Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("spoiler") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 10
  +12
  -2

  bir kitap ya da film & diziyle ilgili izlemeyen kişileri uyarmak için koyulan ibare.

 • 7
  +7
  -0

  bir eserin konusu veya detayları hakkında bilgi veren; eser okunmadan, dinlenmeden veya izlenmeden önce öğrenilmesi durumunda alıcının eser ile ilgili düşüncelerini veya alacağı hazzı etkileyebilecek açıklama veya ipucu. Spoiler, "bir şeyin değerini veya miktarını azaltan ya da tamamen yok eden" anlamında yakın dönemde Türkçeye yerleşmiş İngilizce kökenli bir sözcüktür.

  Bir eserin izleyici/okuyucu/dinleyici tarafından eğlenceli bulunması, erken öğrenilen detaylar ve eleştiriler ile çoğu zaman zorlaşır. Örneğin, bir sinema filminde senaryodaki dönüm noktalarının ya da şaşırtıcı sonun henüz izlenmeden öğrenilmesi, seyircinin filmden alacağı potansiyel zevki büyük oranda azaltır. Bu yüzden bu tip yazıların başına, eseri henüz görmemiş olan insanların yanlışlıkla okuyup öğrenmesini engellemek amacıyla spoiler uyarı ibareleri konulur.

 • 1 efsaneydi xd - engineer enginar 22 Ocak 2016 11:37
 • 0
  +1
  -1

  götünüz kaşınmasın okumayın amk şeyini boşuna spoiler koymuyoz heralde xd
  --- spoiler ---
  frank ölüyor
  --- spoiler ---

  şaka lan korkma hemen xd

 • 1
  +1
  -0

  ulan hiç kimsede knight onlinedeki o kelebek gibi olan hayvanlardan bahsetmemiş
  bizim bildiğimiz tek spoiler knight onlinedeki spoilerdir

 • 1 con snow dirilcek, bran ak gezenlere katılacak, khaleesi 7 kingdoms'a saldıracak ayrıca bir çok önemli karakter çoktan öldü yerlerine faceless'lar geçti. ohhh. - kil donmesi olan kirpi 09 Mart 2016 22:11
 • 1
  +1
  -0

  kim ne derse desin norm o dönem kimsenin yapamadığını bu şarkıyı yaparak yaptı.bence bir cesaret örneği.

 • 1
  +2
  -1

  neden aşırı derecede sevilmez anlamıyorum. beni de zaman zaman 'tehdit' ediyorlar izlediğim/izleyeceğim dizi ve filmler hakkında. diyorlar ki "bak söylerim ha zaaaa" falan... iyi de, benim spoilerlarla bir sorunum yok ki? sonra "bak anlatırım" diyor, "lan anlatsana" amk deyince anlatıyor, teşekkür ettiğim zaman da "nasıl lan? sen şimdi kızmadın mı?!" diye tepki veriyorlar.
  son örneğini sinemada yaşadım. arkadaşım film hakkında "zıpoylır verim mi?" dedi, "olur" dedim. işte az önce de bahsettiğim gibi; bak anlatırım, tamam anlat aşamalarından sonra anlattı, "ha güzelmiş" deyince neden kızmadığımı anlayamadı. öndeki hödüğün teki de arkasını dönüp "lütfen başka spoiler vermeyin" dedi; kibarca söylemese zaten kavga ederdim.

  spoiler dedikleri şeyler fragmanlarda da var aq xd - eaglegodz 21 Ağustos 2016 20:59
 • 2
  +2
  -0

  şunu artık gizli yapsak ya aq. merak eden tıklasın görsün. sabahtan beri yemediğim spoiler kalmadı. izlemediğim dizinin spoilerını yedim be.

 • 1
  +4
  -3

  kardeşim fight club'un sonunu söyledi bugün. ya of ben ölmek istiyorum. bir de diyor ki keşke o sahneye gelmeden birkaç saniye önce söyleseydim. bu yaptıgı çirkinlik.

  1 adam öldürme sebebi bu fight club kutsalım benim - higuita 01 Ocak 2017 23:15
  1 yalnız ağır puştluk bu yetimhaneye falan bırakın dskjsfk - higuita 01 Ocak 2017 23:20
 • 2
  +2
  -0

  bizim arkadaş spoiler sayfası takip edip sonraki bölümlerle ilgili kurgu ve yorum videoları izliyor. hadi onu da geçtim sırf game of thrones'un spoiler ı için kitap okumayan adam kitap okumaya başladı

 • 0
  +1
  -1

  sözlük içerisinde bulunan arkadaşlarımız neden bu konuya dikkat etmiyor lan ne yaptınız sizin yüzünüzden 2-3 kere spoiler yedim aq.

 • 0
  +0
  -0

  spoiler yememek için en küçük bilgiden tut fragmana kadar hiçbir şey izlemiyorum. ne olacağı hakkında fikrim olmadan izlemeliyim.

 • 0
  +0
  -0

  ben bu durumdan zerre etkilenmiyorum etkilenmeyenlere de bayılıyorum ya. sen otur baştan sona anlat ben bi daha izlerim yani nedir, hatta heyecanla izlerim. ya da okurum her neyse

  bak şu şey gibi şu tarihte şu olacak diyorsun heyecan basıyor ama bu heyecan neden öyle olacağını anlamaya yönelik konuyu biliyorsun ölecek karakteri tanıyorsun bundan nasıl sevk alabiliyorsun ya - batujan1 16 Mayıs 2018 14:00
  olaylar ve olacaklar benzer olur, senin izlerken takıldığın ve seni heyecanlandıran şeyleri anlatırsın bana, benim izlerken heyecanlanacağım sahneler kuvvetle muhtemel farklı olacaktır - belkismibusra 16 Mayıs 2018 15:50
  oh biraz da şurama - belkismibusra 16 Mayıs 2018 23:07