bugün
/
 1. 8
  +
  -entiri.verilen_downvote
  şuan ülkemizin en önemli sorunlarından birisi. haberlerde bu tarz haberleri görmekten bıktım usandim. bu şerefsizler kendilerinde bu gücü nasıl buluyor? televizyondaki şiddet içerikli dizilerin bunda payının büyük olduğunu düşünüyorum. geçim sıkıntısı, refah seviyesinin düşmesi sinirlerin gerilmesine ve masum kadınlara şiddet olarak dönüyor.
 2. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  gün geçtikçe artan en büyük acımız. giden 1 can ama onunla beraber yaşarken ölen kaç can? arkada kalan öksüz çocuklar, gözü yaşlı anneler... türkiye'de son üç yılda 5 bin 406 kadın öldürüldü. biz ne ara böyle vicdansız insanlar barındıran bir toplum haline geldik.
 3. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bazı kelimeler bir araya geldiğinde ortaya bir klişe çıkar. ülkemizin en rezalet klişesi bu olabilir. son 15 yılda 14 bin kadın cinayeti...
 4. 8
  +
  -entiri.verilen_downvote
  her gün artarak devam eden, vahşet. ülkenin en büyük sorunlarından birisi ama engellemek için hiçbir şey yapılmıyor. söylenecek çok şey var ama anlayacak insan var mı ondan emin değilim.
 5. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  insanlık tarihinin kara lekeleri arasında başı çeken kıyımlar bütünü.
 6. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Maskülen cinsteki "Kadınlar kendilerini öldüren erkeklerden hoşlanır" gibi hastalıklı bir anlayıştan kaynaklı iflah olmaz trajedi.
 7. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Yüzyıllardır olan ve milyonlarca kadının ölmesine yol açan çok berbat bir gerçek.Ta Hamurabi zamanında bile erkek ölünce kadın onun malı olduğu için öldürülüp yanına gömülürmüş.Yunanlılar zamanında mitolojik kaynaklara göre ilk kadın Pandora'nın yaratılışının sebebi dünyayı ve insanlığı cezalandırmakmış.Çünkü kötülüğün asıl sebebi ve dağıtıcısı olarak bilinirmiş.8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak bilinen gün ise 1857 yılında 120 kadın işçi Abd de bir fabrikanın içine kitlenerek yakıldığı için anma amaçlı BM tarafından özel bir tarih olarak konulmuştur. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü olarak bilinen gün ise diktatörlükle yönetilen Dominik Cumhuriyetinde kendi haklarını koruduğu için uçurumun kenarında bir arabanın için ölü bulunan Mirabal Kardeşleri anmak ve şiddete dur demek için vardır.Şimdi ise hala kadınlar kocaları sevgilileri tarafından kaydedilmekte maalesef.Ülkemizin ilk imzacı devlet olduğu İstanbul Sözleşmesi olmasına rağmen hala kadınlar korunamamaktadır.Bu kanayan bir yaradır.
 8. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Cinayet dünya da kabul görmesi imkansız bir suç iken, cinsiyeti kadın olduğu için öldürülen insanlar. Tamamen bu temel sebebe dayalı işlenen cinayetler kadın cinayeti sıfatı alıyor. Kadına sahip olunabilir bir şey gibi davranılan coğrafyalarda bu sebep kabul görüyor. Yani öldürülen kadınların katilleri çoğu zaman sevgili, eş, baba, kardeş olduğu göz önünde bulundurulursa daha net anlaşılabilir. Bir şey gibi diyorum çünkü kadınlara gerçekten bir obje gibi değil sahip oldukları evcil hayvanları gibi gören bir topluluk var. Ne yapsalar yanlarına kar kalması gerektiğine inanan bir topluluk. Bu yüzden temel sebep yine kadın olmalarına çıkıyor. Onun adını biliyorsunuz, öbürünün adını bilmiyorsunuz vs gibi ölüm yarıştırıcı safsatalara da gerek yok. Cinsiyetçiliği arttıran bir tek kadın ölümü yok bu dünyada.
 9. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Görüyorum haberi bakıyorum önce o kadının yerine sonra o adamın yerine kendimi koyuyorum Bi karıncayı bile incitmek insanın içini acıtıyoken bir cana nasıl kıyabiliyolar anlamlandıramıyorum ama gel gör ki bunları yapan insan değil
 10. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  . . yok gerçekten artık hiçbir şey yazamıyorum yani gerçekten yazamıyorum, sinirden elim ayağım titriyor artık. o kadar şey söylenecekken söylenecek bir şey bırakmayanlar Allahım sen görüyorsun en adil olan sensin, ver bunların cezasını en ağır şekilde.
