Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("kişinin büyüdüğünü anladığı an") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 2 demek amca oldun ha - kromatin 23 Ocak 2017 00:41
 • 31
  +37
  -6

  bugün iki kere yaşadığım an.

  okuldan erken çıkıp saat bir buçuk gibi bizim etfal hastanesine gittim kolumdaki alciyi aldırmak için. tabii ki randevusuz gittim. neyse bir saatlik bekleyişin ardından girdim doktorun yanına, barkod al gel dedi. barkod almaya gittim, uzattım kimliği sonra..

  an 1.

  kadın birden "sana barkot veremem sigortan yok dedi" hasiktir didim..

  - e ama babamın sigortası?
  + ondan düşmüşsünüz. 18 yaşı geçince düşüyor, ücretli vezneye gidin düz gidin sağa dönün camekan yer..

  neyse aldım kimliği "devlet hastanesi ucuzdur amk her neyse" diyerek gittim vezneye..

  an 2.

  - şu kağıda barkod verir misiniz?
  + ortopedii.. doktor murat kork... 30 lira.. otuz.
  - otuz mu? özel hastane mi burası hocam?
  + ...
  - neyse alabilir miyim kimliği..

  aldım çıktım hastaneden amk. sonra ne yapacam diye düşündüm. bi sik gelmedi aklıma babamın yanına gittim, napayim diye sordum.

  an 3.

  - baba hastaneye gittim barkod vermediler sigortan kapsamiyomus artık beni, napacam ben?
  + saat 3 daha okula git okuduğuna dair belge alıp sgk'ya git hemen maçka'nin oradan taksime giderken orada. belgeyi al ama o sakalla inanmazlar.

  velhasıl denilenleri yaptım ve hastaneye gittim saat 16:14'te. geç kaldınız diyip barkod vermediler. yarın tekrar gidicem amk.

  birinci ve ikinci anlar başlıkta belirtilen anlar gibiydi benim için ama üçü yaşayınca hala babam olmadan bir halt olmadığımı ve sosyallikten bayağı uzak olduğumu anladım.

  bir de okumam gerektiğini anladım ama olmuyor amk.

 • 21
  +21
  -0

  muhtemelen henüz büyümemiştir.

  edit: zira hayat karşısına yıllar geçtikçe büyüdüğünü anladığı bir sürü an çıkacaktır, eğer ölmezse. bu bir döngü, istediğin kadar büyü, yeterince büyük değilsin. aynı bilgi ve bilmek gibi. istediğin kadar oku, öğren, bil; yeterince bilemezsin asla.

  2 derin düşüncelere sürüklendim, saygılar. - beslenirkibu 15 Eylül 2016 21:18
 • 42
  +42
  -0

  ilk yaptığım kötülükten sonra anladım büyüdüğümü, çocuklar hiçbir zaman kötülük yapamaz.

 • 50
  +50
  -0

  ''seni kızıma alacağım'' diyen teyzelerin artık böyle bir beyanda bulunmaması üzerine farkına vardım

 • 5
  +5
  -0

  babamın sanayiye eti senin kemiği benim diye uzman ellere teslim ettiği an

 • 2 bayramda harclık almak yerine harclık verdiği an. - dalyan gibi adam 26 Haziran 2017 19:01
 • 6
  +6
  -0

  önce herkes varken yalnız bırakılacaksın, gidecek bir yerin olmayacak. sonra bir kaç gün aç kalacaksın, hemen sonrasında onca zamandır büyüttüğün o kalabalık ile yaşadığın ne varsa hepsinin yalan olduğunu fark edeceksin. geçmişinin kocaman bi yalan olduğunu da anladın mı? hadi bakalım 30 yaş birden fiziksel tek bir çöküntü yaşamadan yaşlandığınız o an gelmiş demektir. hayırlısı olsundur.

  efendim insan doğum günlerinde büyümez. insan yaşadığı bir an ile büyür.

  al iki tane çocuk, biri zengin ya da orta halli olsun diğeri aynı yaşta savaş bölgesinde kalmış bir çocuk. rahatı yerinde olan çocuk cümleleri kurar 4 kelime ile, diğeri bir yetişkin gibi sayfalarca anlatır.

  ufaklığa ne alırsam alayım kabul ediyor suriyeli ufaklık süslü olanları geri gönderiyor. onu kendine yakıştıramıyor, o fazla büyük geliyor ona, ona ait değilmiş gibi. biri yüzünü okşatıyor diğeri bir anne gibi senin yüzünü okşuyor, ikisi de aynı yaşta, birinden 20 yaş büyüğüm ama diğeri benden 20 yaş olgun.

 • 4
  +4
  -0

  filmlerde hikayeye ara verilip, dağ, tepe, bayır, bucak, evler, çay bardağı, yollar arka planda müzikle yavaş çekimde geçmeye başlar ya hani, sonrasında ne olacağı belli olmayan, tahmin fikir yürümeye korktuğunuz sahnelerin gelmesini beklerken. tam da öyle oluyor işte, arka planda müzik değilde hayatın nihahaa diye kahkahaları oluyor, bir de büyüdüğünü farkettiğin an o görüntülere bön bön bakışın.

 • 6
  +6
  -0

  anne renklileri kaç derecede yıkıyoduk, beyazları yıkarken ön yıkama ayarlıyo muyduk sorularını sorduğum gün büyüdüğümü anladım

 • 1
  +1
  -0

  hayatınıza bütünüyle şekil vermeye başladığınız anlardır. artık kararlarınız,sorumluluklarınız, yanılgılarınız ve zaferleriniz vardır. sizin için zaman aktığı müddetçe büyüdüğünüzü anladığınız anlar hep sürecektir

 • 11
  +12
  -1

  arkadaşlarim zile basip "in lan aşagıya mahalle maçimiz var dondurmasina , yanina da 1 milyon al"diye kapima dayanmiyorlar 7 yildir.. büyüdük büyüdük

 • 2 ben buna niye güldüm :d - kacik 23 Ocak 2017 00:33
 • 4
  +4
  -0

  babanızın öldüğü an anlıyorsunuz bunu... isterseniz 65 yaşında olsanız da hala çocuksunuzdur çünkü onların gözünde, terlemeye başladığınızda büyüdüm lan dersiniz. alışmışsınızdır o yaşınıza kadar koca çınarın gölgesinde oyunlar oynamaya...

 • 15
  +15
  -0

  artık kendinizi değil de en çok ailenizi düşünmeye başladığınızda ve onlara iyi bir hayat yaşatmak, yaşlandıklarında sıkıntı çekmemeleri için çaba vermeye başladığınızda büyümüş oluyorsunuz bence

 • 4
  +4
  -0

  yanında ailesinden başkası olmadığını anladığı andır.