ki avazları çıktığı kadar bağırıyorlar.En işlek caddelerde yine onlar var arapça şarkılar açıp iğrenç ifadelerle Türklere bakıyorlar. Rahatsız oluyorum bu bakışlardan ve kendi memleketimizde taciz edilmekten. Bu şerefsizleri bu kadar rahat ettiren kim varsa bu ülkenin hakkını ödeyemez. Bir de dalga geçer gibi mültecilerin Avrupa ülkelerine gitmesini engelledik diye açıklama yapıyorlar. Aç karna canını, evladını varını yoğunu verip bağımsızlığı kazanan atalarımızın kemikleri sızlıyor. Artık birileri dur demeli bu olanlara.
  32. 1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Mültecileri sorun olarak görmekten vazgeçmemizi bekliyorlar sanırım. Malûm; sorunları sorun etmezsek ortada sorun kalmaz.
  33. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   başlığın doğru hali: (bkz: türkiye’nin sığınmacı sorunu) hatta; (bkz: türkiye’nin geçici sığınmacı sorunu) kevgire dönen sınırlarımızdan içeri hoplayanları hemen mülteci yapmışsınız helal olsun size. alışmayın, kanıksamayın, kabullenmeyin!
   0Ya birader şaka mısın aynısını yazdım şimdi alta ksksjsjsjjs - turkuazgibi 05.05.2022 10:21:33 |#4368906
   1Ahjaajajajah çaktırma bi şeyleri fark edecekler şimdi djsmdnmdmfmf - kıpçak bey 05.05.2022 10:27:45 |#4368909
   0:))) - turkuazgibi 05.05.2022 10:38:58 |#4368913
  34. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   aylar sonra bi dışarı çıkalım dedik. telefirik'e gittik izmir'deki var ya. ulan bir tane türk yok mu! dört bir yanımdan arapça sesler yükseliyor! kendimi yabancı hissettim aralarında. mülteci olan bendim sanki. bişi dicem ırkçı olacağım. artık ırkçı olayım anasını satayım, yetti. ülkenin ağzına sıçmışsınız. ekonomin yok, bi şeyin yok daha kendi vatandaşına bakamıyorsun, bu kadar mültecinin işi ne?! gerçi gördüğüm mültecilerin hepsinin durumu benden iyiydi maşallah. ay sinirlerim bozuldu yemin ederim.
  35. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Bu sorunun biteceğine şahsen inanmayanlardanım. Hatta daha fazlasının olacağına da eminim. Bunun sonucu olarak ekonomik ve sosyal çöküş de maalesef bizi bekliyor. Her şey almış başını gitmiş, fiyatlara yetişmek mümkün değil. Ev ve araba almak sadece hayal olarak kaldı. Ben bir stajer doktor olarak bile istediğim çikolatayı alıp yiyemiyorum. Mezun olunca işsiz kalacak üniversiteliler için de çok üzgünüm. Büyük bir yıkım hissediyorum, olumlu veya olumsuz olsun sonucu ama o büyük yıkım olmadan burnumuz bu boktan çıkmayacak. Allah yardımcımız olsun.
  36. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   ya ben bunların kültürüne komple kafalama gireyim vallahi de tallahi de ekonomik krizden daha büyük bir sorundur, iktidara namzet siyasilerin radikal kararlar dahilinde uygulamak üzere çözeceklerini söylemekten başka alternatif vaatleri olmamalı bu konuda. nesini entegre edeceksin bu ırıbını silktiklerimin alla'sen. not: bu arada esasen düzensiz göçmen ve sığınmacı sorunu demek lazım da ekstra başlık açmaya üşendim.
  37. 1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Öyle bir sorun mu var Türkiye'de arkadaşlar?
   6nau nau - karakekik is back 30.05.2022 17:39:43 |#4386102
  38. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Atatürk İlke ve İnkılaplarının bu denli rafa kaldırıldığı , eciş bücüş her tip ırktan insanın bayrak açtığı bir topluluğa kardeş sıfatı verildiği bir düzen ve anlayışın kimin veya hangi zümreye ne çıkar sağladığı bilinmezken, koca bir neslin kara deliğe sokuldugunu söylemek kaçınılmazdır.