 11. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Twitter'da #erkekleryerinibilsin diye tweet atılıp layk kasılırken kadınlar katledilmeye devam ediyor. Bir hafta içinde kaçıncı cinayet bu? Medeniyetin doğduğu topraklarda bu nasıl bir medeniyetsizliktir? (bkz: Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın) Bıktım, vallahi bıktım. Kadına, çocuğa, hayvana, doğaya eziyet edenlerden bıktım. Tüm bu medeniyet yoksunlarından bıktım. Tez vakitte Allah bunların belasını verse keşke.
 12. 7
  +
  -entiri.verilen_downvote
  -alıntıdır- kadın cinayetleri neden politiktir? > “kadına şiddet abartılıyor.” recep tayyip erdoğan / son 7 yılda yüzde 1400 artan kadın cinayetleri hakkında. > “tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum.” ayhan sefer üstün / akp milletvekili, insan hakları komisyonu başkanı. > melih gökçek samanyolu haber'de katıldığı bir programda şunları söyledi: "anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün, günahı ne? anası ölsün öyleyse." > başbakan yardımcısı ve hükümet sözcüsü bülent arınç, "kadınsa o da iffetli olacak. mahrem namahrem bilecek. herkesin içerisinde kahkaha atmayacak, bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak." ifadelerini kullandı. > sağlık bakanı mehmet müezzinoğlu, 2015 yılının ilk bebeğini ziyaret ettiği sırada "annelerin, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir." ifadelerini kullandı. > "kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın.” melih gökçek / eski ankara büyükşehir belediye başkanı > “yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya.” recep tayyip erdoğan / münevver karabulut cinayeti hakkında. > “evdeki işler yetmiyor mu?” veysel eroğlu / orman bakanı / kendisinden iş isteyen kadına. > “kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor.” erhan ekmekçi / akp il genel meclis üyesi bazı insanlar yazmış ki neden hep akp'lilerin dediği şeyleri yazdın diğer partiler kadını el üstünde mi tutuyor? anlamamaya olan ısrarınızı anlamamakla beraber yine de açıklamak istiyorum. bu ülke 18 yıldır akp tarafından yönetiliyor. bir yasa çıkacağı zaman akp'lilerin onayı olmadan olmuyor.
 13. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  #Pınar Gültekin #Sıddıka K. #Enkhmunkh Erdene Batsukh #Aysim Erülker #Satı İ. #Melahat Ü. #Zeynep K. #Gülşen Temir #Gülcemal Polat #Sema Dağ #Zeynep Topal #Aysel Akkurt #Kiraz Yıldırım #İkranur Tirsi #Nurgül Boz #N.A. #Çilem K. #Kısmet Demir #D.A #Berf i n Çalgıcı #Friba H. #Aslıhan Alkılınç #Aleyna Çakır #Halime Mısırlı #Rojin Ece #Miray Yılmaz #Hatice Çelik #Huriye Karadeniz #Gül Y. #Nargül Ünver #Gülnur A. #G.L. #Münevver Albaç #Ayşegül Aktürk #Carmen Florentina Aydoğan #Gülnur Kocabaş #Fatma Günay #Zeynep Şenpınar #Ceren Kultaş #Hülya Özmen #Mehtap G. #Fatma K. #Gül K. #Selda B. #Münevver A. #Zekiye Of #Şerife Dalyanoğlu #Bahriye Dalyanoğlu #Ayşe D. #Ceylan Aslan #Meral Ahmetoğlu #Gamze Pala #Saf i ye Gök #Neşe Orhan #Hatice Kurt #Nuray Varol #Anastasiya Yazerskaya #Vildan Akkaya Yılmaz #Özlem Mutlu #Halime Dursun #Dilek Kaya #Münevver Şahin #Latife B. #Melek Dağyel #İsmi Bilinmiyor #Didem Turan #Zelal Yılmaz #Moreen Mikhael Yousuf #Nurhan Erkan #Hatice Çetinbaş #Sevil Arslan #Zehra Erdem #Irmak Kravishvili #Melahat Ayhan #Yasemin Tüfek #Emine Yıldırım #Pervin Yıldırım #Şükran Taşinen #Meryem Sıdo #Lemia Zaitar #Özlem Özen #Özlem Pirdal #Haf i ze F. #Gülistan Özcan #Ulviye H. #Fatma D. #Elif A. #Dursiye Sağlam #Zeliha Armağan #Şeyma Yıldız #Fatma Tümen #Mesrure Gemirci #Alev Ergin #Şehriban Çatı #Melike Demirok #Füsun Akırmak #Tuğçe Demiryaran #Manar Alahmad #Irma K. #Aynur Erke #Büşra Yubaşkul #Ece Alça #Mehtap Ateş #Ekin Köse #Esma Polat #Zübeyde Duran #Şerife Beceren #Gamze Esen #Tuğba Açıkgöz #Zülf i ye Yüksekova #Seyhan Yüksekova #Cennet Mirzanlı #Deniz Gezginci #Melahat İşbir #Melike D. #Ebru Aras #Leman Ege #Gülnihal Kurum Alıntıdır. Son 1 yılda öldürülen kadınlar.
