bugün
 1. 10
  +
  -entiri.verilen_downvote
  izinsizse suçtur. aklınızda bulunsun. nerede mesajlaşırsanız mesajlaşın.
 2. 9
  +
  -entiri.verilen_downvote
  eğer size bir mesaj gelirse, ifşa etmeyin demek oluyor bu. gelen kutunuzda kalsın. ama özellikle diyorum, mesaj gelirse eğer. gelen mesaj varsa, gizli kalsın. (bkz: bilal'e anlatır gibi anlatmak) (bkz: gördün mü ürün yerleştirmeyi)
 3. 5
  +
  -entiri.verilen_downvote
  mesaj nickli bir yazar var sandım. ah o eski günler...
 4. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bende birisi burada mesaj ifşası yapıyor sandım.değilmiş.
 5. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  uyarı başlığı. (bkz: roger that)
 6. 5
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bunun suç olduğunu bile bile burada paylaşım yapıp sözlükte adalet yok mavalı atan gözü açıklar var. tabii anında uçtu. bu mevzu sözlükte uçma nedenidir. sözlük formatı süs olsun diye koyulmadı oraya.
  0"ifade özgürlüğü veya eleştiri getirme bahanesi kullanılarak topluma mâl olmuş kanaat önderleri, siyasiler, sanatçılar ve her türlü gerçek ve tüzel kişiler hakkında -ki sözlük yazarları da bu kişilere dahildir- eleştiri sınırını aşan, özel hayatın gizliliğini ihlal eden, aşağılayıcı, hakaret ve küfür içeren yazılar yazılması yasaktır." flying dutchman adlı yazar neredeyse her 3 entrisinden 1inde bu kuralı ihlal etmiş. neden aylardır uçurulmamış da yeni gelen bireyler ilk uyarıyla birlikte uçuruluyor? - psychopen 18.08.2016 20:14:23 |#2755443
  0bizim yorumlamamıza göre anayasal suç değil yazdıkları. savcılığa gidip ceza almasını sağlayabilirsiniz bu kadar eminsen. bence şu an bile beklemen hata. - madridli bela 18.08.2016 20:18:27 |#2943796
 7. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  genel olarak suç bulunduran bir olaydır ifşa olayı.
 8. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  sözlük içerisinde olan mesajlaşmaları sözlük içerisinde paylaşmak, entry olarak yazmak uçurulma nedenidir. nasıl ki sözlük bizim entrylerimizi paylaşıyor sosyal medyada, ben de kendi mesajlarımı arkadaşlarıma atarım. aksini iddia etmek zorlama bir argüman. komik hatta. lol.
 9. 5
  +
  -entiri.verilen_downvote
  (#844870) ya sözlüğe çok fazla yeni yazar geldi kuraldan haberleri yok, ya da akıllarında tutmak istemiyorlar hatırlatmak istedim. bu direkt olarak silik sebebi, net, koşulsuz. aklınızda bulunsun lütfen.
 10. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  asosyal sözlük yasalarına müsteniden söylemek gerekirse suçtur, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.
 11. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  son zamanların modası. mesaj ifşasının saçmalığı kadar mesajlara bakıp oha kıza yürümüşşş demek, ifşalayanın da bana seks teklif etti diye sızlanması çok saçma. bu ülkede sayfalara bile asılıyorlar, neyine bu kadar şaşırıyorsunuz ki? efsaneyi hatırlayalım link
 12. 11
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Türk Ceza Kanununun haberleşmenin gizliliğini ihlal başlıklı 132. maddesi der ki "Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu gizlilik ihlali haberleşme içeriklerinin kaydı suretiyle gerçekleşirse, verilecek ceza bir kat artırılır. Kişiler arasındaki haberleşme içeriklerini hukuka aykırı olarak ifşa eden kimse, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Kendisiyle yapılan haberleşmelerin içeriğini diğer tarafın rızası olmaksızın hukuka aykırı olarak alenen ifşa eden kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. İfşa edilen bu verilerin basın ve yayın yoluyla yayımlanması halinde de aynı cezaya hükmolunur." Soru : İkinci ve üçüncü fıkralarda ifşanın cezalandırılacağı yazıyor ama cezalar neden farklı? Cevap : İkinci fıkradaki kimse konuşmanın tarafı değildir. Hem ilk fıkrada öngörülen haberleşmenin gizliliğini ihlal etmiş, hem de bu haberleşmenin içeriğini ifşa etmiş. O yüzden onun alacağı ceza, en azından kanunda yazdığına göre, daha ağırdır.
 13. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  (#804184) Böyle bir şey.
 14. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  sadece formata aykırı değil suçtur. o yüzden çok yükselip göt üstü oturmamak için orada burada paylaşmayın sakın.