Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("müzik") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 0
  +0
  -0

  kelimelerle anlatılamayan duygu ve düşüncelerin notalar ve sesler yardımıyla anlatımı..

 • 0
  +0
  -0

  bir tarz seçersin dinlemek için, o tarzda her şey güzel gelir sana. diğer tarzda müzikler işkence. böyle gariptir işte müzik. baktığında 7 nota vardır kombinasyonlarına paha biçilemez.

 • 0
  +0
  -0

  müzik görecelidir, bu yüzden alt kollarla yüzlerce müzik türü var. eğer bir tür sana kötü geliyorsa o senle alakalıdır. verileni alacak kapasiten yoktur. yani bir türü, grubu aşağılayarak üstün olmuyorsunuz, bul kendini yansıtan grubu övgüler diz, takip et. filmleri beğenmemek, müzikleri eleştirmek için dinleyecek kadar zavallılar var hayatta. kendi o boş dünyasında bisikten zevk almıyor diye objeyi küçümseyerek kendini üstün hissetmeye çalışıyor.

 • 0
  +0
  -0

  bazı zamanlarda berbat diye nitelendirdiğim hayatıma anlam katan başka bir olgu.

  :( - katerina 07 Mart 2016 20:30
 • 0
  +0
  -0

  köpeklerle birlikte insanlığa verilmiş en büyük, en güzel dostlardandır.

 • 0
  +0
  -0

  müzik olmasa geceler nasıl geçer? benim konuşmama gerek kalmadan beni anlatan müzikler çok değerlidir.
  müzik dinlerken de beni yansıtıyorsa dinlerim. ruh halime uygun hep bir müziğim vardır. müziğin sözlerin de kendimi bulmam lazım.
  başkasının dinledigi müziğe de çok önem veririm. dinlerken 'acaba ne anlatmaya çalıştı , ne duygular içerisinde ' diye düşünürüm.

 • 0
  +0
  -0

  müzik evrenseldir yeryüzünde yasal olan tek uyuşturcudur kim olmak istersen o olursun
  benim mühteşem üçlüm
  müzik sigara ve hayaller

 • 0
  +0
  -0

  bazen bir kahve yudumlayıp bir şarkı açarsın, susarsın ve o şarkı senin söylemek istediğin her şeyi söyler.

 • 1
  +1
  -0

  evrende müzik gibi bir potansiyelin olması harika bir şey. teşekkürler allah'ım.

 • 0
  +0
  -0

  müzik allah'ın kullarına bu dünyada verdiği en büyük nimetlerden biridir. abi efsane bir durum can sıkıntını alır yada canını sıkar. hiç akmayan göz yaşını akıtmana yardımcı olur. yada gecelerini aydınlatamana yardımcı olur. müzik tüm insanların ortak noktasıdır. kulaklık ile bir bütündür. yalnızlığa iyi gelir.

 • 0
  +0
  -0

  insanın hayatında moddan moda, duygularının en kötüsüne yakalanmış bile olsa o duyguyu çekip çıkarıp ruhu güzelleştiren büyü/sanat.

  kendi adıma müzikle tanışmamı sağlayan tür rap idi, hatta türkçe rap idi. küçüklüğümde müziğe bu denli bağlanmamı sağlayandı ayrıca. bundan 6-7 sene öncesi, o sıralar ablam lise 2'ye ben ise orta 1'e gidiyorduk. eve bilgisayar önceden gelmişti ama durumlarımızdan dolayı internet tam olarak bu zamanlarda yer bulmaya başlamıştı evimizde, ablam o zamanlar tanıştırmıştı beni bu türüyle müziğin...

  ablamın beta dinletmesi ile başlamıştım yanlış hatırlamıyorsam, sonra şehinşah mı dersin patron mu dersin gırla dinliyordum. işin daha da ilgincini keşfettiğimde ise o zamanlar bile deli gibi dinlediğim patron'un evimin 3 arka sokağında yaşadığını öğrenmiştim. bu baya komik ve ilginç gelmişti.

  sonraları ergenlik falan ilgim daha farklı müzik türlerine kaymaya başladı tabii ki bunda babamın etkisi de vardı, babam tam bir ac/dc, rob zombie ve nirvana hayranıydı, yaşına rağmen müzik konusunda ki zevkimi iyice zenginleştirmişti. biraz daha yakın tarihe geldiğimizde, bundan 4 sene öncesinde ise "gerçek müzik" şeklinde adlandırdığım klasik müzik ile tam olarak tanıştım. yavaş yavaş müziğin tüm türlerine aşık olduğumu farketmem uzun sürmedi tabii.

