bugün
 1. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  günbegün ilerleyişini gördükçe orgazm oluyorum resmen. inşallah götümüzde patlamaz. (patladı)
 2. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  köpeğiyim bunun. yok böyle bir kolaylık ya. aklımı kaybedeceğim.
 3. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  ülkemizde yalnızca tüketiliyor
 4. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  iyi kullanılınca muhteşem bi şey. ama iyi kullanamıyorum. zamanımı alıp götürüyor.
 5. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bir sanayi alanında gücü ve bilgiyi biriktirme, denetleme, işleme, iletme gibi amaçlarla oluşturulan makinelerin, araç gereçlerin, aygıtların, yöntemlerin vb. tümünü kapsayan uygulama bilgisi. her geçen gün inanılmaz şekilde gelişen teknolojiye dair taze teknoloji haberleri ni kaçırmamak için takip edebilirsiniz.
 6. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  ingilizceden dilimize geçmiş bir kelimedir. (bkz: technology)
 7. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  2016 yilinda beni utuyle ugrastiran teknolojiye tukureyim ben. nerede ulan kirismayan kiyafetler, nerede kendi kendine utu yapabilen makineler, utuler. beni utu basinda terleten bu teknolojiden bi halt olmaz.
 8. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  (bkz: afili filintalar)'a göre; telefon sinyallerini, telefondan önce alan mütevazi hoparlörlerin hızına yetişmesi gereken oluşum.
 9. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  t: genelikle yenilik ve yeni bir şeyler üretmeyle eş anlamlı olarak kullanılan kavram. ancak günümüzde insanlığın kendi yarattığı küresel uygarlık kavramını, yine teknolojiyle yok edebileceği riskini düşündükçe ister istemez ürkütücü bir hal alıyor. bugüne kadar bize sağladığı tüm yararı tek seferde elimizden alabilme potansiyelinin her geçen gün güçlendiğini de hesaba katarsak, iş daha da karmaşıklaşıyor. (bkz: ayo technology) (bkz: serbest çağrışım) . edit: (#2284512), (#2231579)
 10. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  çok ilerledi çok. yarın bi gün ışınlanma bulunacak ama ben makinelerin nasıl çekirdek ayıkladıklarına hala hayret ediyorum.
 11. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  zarar veriyor. en azından ben her açıdan zararını gördüm. bazen diyorum ki bırakayım telefonu falan uzaklaşayım her şeyden. teknolojinin yakına getirdiği insanlardan uzaklaşayım. alayım kitapları gideyim köye sabahtan akşama kadar okuyayım. bunu yapmak istiyorum ancak göz önünde bulundurmam gereken iki şey var. birincisi bırakamayacağım insan. i̇kincisi gelecek için önemli(!) olan sınav.
 12. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  sihirli bir şekilde insanın ömrünü uzatan bilgi çeşidi. ulan bazen düşünüyorum ulaşım araçları olmasaydı istanbul'dan antalya'ya ne kadar zamanda giderdim diye. galiba teknoloji, yaşamak istediğimiz anları çoğaltarak veya ulaşmak istediğimiz anlık hedefleri kısaltarak aksiyonu çoğaltılmış bir hayat vadediyor. buna da bir çeşit hayatımızın uzaması diyebiliriz. 16. yüzyılda 70 yıl yaşayan birinin hayatındaki aksiyon sayısı kaba tabirle bugünün 12-13 yaşındaki bir çocuğa tekabül eder. ha keza aynı şeyi haberleşme veya iletişim kurma düzeyine de aktarabiliriz. teknoloji daha önce 'uğruna zaman harcanabilir' dediğimiz şeyleri 'zaman israfı' kapsamına sokuyor. kim bilir belki ileride dil öğrenmek için harcadığımız o birkaç seneyi bir çiple halledip, o zamanı başka bir şeyle değerlendirmemize imkan sunacak -ki bu yönde çalışmalar neredeyse nihayete ulaşmış ve sadece biraz daha gelişime ihtiyaç duyuyor- bundan 50-60 yıl sonra doğacak insanları gerçekten gözlemlemek istiyorum sırf teknolojinin bu sihri nedeniyle. milletin dediği gibi eğer gerçekten bizi tembelleştiriyor olsaydı bu kadar hızlı bir gelişim sürdürmek yerine bir yerde hızını düşürüp sabitlenmesi gerekirdi. bence tamamen insanlığın daha hızlı gelişimi için zaman alan her şeyi insanlık için bir çırpıda hallediyor.
 13. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bence teknolojiye çağ atlatabilecek bir sonraki adım wifi ile telefona veya bilgisayara depolanan internetin çevrim dışı olunan durumlarda kullanılabilmesi olur. henüz yakın gelecekte mümkün gözükmese de spotify, netflix vs. sayesinde gördük ki çevrim içi indirilen müzik ve videoyu çevrim içi programda çevrim dışı olarak kullanabiliyoruz. elbette böyle bir atılım bütün operatörlerin ocağına incir ağacı dikeceğinden böyle bir şey mümkün olsa bile bir şekilde önüne geçme ihtimalleri de fazla.
  1gel bi de sik istiyosan - a shih na 27.08.2019 15:33:22 |#3763728
  0@a shih na abahshskdlkdkfkdmckdlcldşcldşgldlkcldkcldlflrmfmrkfleşfşei̇di̇cöleşclsşxödşcöeşclşeöcşekclelcşeşcldkcörlfşşgöfleşflröfröföfğrğeşcmsşdl - belkiustumuzdenbirkusgecer 27.08.2019 15:34:06 |#3763729
  1aç geliyorum - truman 27.08.2019 15:51:41 |#3763732
  butun yorumlari goster (6)
 14. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  şu; (#2323415) burada dursun, arayınca bulmam kolaylaşır.
 15. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  ya hu bu teknoloji ne değişik şey vesselam. bugün elde yazılan bi kağıdı kırtasiyeye götürdüm anında pdf e dönüştürüp bilgisayara aktardı. ağzım açık izledim.
  0telefonla da yapılıyor bu. - senin paran burda gecmez diyen atm 04.12.2020 20:26:28 |#4045172
  0her defasında farklı bi şeye şaşırıyorum bak ya - abcd 04.12.2020 20:29:06 |#4045177
  0o daha neler beler var istersen anlatayım sana özelden - senin paran burda gecmez diyen atm 04.12.2020 20:36:48 |#4045191
  butun yorumlari goster (7)
 16. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Muhteşem bir şey değil mi? Adım adım ilerleyişi ve hayatımızın her noktasında işimizi kolaylaştırması falan, yakın zamanda çok daha girecek hayatımızın içine Peki o zaman ne olacak bunca insana ihtiyaç kalmayınca ne olacak? Her şeyi gelişen teknoloji ile hallettiğimiz zaman ne olacak. Snırsız insan ihtiyaçlarını karşılamak için teknolojik açıdan her çağda gelişip ilerledik bu çok güzel ama teknolojinin getirisi olan muazzam oburluk aynı zamanda sonumuzu getirecek mi? Gizel sorularım var biraz düşüneyim ya da yakın zamanda hayata geçeceğine inandığım teknolojinin benim yerime halletmesini mi bekleyeyim?