Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("uzun saçlı erkek") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 4
  +4
  -0

  Birkaç ay önceye kadar içinde olduğum durumdu. Uzun sac iyidir her zaman için. Bakımı zordur. Yok kırık aldır yok uçları aldır ugrastirir ama uzun sac candır.

 • 0
  +0
  -0

  şu an içinde olduğum ve rahatsız olduğum durumdur. burnuma kadar geliyor lan saçlar, kestirmeye kıyamıyorum ama arkaları ve yanları aldırsam iyi olacak gibi.

  aslında en güzeli berbere gidip "vur ağabey üç numaraya" demektir. kafan rahat usta...

  baglayabilecek duruma geldi mi rahatliyorsun. senin durumun sac uzatmadaki en kotu süreç. ne uzun ne kısa sac çok kotu durur. ne sekil alır ne toplanır. ama tam anlamıyla uzadığı zaman o kadar zor olmuyor. - kurnazsporcu 20 Mayıs 2015 13:38
  bir de buna kıvırcıklık eklenince çileden çıkıyor insan. yiğit bulut gibi jöleyi basıp arkaya doğru taramaktan başka bir çarem kalmıyor. para bok olsa her gün gideyim kuaföre fön çektirteyim ama nanay... - bos islerle ugrasan adam 20 Mayıs 2015 13:43
  artık çok geç. üç numaraya vurdurdum. vicdan azabı çekiyorum. - bos islerle ugrasan adam 25 Mayıs 2017 21:38
 • 1
  +1
  -0

  hayatımın sonuna kadar içinde bulunacağım durumdur. saçlarım uzun olmazsa yaşama sevincimi kaybederim

  bende öyle diyordum ama kestirdim. sonra cok pişman oldum tabi. şimdi kısa saçın rahatlığı tek tesellim. - kurnazsporcu 20 Mayıs 2015 13:40
  saç bu birader, uzar. kökü bizde. - bos islerle ugrasan adam 20 Mayıs 2015 13:41
  öyle orta seviye sac uzunluğundan bahsetmiyorum ben. omuzların altına kadar uzanan bir saçtan bahsediyorum. yıllar sürüyor uzatması ve cok çileli bir zaman bu. tam anlamıyla uzayana kadar ne sekil alıyor ne toplanıyor. kotu bir süreç. - kurnazsporcu 20 Mayıs 2015 13:44
 • 3
  +3
  -0

  Ben seviyorum. Bazılarında harbiden çok iyi duruyor ama bakımlı olmasi lazim. Uzatıp yağlı kafayla ucundan bir tokayla tutturan tipler var igreniyorum.

 • 1 abi ben hem bıyıklıyım hem saçım uzun şimdi ne oluyor bu durumda - bankokuponvarmi 13 Kasım 2015 17:42
  çöpsün dbfadjöcmnakdlvöcksşzlx - recep cetinin sol ayagi 13 Kasım 2015 17:44
  teşekkürler :( - bankokuponvarmi 13 Kasım 2015 17:47
 • 2
  +4
  -2

  yakışır ise kıvanç tatlıtuğ'a. tam tersi durumda ise medyum memişe benzeyen erkek sitilidir.

  medyum memiş'in nesini beğenemedin?! adam gibi adamdır o,örnek vereceksen keto mudur nedir onu ver!!111!!!bir11!!!!11!bir!1!!!1 - rakunettin 14 Ocak 2016 22:42
 • 3
  +3
  -0

  buyrun nasıl yardımcı olabilirim ? kırık aldırın düzenli, yoksa uzamaz.

 • 3
  +3
  -0

  saçları bi kızdan daha güzel erkeğe nasıl aşık oluyorsunuz aq. kıskançlıktan gebermeniz lazım

 • 0
  +0
  -0

  3 senedir uzatıyorum son 1 senedir hiç kestirmedim. yok kırıkmış yok şuymuş yok buymuş pek bir engel olmuyor ya da kıvırcık diye öyle gözüküyor.

 • -15
  +0
  -15

  bide imam sakali birakir bunlar ne zaman görsem midem bulanir asla ve asla arkadaşlik kurmayacagim insanlardir bunlar 3 te 2 si ateisttir ve yağli insanlardir yahudi kilikli putperestlerdir yanima yaklaştirmam bu aptallari

  2 yoh amina - sarizeybek 01 Nisan 2016 14:16
 • 9
  +9
  -0

  kestik.. uzun saç güzelde bakması zor. ayrıca kendine yakıştıran uzatsın kime ne, ne dini ne ahlaki hiç bi numarası yok. uzun saçın olsa olsa tarihi töresel nedenleri var.

  alıntı; türk turancı sitesi

  türk erkeklerinin ve hatta türk savaşçılarının uzun saçları bulunduğunu, birçok tarih kaynaklarından biliyoruz. bu âdet üzerinde, epey derin olarak da durulmuştur. türk erkeklerindeki uzun saç modası, selçuk çağı ile başlamış değildir. bunun da çok eski kökleri ve nedenleri vardır.
  japon bilgini kuraklichi shiratori, islamiyetten önceki orta asya imparatorluklarında çok yaygın olan, erkeklerin uzun saçları ile saç örgüleri hakkında, japonya’da yayımlanan toyo bunko dergisinde, çok geniş bir araştırma yayımlamıştı.
  bu araştırma şöyle bir gözden geçirildikten sonra, oğuz türkleri ile peçenekler’in niçin uzun saç bıraktıklarını daha iyi anlayabiliyoruz.
  batı türkleri’nin, daha doğrusu oğuzlar ve peçenekler gibi türk gruplarının, ‘uzun saçlı türkler’den olduklarını açık olarak biliyoruz. fakat doğuya gidildikçe, bu inanışlar ve âdetler değişiyordu. proto-moğol kavimlerinin inanışlarına göre, onların ataları ‘dazlak kafalı’ bir kimse idi. bu inanış, avar (juan-juan) devletinden tutunuz da, çin’in kuzeyinde imparatorluklar kurmuş olan diğer proto-moğollar’a kadar yayılıyordu.
  bu sebeple moğollar ile onların tesirinde kalmış olan doğu türkleri’nin de bu eski inanışa uyarak, saçlarını kestirmiş olmaları normal görülmelidir.
  kaşgarlı mahmud, türkçe tok er sözünü açıklarken ‘türkler gibi saçları kesik demektir', şeklinde konuşuyordu. kanaatımıza göre bu saçları kesik türkler, doğu türkleri olmalıydı. doğu türkleri, kuzeydoğu asya tesirleri altında kalmış, ‘saçları kesik türkler’ arasında sayılmalıdır. görülüyor ki çok geniş bölgelere yayılmış olan türkler arasında da, değişik inanışlar ve bunun neticesinde, çeşitli kültür örnekleri doğmuş bulunuyordu...
  uzun saçlar ile saç örgülerinin de çeşitli şekilleri vardı. başın etrafı derin olarak tıraş edildikten sonra, tepede bırakılan tek örgü, daha çok kuzeydoğu asya ile mançu kavimlerine ait, bir saç tuvaleti idi. türkler’in uzun saçları ise, arkadan örgülü olması ile hususiyetini kazanıyordu.”
  (bahaeddin ögel, türk kültür tarihine giriş, c.5, s.273)

 • 0
  +0
  -0

  ben uzatıyorum şimdilik. yakışmazsa kendim keserim 3 numara ama daha önce hiç uzatmamış olduğum için bir heves