Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("sözlük yazarlarının söylemek istedikleri") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 4
  +7
  -3

  çok kırgınım be sözlük. bağıra çağıra ağlamak istiyorum. ama sonra geçsin istiyorum ben bu düşünceler, anılar ve hislerle yaşamak istemiyorum. ben yaşamak istemiyorum ki. nefret ediyorum her anımdan. ne diyeyim nasıl diyeyim bilmiyorum, ama içimi günden güne yiyen şey beni yok ediyor gibi. gerçekten çok kötüsünüz bencilsiniz. karşınızda ki kişiyle son kez konuştuğunuzu düşünsenizde aynı şekilde mi konuşacaksınız? ya da böyle kırık bir kalple mi yolcu edeceksiniz?
  ben çok yorgun bir insanım ve yaşamaya devam etmek için kendimi kandırıp duruyorum. bazı insanlarin yalanlarına inanmış gibi yapıp onlar öyle istiyor diye öyle yapıyorum. üzülmesinler diye..
  en son ne zaman güçlü hissettim kendimi ne zaman hah tamam işte sen busun dedim hatırlamıyorum.
  çok korkuyorum birinin kalbini kırmaktan, incitmekten. çünkü çok kırıldım aynı şeyleri bir başkası yaşasın istemiyorum. o hisler o kırıklar hiç ama hiç geçmiyor. düşünüyorum da bazen ölürsem ne olur diye hiçbir şey olmaz ya hemde hiçbir şey. bir yaprağın sessiz sedasız düşmesi neyse aynı etki olur işte.
  bir gün olurda eğer bir evlat edinirsem ona tüm sevgimi yaşayamadığım sevgileri de vereceğim. bu dünya kötüye gidiyorsa zaten sevgisizlikten hep.

  1 yalnız değilsin krdşm... - ciddigibiyim 26 Mayıs 2019 00:36
  üzüldüm - kardesmbisakinol 26 Mayıs 2019 00:38
  2 neden bu kadar naifsiniz ki? bu kadar iyi ve düşünceli olmak ne kattı size? insanlara ayak uydurmaya çalışmayın. insan bir makine gibidir. günü gelir bozulur. kimse size bir şey yapamaz kimse sizi kıramaz desem yalan olur. bu olağan bir şeydir. o yüzden üzüntüye çok kaptırmayın kendinizi. sigaradan daha zararlı bir şey bu. ne diyeyim ki - helgendeejderhagordum 26 Mayıs 2019 00:44
  imm ne kattı bolca gözyaşı. ama bu olağan olmaması gereken bir şey.. en azından öyle olmasını umuyorum. bir şey denilmiyor ki, olmuyor bu hayat olmamış yani - kardesmbisakinol 26 Mayıs 2019 00:48
 • 3
  +3
  -0

  şuan ve geçmişte hayatımda olan herkesi her şeyi bırakıp gitmek tertemiz kendim olabileceğim bir hayat kurmak isterdim

 • 3
  +3
  -0

  bi arkadaşıma, twitterda öylece anasayfasında çıktıkça beğendiği bi sayfada paylaşılan, çok hoşuna giden bi kolye isimsiz olarak gönderildi.
  kimdir nedir sorgusunu, düşünme aşamasını kenara koyarak bu kadar ince düşünebilen birini kesinlikle tanımalıyım inadıyla uğraş verilen birkaç gün sonrası, buldu/k.
  zaten tanıyormuş, sadece farkında değilmiş.
  bakıyormuş aslında ama biraz dikkatli baksa görebilirmiş de.
  geç gördü, ya da gözünün önüne koyuldu bilemiyorum.

  ama galiba görmek için bakmıyor oluşumuz tam da şikayet ettiğimiz şey gibi.
  neyse... o nasıl bi incelik ama ya

 • 2
  +2
  -0

  arkamdan ettiğiniz her söz bana hırs olarak geri geliyor. gözümün içine bakarak söyleyemeyeceklerinizi arkamdan atıp tutun. konuşun ibneler yalvartıcam hepinizi.