  şu günlerde ise beni müziğe aşık etmenin ilk adımına götüren türkçe rap dinlemeye geri döndüm ve tüm anılarım aklıma geldi. kısaca müziksiz kalmayın çünkü müzik hayatın kilit taşlarından biri. tarihi milattan öncesine kadar dayandığına göre insanın hayatında müzik her daim olmalı bence. iyi geceler ulan!

 • 17 prim kokuyor buralar :d - dodjudge 11 Nisan 2017 00:13
  1 gönderiye baktım sen hortlatmışsın tam da 00.00'da. buz gibi prim. :) - dodjudge 11 Nisan 2017 01:31
  2 tabi canım :) - dodjudge 11 Nisan 2017 01:33
  1 gece gece napiyonuuz arkadaşlar yatin uyuyun 😅 - omelasibirakipgiden 11 Nisan 2017 06:43
  herseye pr demekten bi binmadiniz he hic entry atmayalim o zaman biz - ciddiyetsizbiri 11 Nisan 2017 15:57
 • 3
  +3
  -0

  yaradan'ın bize bahşettiği en güzel mucizelerden biri.

  uzay gibi. sonsuzluğu simgeliyor. insanlığın başlangıcından beri bir şekilde notalar var. sürekli farklı şeyler çıkıyor. inanılmaz bir çeşitlilik, inanılmaz bir ahenk. ve en önemli ayrıntı gözle görünmeyen bir şey direk ruha tesir ediyor. tam olarak ruha. müziği dinleyen şey kulak değil, ruh.

  hani serdar ortaç demiş ya "7 tane nota var kaç farklı şarkı yapılabilir ki" düşün. 7 nota insanlığın başlangıcından beri var ve sürekli farklı bir şeyler çıkıyor. pop oluyor, rock oluyor, arabesk oluyor, etnik folk caz kabile müziği bla bla saymakla biter mi. ve bunca çeşit olmasının nedeni de şu; her insan farklıdır çünkü.

  sevgili gibidir müzik. hisettiğin gibi dinlersin. hissetmediğin müziği beğenmezsin, ama sen ben beğenmezsin başkası çok sever. hal böyleyken müziği ortaya çıkaran kişilerinde hislerini düşünmek gerek. kendi hisleriyle kurgularlar üretirler müziği. yani sevgili gibi dedim ya tam da onun gibi.

  kıyaslaması olmaz, olmamalı bu yüzden. hatta en olmaması gereken yer müzik. bak mesela, kimisi kokoreçi sever kimisi yer kusar beğenmez. bu kadar basit bir şey de bile farklılık olurken, sonsuz bir dünya olan müziği, müzsiyeni, eseri, besteyi kıyaslamak ne kadar makul?

  sevgili gibidir müzik. dinleyin sevin ama kıyaslamayın. illa mecnun gelip "siz onu bir de benim gözümden görseniz" diye ibretlik bir ayar da size vermeden, müziği sadece dinleyin.

  övün, sevin, ama kıyaslamayın.

  vesselam.

  1 daha çok şey yazılabilir bu minvalde aslında ama işte hafif uyku sersemliği hafif mobil angaryası ile bu kadar oldu. okuyan gözlerine sağlık.. :) - muhalif 12 Nisan 2017 06:00
  beklemedeyiz o zaman efenim :) - muhalif 12 Nisan 2017 06:15
  1 yok olmaz öyle sen yazdığın zaman haber et kafi. ödev gibi olursa samimi olmaz. :) - muhalif 12 Nisan 2017 06:25
 • 1
  +1
  -0

  muazzam bir şey. kesinlikle kafa dağıtmak için bire bir. 3 saattir youtube'dayım ve telefonuma şarkı indiriyorum. 24 tane olmuş. gripin ve duman ağırlıklı olmak üzere barış akarsu, erkin koray, seksendört gibi şarkıcılardan/gruplsrdan da birkaç şarkı var. duygu yüklü bu sanatçıların getirdiği kasvetli havayı sağolsun rammstein feuer frei ile bozdu, kendime getirdi beni.