bugün
yenile
  /
  1. 9
   +
   -entiri.verilen_downvote
   "bazı kadınlar, psikopat karakterlere ilgi duyarlar. genellikle bu kusurlarının bedelini korkunç bir hayat yaşayarak öderler." (bkz: trainspotting)
  2. 5
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Güzeldirler
  3. 9
   +
   -entiri.verilen_downvote
   ma güldür ma çiçektir.
   0++++ - reindeer 08.02.2016 00:07:20 |#2542052
  4. 24
   +
   -entiri.verilen_downvote
   ne soylesem eksik kalir bir kadin icin, ne dusunsem o degildir kadin. kadin, ustune soz soylenip anlasilacak bir kavramdan cok onun icin kül olunacak ve ugruna omur heba edilmesi gerekensir.
  5. 6
   +
   -entiri.verilen_downvote
   sözleri hasan hüseyin korkmazgil 'e ait olup, bir ahmet kaya şarkısıdır kadınlar. üç etekli ak pusulu türkü bakışlı kadınlar yürüyor dağlara doğru leylak moru gül kurusu dağlara doğru özlemlerle acılarla bir anadolu sivaslımı urfalımı bilemem gayri kadınlar kadınlar dağlara doğru çalı çırpı sıla gurbet dağlara doğru sarı sıcak ak cibinlik dağlara doğru ordu ordu çekip gider ay çiçekleri bakma turaç bakma bana bakma el gibi bilemezler avcının kim olduğunu sezmişler düşmanın kokusunu kadınlar kadınlar dağlara doğru özlemlerle acılarla bir anadolu bu sıtmalı gecelere bu beşikleri bakma turaç bakma bana bakma el gibi.
  6. 9
   +
   -entiri.verilen_downvote
   hem sever hem nefret edersin. karışık bir durum anlatılmaz yaşanılır ve yaşlanılır
  7. 5
   +
   -entiri.verilen_downvote
   tanrı binbirinci gece şairi yarattı, bin ikinci gece cemal'i, binüçüncü gece şiir okudu tanrı, başa döndü sonra, kadını yeniden yarattı
  8. 8
   +
   -entiri.verilen_downvote
   toplumda hakları ve özgür irade ürünü yaptıkları her şey benimsendikçe o toplumu daha yaşanabilir yapabilecek canlıdır babuşlar. ne zaman gece 3'te dışarı çıkanını sorgulamazsak ya da açık giyindi tecavüzü haketti diye düşünmezsek o zaman tam farkına varacağız onlarla aynı kefeye konmaktan zarar gelmeyeceğinin.
  9. 6
   +
   -entiri.verilen_downvote
   olmasalar olmazdık.
  10. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   nasıl kadınlar var lan.seni en çok mutlu eden kişi ile en çok üzen kişi aynı.garip
   1bence bu erkekler için de geçerli. - redcat 09.02.2016 01:44:53 |#2543286
  11. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   anne^^
  12. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
  13. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   anlamadık da ondan geldik.
  14. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   kadınlar onlar için en uygun misal çiçeklerdir. o baharlarda açan bakınca huzur bulduğumuz çiçekler. bir kış boyunca herşey den sakındığımız herkesten koruyarak toprağın altına sakladığımız yaz çiçekleri gibidir. tek bir filizi açınca saatlerce aralıksız baktığımız o mosmor çiçekdir. toprağa eksiğimiz gün yastığımıza başımızı koydurmayan o heyecan dolu çiçektir. her sabah uyandığımızda çeşmeye gidip tek gözümüz kapalı bir bardağa su doldurup ilk onun başına gitmektir. her yaprağımı ayrı sevmektir. her filizini ayrı beklemektir. ve açtığı zaman saatlerce konuştuğumuz çiçeklerdir, kadınlar. ama bizim beslediğimiz o çiçek bigün çok güzelleşir ve herkes bakar ona. ve bi çiçeğin istediğiyle bi kadının istediği her zaman aynıdır aslında"ilgi". ama o çiçek nasıl toprağın altındayken ona su vereni bilmediği gibi kadında gerçekte onu kimin kolladığını bilmez. ve o çiçek filizlendikten sonrasını bilir sadece biz ise ona verdiğimiz emeğin karşılığını bekleriz. o çiçek bizi sevgisiz olarak görür. biz ise onu nankör olarak görürüz. ve o çiçek kendisini okşayan ilk kişiye tutuklu kalır. gerçek sevgiyi o sanar. ama o ilk seven kişi koparıp alır onu kökünden işte o zaman ne bizi hatırlar ne de bizim ona verdiğimiz emeği. kadınlar ilgi ister onun için çabalıyanların farkına bile varmaz ve ona ilk ilgi gösteren kişiye takılır kalbi. ve o kişi onu bitirir. ama kadınları çiçeklerden ayıran en önemli şeyde kadınlar hiç yadırgamaz ve kendisine sevgi gösteren her ele evet der. işte kadınları da nankör ilan ederiz. ama kadınlar zaten nankördür. onları anlıyamayız ne kadar ilgi gösterdiğimiz etrafında ki diğer kişilerin ne kadar ilgi gösterdiğiyle kıyaslanmalı. bizim yapabileceklerimizle değil. kadınları elde edemeyiz biz hocam köşede tekelden iki bira daha al gel.
