Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("müzik") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 0
  +0
  -0

  bir tarz seçersin dinlemek için, o tarzda her şey güzel gelir sana. diğer tarzda müzikler işkence. böyle gariptir işte müzik. baktığında 7 nota vardır kombinasyonlarına paha biçilemez.

 • 0
  +0
  -0

  bazı zamanlarda berbat diye nitelendirdiğim hayatıma anlam katan başka bir olgu.

  :( - katerina 07 Mart 2016 20:30
 • 0
  +0
  -0

  köpeklerle birlikte insanlığa verilmiş en büyük, en güzel dostlardandır.

 • 0
  +0
  -0

  müzik olmasa geceler nasıl geçer? benim konuşmama gerek kalmadan beni anlatan müzikler çok değerlidir.
  müzik dinlerken de beni yansıtıyorsa dinlerim. ruh halime uygun hep bir müziğim vardır. müziğin sözlerin de kendimi bulmam lazım.
  başkasının dinledigi müziğe de çok önem veririm. dinlerken 'acaba ne anlatmaya çalıştı , ne duygular içerisinde ' diye düşünürüm.

 • 0
  +0
  -0

  müzik evrenseldir yeryüzünde yasal olan tek uyuşturcudur kim olmak istersen o olursun
  benim mühteşem üçlüm
  müzik sigara ve hayaller

 • 0
  +0
  -0

  bazen bir kahve yudumlayıp bir şarkı açarsın, susarsın ve o şarkı senin söylemek istediğin her şeyi söyler.

 • 1
  +1
  -0

  evrende müzik gibi bir potansiyelin olması harika bir şey. teşekkürler allah'ım.

 • 0
  +0
  -0

  müzik allah'ın kullarına bu dünyada verdiği en büyük nimetlerden biridir. abi efsane bir durum can sıkıntını alır yada canını sıkar. hiç akmayan göz yaşını akıtmana yardımcı olur. yada gecelerini aydınlatamana yardımcı olur. müzik tüm insanların ortak noktasıdır. kulaklık ile bir bütündür. yalnızlığa iyi gelir.

 • 17 prim kokuyor buralar :d - dodjudge 11 Nisan 2017 00:13
  1 gönderiye baktım sen hortlatmışsın tam da 00.00'da. buz gibi prim. :) - dodjudge 11 Nisan 2017 01:31
  2 tabi canım :) - dodjudge 11 Nisan 2017 01:33
  1 gece gece napiyonuuz arkadaşlar yatin uyuyun 😅 - omelasibirakipgiden 11 Nisan 2017 06:43
  herseye pr demekten bi binmadiniz he hic entry atmayalim o zaman biz - ciddiyetsizbiri 11 Nisan 2017 15:57
 • 3
  +3
  -0

  yaradan'ın bize bahşettiği en güzel mucizelerden biri.

  uzay gibi. sonsuzluğu simgeliyor. insanlığın başlangıcından beri bir şekilde notalar var. sürekli farklı şeyler çıkıyor. inanılmaz bir çeşitlilik, inanılmaz bir ahenk. ve en önemli ayrıntı gözle görünmeyen bir şey direk ruha tesir ediyor. tam olarak ruha. müziği dinleyen şey kulak değil, ruh.

  hani serdar ortaç demiş ya "7 tane nota var kaç farklı şarkı yapılabilir ki" düşün. 7 nota insanlığın başlangıcından beri var ve sürekli farklı bir şeyler çıkıyor. pop oluyor, rock oluyor, arabesk oluyor, etnik folk caz kabile müziği bla bla saymakla biter mi. ve bunca çeşit olmasının nedeni de şu; her insan farklıdır çünkü.

  sevgili gibidir müzik. hisettiğin gibi dinlersin. hissetmediğin müziği beğenmezsin, ama sen ben beğenmezsin başkası çok sever. hal böyleyken müziği ortaya çıkaran kişilerinde hislerini düşünmek gerek. kendi hisleriyle kurgularlar üretirler müziği. yani sevgili gibi dedim ya tam da onun gibi.

  kıyaslaması olmaz, olmamalı bu yüzden. hatta en olmaması gereken yer müzik. bak mesela, kimisi kokoreçi sever kimisi yer kusar beğenmez. bu kadar basit bir şey de bile farklılık olurken, sonsuz bir dünya olan müziği, müzsiyeni, eseri, besteyi kıyaslamak ne kadar makul?

  sevgili gibidir müzik. dinleyin sevin ama kıyaslamayın. illa mecnun gelip "siz onu bir de benim gözümden görseniz" diye ibretlik bir ayar da size vermeden, müziği sadece dinleyin.