 • 1
  +1
  -0

  ben artık derimi tırnaklarımla yırtıp kaburgalarımı kırıp yüreğimi sökmek istiyorum yerinden. koparıp almak istiyorum. ben artık yüreğimdeki seni avuçlarımda görmek istiyorum. öyle çaresizim işte. anladın mı şimdi beni?

  anlamadım ama bi tribe girdim - helgendeejderhagordum 27 Haziran 2019 21:18
  :) - ruhsuzbayan 03 Temmuz 2019 22:52
 • 2
  +2
  -0

  yarın müstakbel sevgilimle randevum vaaaaarrr.. hem de kendisi kız. ve çok güzel
  kuduruun len yalnız ipneler...

  benim de görüşmem vardı ama artık yok çünkü; onun işleri benim duygularimdan önce geliyor :( - delii 27 Haziran 2019 23:13
  malesef değer kazanılacak bir olgu değil. verilecek bi olgu. - h_turev 28 Haziran 2019 11:13
 • 1
  +1
  -0

  türkiye’de insan canının kıymeti yokmuş bunu bir kez daha anladım. parası olmayanın ya da yüksek mercilerde tanıdığı olmayanın hayatının bir anlamı yokmuş. şükürler olsun rabbime biz bu konuda şanslı olanlardanız. 6 gündür çaresizce yoğun bakım önünde, hastane önünde ve ameliyathane önünde bekleyişlerimiz sonunda bitti. en zoru belirsizlikmiş, çaresizce beklemekmiş. bu hayattaki hiçbir şeyin anlamı yokmuş, insan babası ölümle burun buruna gelince anlıyormuş neyin aslında önemli olduğunu. en başından beri doktor ihmalsizliği belki de bugün çok daha kötü sonuçlar verebilirdi. 3 gün boyunca şiddetli baş ağrısı, kusma gibi şikayetlerde hastaneye giden babamı yüksel tansiyon diyip yollamaları son gece 3te dayanamayıp tekrar acile gitmesi ve ısrarla başının ağrıdığını söylemesi üzerine -doktor eve yollamaya çalışmış- tomografi çekilip beyin kanaması geçirildiği anlaşılıyor. tedavi sürecini uzun uzadıya anlatmayacağım ama 6 günde dört hastaneye sevk edildi, ameliyata gerek yok dediler ilaç tedavisi yapacağız dediler, 3 gün yoğun bakımda kaldı iyiye gidiyor öğleden sonra servise alacağız dediler, başka hastaneye sevki yapıldı. doktorun korkup beyninde oluşan anevrizmayı söylememesi ve bunu da baş hekimi tanıyan birinden öğrenmemiz de cabası. kimse kusura bakmasın ama doktora şiddete kesinlikle karşıydım ama bazıları kesinlikle hak ediyor. korkup söylememek nedir ya, sen nasıl bir hastanın hayatını bu kadar hiçe sayarsın? ameliyatı gerçekleştiremeyeceğim de gönder biz zaten sana ne diyebiliriz ki? ne olursa olsun asla bir hastane ya da doktorla yetinmeyin yoksa şimdiye çaresizce yoğun bakım önünde bekliyor olurduk. ben üzülüyorum ki ya ameliyatı yaptıracak paramız olmasaydı ya da baş hekimi tanıyan tanıdıklarımız olmasaydı?

 • 1
  +1
  -0

  2019 bana çok ilginç şeyler getirdi. hastalık da getirdi, zor günler de geçirtti; en çok yapmak istediğim şeylerden birine adım atma fırsatı verdi, hiç ummayacağım hediye armağan etti, hayatımın şarkılarına sahip grubun konserine gitme şansı da tanıdı, sahneye çıkma hissiyatını yaşattı, sözlüğe dönebildim üstelik şimdi belki de alım bile açılacak...
  2019 beni şaşırttı.

 • 0
  +0
  -0

  tek taraflı hiçbir şeyin gitmediğini anladım ne kadar alttan alırsanız alın bi yerden sonra patlıyormuşsunuz.her zaman saygının sevgiden önce geldiğini düşünmüştüm ama ikisininde bi önemi olmadığını anladım.he bide hiçbir şey için çabalamamak gerekiyormuş herkes işine geldiği gibi davranıyormuş bunuda en yakın arkadaşımı kaybettiğimde anladım:)

 • 1
  +2
  -1

  bi farkım yok hep aynı hep aynı gün hep aynı dilek.
  en samimi şekilde ve umutla aynı şeyi tekrar etmek bir sonuca ulaştırır mı? bilemem.
  daha önce sonuç aldım mı dua etmekten? evet.
  hani bir söz vardır ya " allah olmayacak şeyin duasını yaptırmazmış kuluna" diye. ben buna çok inanıyorum.
  ve eğer olacaksa eğer çok güzel olacak be sözlük. kendimi affedeceğim kalbimi affedeceğim daha ne olsun. evet bu şey gibi duruyor bencillik gibi ama değil. ben inanıyorum ki her şey çok güzel olacak bir gün.. his var içimde ne yapayım? nasıl dua etmeyeyim?
  bi kere be bi kere .....

