bugün
 1. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  irkçılık diğer milletlere karşı saldırmak, milliyetçilik kendi milletini savunmaktır. milliyetçilikte diğer milletlere saldırmak olmasa da çok da farklı değillerdir.
  0+en iyi savunma saldırıdır. - gunesi zaptedecegiz 05.07.2016 13:38:56 |#2703962
 2. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  irkçılık milliyetçiliğin üst ve hastalıklı sürümüdür. irkçılık şovdur, insanlık dışıdır
 3. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  her milliyetçi ırkçıdır fakat her ırkçı milliyetçi değildir.
 4. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bence; irkçılık - ırkının seçilmiş olduğu düşünen saf kana sahip olma düşüncesiyle diğer ırkları kötülüyen düşüncedir. milliyetçilik - yaşadığı milleti sevip sayan kendi milletinin doğuştan gelen bir üstünlüğü olduğuna inanmayan fakat dünyadaki diğer milletlerle girdiği yarışta vatanını en iyi sonucu alması için çalışan kişidir.
  12. dediğin milliyetçilik değil vatanseverlik. - gunesi zaptedecegiz 05.07.2016 13:40:10 |#2703964
  0orda demek istediğim nerde yaşadıgı farketmeksizin milletinin en iyi olması için çabalayan insan. - skmaske 05.07.2016 13:42:55 |#3323715
 5. -2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  milletimi seviyor olmam diğer milletleri aşağıladığımı, sevmediğimi yada ölmelerini istediğimi göstermiyor mesela. neden hep birlikte insanca yaşayamayalım ki ? yaşarız bence çok da güzel olur. biz farklılıklarımızla bi bütün oluruz.işte bu noktada ayrılıyor yollarımız ırkçılıkla. biri nefret üstüne biri sevgi üstüne kurulu iki durum. evet çok seviyorum.türk olduğum için de aşırı derecede mutlu ve gururluyum. ama kimseye bir üstünlüğü ve zararı olmayan bir gurur ve sevgi bendeki.size de tavsiye ederim.
 6. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  biri diğerinin hammaddesi iken karışmaması mümkün değildir. ki en ufak bir olayda sıradan, milliyetçi olarak da tanımlanmayacak birinin bile 20 yıllık komşunun boğazına gözleri dönmüş bir şekilde nasıl yapıştığını görebiliyoruz (masum milliyetçi duygularla). hal böyleyken kalkıp sevgi yumağı şeklinde bahsetmek ve göstermek de ilginç . o yüzden arada ince bir çizgi varmış yok şöyle farklıymış böyle farklıymış gibi sözler tamamen boştur. gurur duymakla başlar önce .