  15. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   kadına orgazmı öğretmişler sikerim romantizmi demiş.
  16. 11
   +
   -entiri.verilen_downvote
   biraz salak varlıklarız galiba, bize değer veren erkeğe değil de kötü davranan erkeklere aşık oluyoruz. sonra ayy beni çook üzüyoooğğh diye ağlıyoruz. ilginç.
   2en azından farkında olayın ++ edit; sen bağyanmıydın yav - suiibey 11.08.2016 15:15:55 |#2746818
   1erkekler iyi dogarlar, her erkegi kotu yapan bir kadin vardir. sen yapmadiysan baska hem cinsin yapmistir ona bunu - almanyadan gelen hayirsiz evlat 11.08.2016 15:17:53 |#2746826
   2neden herkes beni erkek sanıyor. :/ - kirmizikedi 11.08.2016 15:18:04 |#2746828
  17. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   sevdiğiniz kadın ve kadınlar olarak ikiye ayrılırlar
  18. 1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   kendilerini erkeklerden kat be kat özel sanan fakat yaradılışda bir kaç fazlalığımız dışında pekte bir farkımızın olmadığı insanın dişi versiyonu.
   0cem? sen misin cem? - genchef 11.08.2016 15:17:29 |#2746844
  19. 6
   +
   -entiri.verilen_downvote
   tehlikelidirler. haklarında şöyle bir pasaj vardır: " kadınlar kavga etmezdi ama bütün kavgalar kadınlar içindi, medeniyeti kadınlar kurmamıştı ama medeniyet kadınlar için kurulmuştu. kısacası zaten mankafa olan erkek taifesi, cins-i latifi görür görmez daha da bir delirdiği için, onu elde etmek gayesiyle gece gündüz demeden didinip yırtınarak icatlar yapmış, ayağına üşenmeyip keşif seyahatlerine çıkmış, sırf onları tavlamak için kendini paralayıp cilt cilt kitaplar yazmıştı." ihsan oktay anar galiz kahraman
  20. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   her tartışmada üste çıkabilen cinsiyet. son savunma bükücü
  21. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   cinsiyetçi başlık açmaya utanmıyshdjd
  22. 3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   tanrı gibidir aslında , hem taparsın hem korkarsın hem seversin hem de söversin
  23. 1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   tamamen erkeklerden farklı bir kafa yapısına sahipler. bazen anlaşması zor olabiliyor gerçekten ama bazende en iyi onlar anlıyor sizi. tek bir sorun var erkekler içinde geçerli genellikle birsey hissettiginiz kişi sizinle kafası ters düşüyor olsun diye zorluyorsunuz elinizde kalıyor. zorlamaktan kastım kaybetmemek için çabalamak. kadınlar zor abi ya benim iki yıl birlikte olduğum sevdiğim kadın suçsuz yere ayrıldı benden bana ayrılırken seni seviyorum dedi veda etti ben edemedim bir ay oldu başka bir elemana seni seviyorum diyor simdide birde sosyal medyadan attığı her durum tweet cart curt beni suçlamak adına ben ne yaptım sana be kızım ben senden ayrı kalmamak bitmesin diye lys de bildiğim soruları yapmadım dışarıda daha iyi bir üniversiteye puanım yeterse ailem zorla yollamasın diye. son sözüm şudur sana sadakatim sadakam olsun
  24. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   gta vice city'deki helikopterli görevdir babuşlar. bir neslin vebası olmuşken bir neslin de göremediği güzellikleri -ya da görevleri- görmesine vesile olmuştur o kritik görev. (bkz: mecazetten taharet)
  25. 5
   +
   -entiri.verilen_downvote
   şairlere aşık olurlar, ama müteahhitler ile evlenirler.
  26. 1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   cemal süreya şöyle demiş haklarında: yaşadım, tanrım, yarım ve uluorta, bir dahaki hayatta, varsa öyle bir hayat, şiir yazar mıydım, bilmiyorum. ama kadınlar, tanrım, öyle sevdim ki onları, gelecek sefer dünyaya kadın olarak gelirsem, eşcinsel olurum.
  27. 0
   +
   -entiri.verilen_downvote
   anlaşılmaları zordur erkekler kadar açık sözlü değillerdir belkide puzzle gibi olma olayını abartırlar.mayın tarlası gibidirler dikkatli dedektif gibi olmak lazım.ingilizce şarkılar gibidir seviyoruz ama anlamıyoruz.
  28. 0
   +
   -entiri.verilen_downvote
   "Bilemezler avcının kim olduğunu Sezmişler düşmanın kokusunu..." Ahmet kaya'nın yorumladığı bir Şarkı nın adı.
