Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("la vita e bella") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 7
  +8
  -1

  türkçeye hayat güzeldir olarak çevrilen şahane film. ikinci dünya savaşı esnasında esir düşen bir adamın küçük çocuğuna savaşı ve esareti bir oyunmuş gibi anlatışı mükemmeldir. roberto benigni süper oynamıştır. en iyi yabancı film oscar'ı almıştı.

  unutulmaz bir filmdir üstüne bir kaç film tanırım. - naily 22 Eylül 2015 04:22
 • 3
  +4
  -1

  savaşın ne kadar aşağılık bir şey olduğunu anlatan şahane film. izlerken insanın içi kıyılır. güler, üzülür.

 • 9
  +9
  -0

  --- spoiler ---
  giosue: baba buraya köpekler ve yahudiler giremezmiş.
  guido: bu dükkanın sahibini tanırım, köpeklerden korkar. senin korktuğun bir hayvan var mı?
  giosue: örümcek.
  guido: o zaman biz de dükkanımızın kapısına örümcekler ve vizigotlar giremez yazalım.
  --- spoiler ---

 • 2
  +2
  -0

  çok duygulu film. benim gibi duygusuz da olsanız zorla duygulandırıyor. filminden müziğinden çok anlamam ben anlattıkları, anlatmak istedikleri yeterli benim için. izleyin bunu.

 • 0
  +1
  -1

  dünyanın en iyi dram filmi. en az 10 sefer izledim her seferinde gözüm dolar.

 • 0
  +0
  -0

  izledikten sonra hayatınıza dönüp hiç umudum kalmadı dediğiniz her an için kendinizi öldürmek istersiniz. umut vardır çünkü. savaşı oyun parkına çeviren o babanın gözlerinde, o minicik çocuğun gülüşünde varsa umut, sizin umut yok deme lüksünüz yoktur artık.
  insanlık dramının bir babanın oğluna duyduğu içi ağrıtan o sevgisiyle harmanlandığı efsane film. türkçe'ye (bkz: hayat güzeldir) diye geçse de hayat kime ve neye göre güzeldir diye sorgulatır.

 • 0
  +0
  -0

  sonunda çok fena ağlatmıştı. adamın çocuğuna anlattı o oyun, sürekli bunu devam ettirmesi, ne olursa olsun kurtulacaklarına dair umudunun olması çok güzeldi.
  mükemmel bir film.

 • 0
  +0
  -0

  "ay çiçeğini düşün.. güneşe doğru eğilir. fazla eğilmiş bir ay çiçeği ölmüş demektir. servis yaparken şunu aklından çıkarma ki, sen bir köle değilsin. hizmet büyük bir sanattır, tanrı en büyük hizmetkardır. insanlara hizmet verir ama insanların kölesi değildir, bunu aklından çıkarma."

 • 6
  +6
  -0

  az evvel arşivimi kurcalarken denk geldiğim güzide film. insanın içine işler, her defasında ağlatmıştır..

  o malum sahneyi kim unutabilir ki?

  denize düşse yılana sarılmayacak bir babanın, oğlunu üzmemek için yalana sarılması..

  link

  deyim yerindeyse önce yükseltip sonra çakan bi film :) - yetmedi ruzgarim karabulutlari dagitmaya 22 Mayıs 2018 20:19
 • 1
  +1
  -0

  her türlü yüreğe dokunacak, duygulu bir film.

  "hayat" güzeldir; hayat, bir babanın hüznü oğluna "güzelleştirmesidir."

 • 1
  +1
  -0

  roberto benigni'nin döktürdüğü film..

  dünya çapında -oscar'dan cannes'e varana kadar geniş bir yelpazede- çeşitli törenlerde 40'tan fazla ödül almıştır. birçok dalda çeşitli ödüller alsa da, ödüllerin büyük bir kısmını roberto beyefendi oyunculuk kulvarında toplamıştır. helal olsundur.

  onun o kendine has sempatikliği, şeytan tüylü şansı, hazır cevap oluşu, sivri zekası, ansızın kendine irili ufaklı romantik mizansenler silsilesi yaratması ve çevresindekileri de o mizansenlerle tavlaması. hatta onları da o eğlenceli dünyaya adım atmalarını sağlaması.. ve tabi ki sevdiklerine her şeyden çok değer verip, tüm olumsuzluklara rağmen onlar için her şeyi en güzel hale getirmeye çalışması..

  tarihin en eşsiz sahnelerinden; (bkz: #2211759)

  not: tolga çevik'in derhal böyle bir filmde rol alması gerekir. zira bahsettiğim unsurları aynı anda pekala da yapabilecek sayılı türk oyunculardan birisi. ve ne yazık ki gün geçtikçe yaşlanıyor. kariyerine sağlam bir eser bırakmalı artık. potansiyeli yüksek ama hala şanına yaraşır şekilde kullanamadı.. (sonuçta iyi oyuncu olmak başka şey. oyunculuğunu kaliteli bir filmde sağlam şekilde sergilemek başka şey.)