  39. 5
   +
   -entiri.verilen_downvote
   ekonomi, adalet, eğitim vs. bunlar bir şekilde çözülür elbet ama sığınmacı problemi ülkenin ve toplumun güvenliğini ciddi şekilde tehdit ediyor. zaten bu coğrafyanın zihniyeti bizi aşağı çekiyordu, bir de içimize kadar girdiler. defolup gidecekler, bunun başka yolu yok! o kardeşimiz diyenler de sığınmacılarla kolkola girip onlarla birlikte gidebilirler, kapı sonuna kadar açık. sandık önüme geldiğinde sığınmacı karşıtı olan parti oyumu alır, böyle bir politikası olmayanı aklımın ucundan bile geçirmem.
  40. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   esenyurt’ta bir çocuğun cami içerisinde taciz edilmesi, bebek sahilde halka açık yerde bir kadınla bir erkeğin cinsel ilişkiye girmesi hangi müslüman kardeşliğe, hangi ensara, hangi cihada sığıyormuş merak ediyorum. öyle komik açıklamalar yapacaklar ki, iyice sinirimiz bozulacak. artık eminim buna.
  41. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
  42. 0
   +
   -entiri.verilen_downvote
  43. 5
   +
   -entiri.verilen_downvote
   . Videoyu izlerken iğrendim resmen. Allah canımı alsa da sizin ve sizi savunanların ölmüşlerini teker teker siksem. Denk geldiğimiz döneme bak kafayı yiyeceğim birader ya
   0ilk defa böyle bi canlı türü görüyorum dişisine kur yapmaya mı çalışıyor acaba yoksa doğal hali mi böyle djsmfmfm - kıpçak bey 14.07.2022 13:32:35 |#4416377
   0Allah çarpsın yaratıklar. Ar*plar kapatılsın - lothbrokk 14.07.2022 13:42:07 |#4416380
  44. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   . Kendi ülkemde mülteci durumuna geldim. Bence büyük bir sorun teşkil ediyorum, derhal sınır dışı edilmeliyim. Ulan şu videoyu izlerken gülsem mi ağlasam mı bilemedim. 24 yaşındayım yakında 25 olacağım şu mavili teyze gibi daha takla atamıyorum. Konudan alakasız bu durum bana zamanında Almanya’ya yerleşen ve yaşamak için her türlü işi yapan Türkleri hatırlatıyor…
  45. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   başka bir deyişle mültecilerin Türkiye sorunu da denilebilir.
  46. 0
   +
   -entiri.verilen_downvote
   (#4386088) RADİKAL KARARLAR ALMAK DIŞINDA BAŞKA ÇARE YOK, BU İNSAN ARTIKLARININ HİÇBİRİ GÖNÜLLÜ GİTMEZ bunu faşistlikle niteleyenler alıp evinde beslesin klişe tabirle, başka da denecek bir şey yok.
  47. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Ülkenin en büyük sorunu sanırım artık bu her geçen gün daha da çoğalıyorlar doğurganlık oranları her geçen güne nazaran artıyor Hatay'da her 10 doğumdan 9nun suriyeli ortaya çıktı önüne geçilmesi gereken bir sorun büyük iller de dahi dükkan açıp arapça tabela koyabilecek kadar cesareti nasıl buluyorlar ve neden kimse bunlara karşı çıkmıyor kendi öz yurdum da ben miyim garip
  48. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   ''vazifeyi ihmale uğratan merhamet vatana ihanettir'' atam yıllar önce yine bu günleri görerek yine bize öğüdünü vermiş ama kimse sikine takmamış. sefasını sürsünler ülkemizin biz ceremesini çekmeye alıştık.
  49. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   damına konayım yani gerçekten şunun aslında mülteci değil “sığınmacı sorunu” olduğunu söylemekten, hatırlatmaktan bana gına geldi. acilden kolumda serumla yazıyorum şu an bu entryi. hemşire hanım dedi ki damarların çok gerilmiş biraz sakin ol yakışıklı.
   1bakim - zindandaninsanlaramektup 24.07.2022 01:28:58 |#4423629
   2LASKKSSKSJSHSSHD Kaç kere şikayet ettim yazdım Türkiye'nin mülteci sorunu başlığını Türkiye'nin sığınmacı sorunu olarak düzenleyin diye, yok takan olmadı. O başlık tekrar uplanırsa Arapça yazıcam bir de öyle deneyelim. - turkuazgibi 24.07.2022 01:30:43 |#4423630
   2neye bakıcan sığınmacı sorununa mı? - kıpçak bey 24.07.2022 01:30:50 |#4423631
   butun yorumlari goster (14)
  50. 0
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Yapılması gereken ilk iş onları değil, onları bu ülkeye sokanları vatandaşlıktan çıkarmak ve sınır dışı etmektir. Hatta vatan haini ilan edilip, darağacında sallandırmak makbuldur.
  /