Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("ramazan ayı") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 4
  +4
  -0

  beyler millet istediğini yapar sanki bize tutuyor pezevenk bana ne ıster asıl ıster teravihe git amk ama naçizane tavsiyem doğru ol be doğru ol ezil dışlan ama doğru ol dürüst ol oruç moruç tabiki tevekkül güzel birşey ama herboku ye 11 ay sonra 1 ay mümin takıl neyse nihat hatipoğluna bağlatmayın lan adam olun adam amk

 • 1
  +1
  -0

  bu ayda iftar ile sahur arası zaman en güzel sözlükte geçiyor.

  en azından geçen sene böyle idi. acayip keyif alıyordum. işte bu vakitler ezan ile birlikte de sözlüğü kapatıp uyuyorduk.

 • 0
  +0
  -0

  en çok nihat hatipoğlu ekmeğini yiyor şu ayın.
  combo kâr yapıyor, valla temiz iş.

  hayır anlamıyorum her sene aynı şeyler orucu bozmuyor mu? bu millet neyin kafasını yaşıyor amk ya.

 • 1
  +1
  -0

  heisenberq'in (bkz: #126721) sayılı entrysinde bahsettiği programı merakla bekliyoruz.
  soruları sözlük yazarları yöneltsin heisenberq cevaplasın bence. :d

  beğenmediği sorularda "seni biskrem aklın durur mümin kardeşim" diyebilir, aman dikkat. - shevchenko 29 Mayıs 2016 14:19
  der mi der, baksana sansürlü zaten kimse pek anlamaz. xd - shevchenko 29 Mayıs 2016 14:20
 • 0
  +0
  -0

  kyk yurdunda kara kara düşünmekteyiz ramazan ayında iftarlarda napcaz diye . zira normal akşam yemeğinde doyuramadığımız karnımızı uzun yaz günü orucundan sonra nasıl doyururuz . artık iftar çadırı iftar çadırı gezeceğiz gibi gözüküyor.

 • 1
  +1
  -0

  sahuru beklerken hunharca yemek yediğimiz geceler, tv izlerken sanki tüm reklamlar inadına yemek reklamıymış gibi görünen zamanlar, sevdiklerinle beraber kalabalık ve müthiş sofralarda iftar yapmak, teravihler çaylar meyveler oyunlar..
  kısacası çok özledim ve az kaldı mutluyum

 • 6
  +6
  -0

  gelse de, sabahlasak, oruç tutsak, açın hâlinden anlasak, yardım etsek, hepimiz birlik olsak, sahur ve iftar sofralarında hep bir ağızdan dualar etsek, ay özledim.

 • 0
  +0
  -0

  ramazan geldi sayılır her türlü zekat alınır arkanızdan güzel dualar edilir haberiniz olsun.

 • 0
  +2
  -2

  her şeye tamam da şu geceleri yersiz çalınan davullara bir çözüm gelmesi gereken ay. tutan var tutmayan var biz her gece senin tokmağınla uyanmak zorunda mıyız aq.

  he tabi şimdi geleneklerden tatava yapan güruh oluşur hemen. her şeyin geleneklerine uygun bir bu değil zaten tatlı mümin kardeşim benim.

 • 5
  +5
  -0

  en sevdiğim şeylerdendi. geldi çattı ama hiç gelmiş gibi hissetmiyorum. böyle hisseden tek ben miyim bilmiyorum. eskiden çok güzel olurdu, ramazan geldi mi heyecan basardı. şimdi farklı şehirde olduğum için mi yoksa artık hiçbir şey eskisi kadar güzel ve zevkli gelmediği için mi bilmiyorum. ama şöyle baktığımda 2 sene önce ankara’daki öğrenci evimde balkonumuza kurduğumuz sofraları güzel hatırlıyorum.
  küçükken top patlamasını izlemeye giderdim, bizim ev görürdü patlattıkları yeri. heyecanla beklerdik kuzenlerimle. büyüdüm diye mi artık hissetmediyorum yoksa hissizleştiğim içim mi bilmiyorum. eskileri düşünüp bu güne gelirken ramazan günlerinin bile kötüye gittiğini görüyorum. oysa ramazan en güzel aylardan. farklılıktan,heyecandan, kalabalık sofralar, neşeli yemekler kavramından yıllar geçtikçe uzaklaşmış zihnim. neyse uzatmadan susayım. herkesin ramazan’ı güzel geçer umarım.

  1 büyüyoruz ondandır. - alex in sol ayagi 15 Mayıs 2018 18:12
  halbuki büyümek değiştirmemeliydi. - sessizdeyimdünya 15 Mayıs 2018 18:13
 • 1 hayırlı ramazanlar kraliçe - kıpçak bey 15 Mayıs 2018 23:51
  1 teşekkür ederim size de hayırlı bereketli ramazanlar reis - mandalinakokusu 16 Mayıs 2018 00:22
 • 3
  +3
  -0

  iftar sofralarının fotoğrafları paylaşılacak,orucum snapleri atılacak,dindarım mesajları verilecek,,oruç tutmayanlara dinsiz damgası vurulacak. allah için oruç tutuyorsunuz,çevre için değil,kimseye bir şey kanıtlamaya gerek yok.aynı şekilde oruç tutmayanların modernlikmiş gibi saygısızlıkları olacak. geçin bunları arkadaşlar geçin,kimseye oruç tutuyor musun demem,tuttugumu dile getirmem. ibadet bireyseldir

 • 2
  +2
  -0

  tok insanın aç olanın halinden anladığı ve gerçekten aç olan insanların en azından bir aylık bile olsa doyduğu bir ay olur inşallah

  1 amin inşallah - mavikadarderin 15 Mayıs 2018 20:48
 • 0
  +0
  -0

  her sene mutlaka bir dayak haberi çıkıyor, ramazan ayında yemek yedi diye... kimse oruç tutuyorum, niyetliyim ben diye ortada dolanmazsa ve oruç tutmayanlar sadece bir insana saygı duyarak onun inanışına saygı duysa bunları hiç yaşamayız aslında. uzun yıllardır aralıksız tutuyorum, yazın kırk derecede tarlada çalışırken de tuttum, finallere çalışırken sınava girerken de tuttum. en yakın arkadaşlarım tutmuyor, saygı duyarım, onlarda benim inanışıma saygı duyuyor ve goyniş goyniş anlaşıp gidiyoruz. arkadaşlar lütfen biraz saygı, başka bir şeye ihtiyacımız yok aslında.