  29. 1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   🚬🚬🚬
  30. 1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   bazı kadınlar vardır, erkeklerle sırf onları yenmek için beraber olurlar. onların aşkı ölümüne 'kavgadır'. ama yenmeden önce son bir defa dönüp bakarlar. sevgiyle, şefkatle. "öldürmeden önce".
  31. -3
   +
   -entiri.verilen_downvote
   tehlikeli yaratıklar. özelikle anal sekse yanaşmıyormuş gibi görünenler. aman allaha yakın olsun öyleleri.
  32. -7
   +
   -entiri.verilen_downvote
   gözümde denek hepsi. farklı olayların uzerlerinde bıraktığı etkileri ölçüyorum şu sıralar. deney sonucunu editlerim xdxd
   0ama böyle kimseyi sevemezsinki - hongiligilikok 02.11.2016 20:12:47 |#2946969
   1şuanlık oyle bir amacım yok - sakire cay yok 02.11.2016 20:37:49 |#2947030
   1bu amaç değilde ihtiyaç bildiğim kadarıyla teorik olarak - hongiligilikok 02.11.2016 20:50:57 |#2947034
   butun yorumlari goster (9)
  33. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   anlayana kitap gibi , okumayı bilmeyene dil.
  34. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   ergenlikte anlamaya çalış sonra "onlar kendilerini anlıyo mu ki ben onları anlayayım" diyip bıraktığım varlık. ha sonra da "ben kendimide anlamıyorum lan" dediğimde dorudur
  35. 1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   kadınlar gökyüzü gibidir ve her erkek uçmayı bilmez (bkz: bana seni seviyorum deme evlen benimle)
   323 nisan şiirleri - terkedilenbarzo 06.11.2016 12:25:08 |#2965453
  36. 2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   kadınları aldıkları karardan döndüremezsiniz. bu yüzden biz erkeklere düşen; çevremizdeki kadınlar herhangi bir konuda ne karar alırlarsa alsınlar, karşılarında değil yanlarında durmalıyız ki, üzüldüklerinde de mutlu olduklarında da koşacakları ilk hatta tek kapı biz olalım.
  37. 1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   el üstünde tutmamız gereken varlıklar. onlar olmadan yaşamanın imkansız olduğu, onlar var oldukça bizim de var olacağımız, onlarla birlikte her zorluğun üstesinden gelebileceğimiz şahane kişilikler..
  38. 1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   çok bilinmeyenli denklem
  39. -1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   sinsi evet kızlar neden hep salağa yatıyorsunuz nerden geliyor bu sinsilik
  40. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   ne demiş neşet ertaş : “kadınlar insandır, biz erkekler ise insanoğlu"
  41. 5
   +
   -entiri.verilen_downvote
   kadınlar küçücük karınlarına koskocaman dünayayı sığdırdılar siz dünyanıza kadınları sığdıramadınız
  42. -1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   hain vefasız ve daha bir sürü kötü şey diyeceğim tam aklıma annem geliyor :/
  43. 0
   +
   -entiri.verilen_downvote
   kadınlar aslında müzik gibidir, yanlış notadan yanlış telden girersen ahengini ritmini kaybeder, onlara en doğru noktadan dokunmayı başarabilirsen eğer işte o zaman ruhunun gıdası olurlar
  44. 4
   +
   -entiri.verilen_downvote
   Bir şey daha vardır ki, Kuştur kadın, Ve bir gökyüzü vardır her kadının. Öyle bir havan olmalı ki adamım, Senden göçmediği için, onu dondurmamalısın. Bunu bir zamanlar seni gökyüzü ilan etmiş kadının, başka bir gökyüzünde kahkaha atışını duyunca anlarsın… https://m.youtube.com/watch?v=RoYzay7ciC8
  45. -1
   +
   -entiri.verilen_downvote
   abi bi defa nasıl hitap etçez ? kız desen bi sıkıntı kadın desen bi sıkıntı bayan desen apayrı bi sıkıntı
  46. 0
   +
   -entiri.verilen_downvote
   çiçektirler soldurmayınız.
  47. -2
   +
   -entiri.verilen_downvote
   çözdüğüm zaman kafama sıkacağım, net.
  48. -5
   +
   -entiri.verilen_downvote
   para ve güç için her şeyi yaparlar. her şeyi ama.
  49. 0
   +
   -entiri.verilen_downvote
   dengesizler her şey yolunda giderken birer melekler unutmuyor ve kin besliyorlar uygun zamanı yakaladıklarında ise içlerindeki şeytanı açığa çıkarıyorlar ama her şeye rağmen iyi ki varlar
  50. 0
   +
   -entiri.verilen_downvote
   büyük devletlerdeki nükleer silahlar bunlar kadar tehlikeli değil. devlet yıktırmışlıkları bile var. vallahi korkuyorum sizden.
  /