  övün, sevin, ama kıyaslamayın.

  vesselam.

  1 daha çok şey yazılabilir bu minvalde aslında ama işte hafif uyku sersemliği hafif mobil angaryası ile bu kadar oldu. okuyan gözlerine sağlık.. :) - muhalif 12 Nisan 2017 06:00
  beklemedeyiz o zaman efenim :) - muhalif 12 Nisan 2017 06:15
  1 yok olmaz öyle sen yazdığın zaman haber et kafi. ödev gibi olursa samimi olmaz. :) - muhalif 12 Nisan 2017 06:25
 • 1
  +1
  -0

  muazzam bir şey. kesinlikle kafa dağıtmak için bire bir. 3 saattir youtube'dayım ve telefonuma şarkı indiriyorum. 24 tane olmuş. gripin ve duman ağırlıklı olmak üzere barış akarsu, erkin koray, seksendört gibi şarkıcılardan/gruplsrdan da birkaç şarkı var. duygu yüklü bu sanatçıların getirdiği kasvetli havayı sağolsun rammstein feuer frei ile bozdu, kendime getirdi beni.

 • 2
  +2
  -0

  doyasıya dinleyebileceğim, aşık olabileceğim, yeniden bir insan olduğumu hatırlayabileceğim bir listeye sahipseniz lütfen benimle paylaşın. delirmek üzereyim.

  1 seksendört-sarhoş gibiyim can güngör-yalnız ölmek mark eliyahu-journey kuan-al cenneti çal başına - la esperanza 03 Eylül 2017 22:55
  ayy karışık olmuş - la esperanza 03 Eylül 2017 23:08
  ayyy çok sağolllll - batujan1 04 Eylül 2017 10:04
  rica ederiimm - la esperanza 04 Eylül 2017 10:07
 • 0
  +0
  -0

  "müzik nedir biliyor musun? tanrı'nın bize bu evrende bizden başka bir şey olduğunu hatırlattığı şeydir. her yerdeki bütün canlılar arasındaki ahenkli bağdır, yıldızlarda bile."

 • 0
  +0
  -0

  te ma etmajenin halay versiyonunu gördükten sonra... bilemiyorum yani.
  müzik evrenselmiş..

 • 0
  +0
  -0

  "söz uçar, yazı kalır." sözünün tam ortasında bir yerlerde gezinen olgu. ne tam uçuyor, ne tam kalıyor. kafasına göre takılıyor da diyebiliriz.

  misal; az evvel bu şarkıyı dinliyordum. sürekli sözleri karadeniz'li falan olan bir şeyler söyleyesim geliyordu. tam o esnada çalan müzik sayesinde ilkokulda öğrendiğim başka bir müziği anımsadım; link

  müziği başlangıçta hem tanıyamadım, hem de unutmamışım. ilginç.

 • 3
  +3
  -0

  olmasaydı, olmazdım. yazarken takıyorum kulaklığı, sesi sonuna kadar getirip çalışma masamın lambasını açıp başka bir aleme geçiyorum.

  (bkz: itiraf)
  (bkz: uyanış)
  (bkz: tamam)

  ***

  eskiden full trance dinlerdim, son bir yıldır dinlediğim tek tarz deep house. yazarken daha iyi moda sokup o an zihnimde uçuşan her şeyi toparlamamı sağlıyor. trance, deep house göre daha seri ve sert olduğu için bir şeyler yazarken dinlemek zorlu oluyor.

  (bkz: deep house)
  (bkz: trance)