 • 2 denemeden asla bilemezsin - kardesmbisakinol 09 Kasım 2019 01:04
  1 ne gerek var böyle ekşınlara - beynineksiklobu 09 Kasım 2019 01:05
  2 soru işaretiyle kalmaktansa ekşınlar yaşarım ben - kardesmbisakinol 09 Kasım 2019 01:06
  1 soruların cevaplarını bilince ekşın pek aranmıyor - beynineksiklobu 09 Kasım 2019 01:07
  2 bilseydin "bir şey degitirir mi" diye kuşkuya düşmezdin ki - kardesmbisakinol 09 Kasım 2019 01:08
  1 değiştimeyeceğini bildiğim için öyle yazdım :d "yaaaaaaaaaa 3 günlük hayattttttt" kendimi böyle şeylerle yoramam açıkçası. kuşkunun benim hayatımda yeri pek olmaz - beynineksiklobu 09 Kasım 2019 01:12
  2 ey allam yaaa .d şu kafadan bana da azcık ver kurban olduğum allahım amin fjgkk - kardesmbisakinol 09 Kasım 2019 01:13
  1 pek umursamamak gerekiyor bazı şeyleri gerisi kendiliğinden geliyor zaten :dd - beynineksiklobu 09 Kasım 2019 01:15
  2 ben hiçbir şeyin kendiliğinden geldiğini görmedim (: - kardesmbisakinol 09 Kasım 2019 01:16
  1 umursamayınca "yorulmamak, üzülmemek, düşünmemek" full+full paketi ücretsiz bir şekilde kendiliğinden geliyor merak etme :) - beynineksiklobu 09 Kasım 2019 01:23
  2 paket müthiş amaa bil bakalım bende ne eksik .d - kardesmbisakinol 09 Kasım 2019 01:25
  1 "ee ama anacım üzerler senide böyle" - beynineksiklobu 09 Kasım 2019 01:26
  2 sad but true.. aman beee alıştık bizde buna fjgk - kardesmbisakinol 09 Kasım 2019 01:33
  1 alışkanlıklar öldürür :d - beynineksiklobu 09 Kasım 2019 01:38
  2 kamu spotu fjfj - kardesmbisakinol 09 Kasım 2019 01:39
  1 ehh arada lazım tabi - beynineksiklobu 09 Kasım 2019 01:40
  2 e anangil babangil nasıllar okulu naptin bitirdin mi okuyon mu sen kaç oldun .d - kardesmbisakinol 09 Kasım 2019 01:41
  1 sanırım "komşu spotu" - beynineksiklobu 09 Kasım 2019 01:43
  2 doğru bildin fjfjj - kardesmbisakinol 09 Kasım 2019 01:44
  1 asdfghjklşi - beynineksiklobu 09 Kasım 2019 01:44
 • 1
  +1
  -0

  fark ettim ki insan bazen en sevdiğini ve onu en çok seven kişiyi seçemiyormuş. bu elinde olan bir şey değilmiş bu artık yorgunluktan olan bir şeymiş, çok sevilmeye lüzum yok gitmesin kalsın dediğinin yanında oluyormuş.

 • 1
  +2
  -1

  radyoda ceylan ertem'in yıldız tilbe coverı çıktı.
  gün güneşten öncedir,yüzün hepsinden önce diyor ya. benim için öyleydi. gün senin yüzüne bakınca doğuyordu.bir yıl önce artık seni göremeyeceğimi anladığımda öleceğimi sanmıştım. o kadar çok ağlayamadım ki,cevizlibağ'dan metrobüse binip son durağa gittiğimi giderken de güneş gözlüklerimin altına saklanarak hıçkırdığımı hatırlıyorum. fonda hep bu şarkı çalıyordu.
  o kadar sevdim ki yeniden severken bin kere düşünüyorum. içimden delice haykırmak geliyor şimdi aşkımı ama o yaşattığın kaybetme korkusu beni yaşlandırmış; şimdilerde anlıyorum.
  sevmenin temkinlisi olmazdı bende. oldu sayende.
  yine de biliyorum ki sıcacık küllerimden doğacağım zamanlar bir sevişme uzağımdadır.
  daha güzel seveceğim artık. daha acısız daha sakin.
  hiçlikten aşk yaratan biricik ben,var olan bir aşktan evren yaratır.