  1Liste çok uzunmuş:(( - yorgunadam55 21.07.2020 20:58:46 |#3854226
  4Dile kolay. - penaber 21.07.2020 21:04:23 |#3854244
  2İsmi bilinmeyen, hâlâ kimliği açıklanmamışlar var. - penaber 21.07.2020 21:05:04 |#3854247
  butun yorumlari goster (5)
 14. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Allah erkeği yarattı sonra da erkeğin kalbine en yakın kaburgadan kadını yarattı sevsin korusun kollasın sahip çıksın diye Hangi ağacın bir papatyayı ezdiğini kopardığını gördünüz? Hayvanlarda hiç dişisine şiddet uygulayan bir ırk gördünüz mü ? Siz kadınlar size sahip çıkacak insanları alın hayatınıza size şiddet uygulayıp incitecek yada öldürecek adamlar değil Bende kız arkadaşımdan ayrıldım evet yaptıkları aklıma geldikçe canım yanıyor bunu hak edecek ne yaptım diyorum ne yapayım öfkemi dindirmek için gidip şiddet mı uygulayım yada başka yollarla canini mi yakayım neden herkes kendine değilde karşısında ki insana bakıyor birakin herkes hayatını yaşasın elbet bir gün cezasını çeker zaten kötülük eden biraz vicdan sahibi olun be kadına bebeğe çocuklara hayvanlara zarar vermeyin mümkünse böyle insanlar nefes bile almasın
 15. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Bu ülkedeki insanların düşünce yapısı değişmediği ve cezaların caydırıcılığı arttırılmadığı sürece devam edecek olan cinayetlerdir. Mesela hepimiz denk gelmişizdir : "O da o saatte orada olmasaymış" , "O da öyle giyinmeseymiş" , "Onun da evli adamla ne işi varmış..." işlenilen herhangi bir suç için anında suçluya kılıf uydurabilecek insanlar bunlar. Zaten bu cinayetleri, tecavüzleri işleyen insanlar da bu düşünce yapısında olduğu için gerçekleşiyor bu suçlar. Bu düşünce yapısından kurtulmamız gerekli. Ve cezalara gelecek olursak yaptırım uygulamak için birinin ölmesini bekleyen bi adalet sisteminin içerisindeyiz. Hepiniz yüzlerce kez şu cümleyi görüp, duymuşsunuzdur. "Eski sevgilisine ölüm tehditleri yağdıran X.X göz altına alındı ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı..." durum bu arkadaşlar. Kadınlara verilen haklarda öncü olduğumuz ülkeden kadın cinayetlerinde rekortmen olmaya koşuyoruz. Ve işin kötü tarafı devletin içinden biri de çıkıp demiyor ki "neden bu hâle geldik" , "nasıl bu hâle geldik" , "bunu nasıl düzeltebiliriz" bakın durum bu işte. Artık yeter.
 16. 14
  +
  -entiri.verilen_downvote
  son 10 gün içinde 59 kadın katledildi. 59 kadın'dan 10'u dün katledildi. bu sayılar sadece duyduğumuz, bildiğimiz katledilmiş kadınların sayısı.Çoğu DEFALARCA şikayette bulunmuş. hukuk işlevsiz. kurumların çoğu işlevsiz. politikacıların kimi tweet atmakla meşgul kimi istanbul sözleşmesini kötüleyerek algı yaratmaya çalışmakla. kimileri ise 'o da öyle yapmasaydı' gibi sebeplerle öldürülmesine hafifletici neden aramakla. yaşam hakkının hiçbir değeri yok bu coğrafyada. iğrenç ötesi bir yozlaşma, iğrenç bir ülke var ve her geçen gün daha da kötüye gidiyor.
 17. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Ölüp de gömülmeyen kadın çok daha fazladır belki de. Çocuk yaşta zorla evlendirilen, okutulmayan vs. Ne diyeyim ki? Anca buraya bişey yaziyoz bu da bizim günahımız.
 18. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Bir kadın olarak psikolojimin bozulmasına neden olan katliamlardır. Konuşulacak çok şey var da benim gücüm kalmadı.
 19. 19
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Bir önceki entrymde "konuşacak gücüm kalmadı" demiştim. Üstünden tam 2 hafta geçti. Gücüm olmasa da konuşmak zorundayım. Anlatmak zorundayım. Bir kişi bile okusa yazdıklarımı bir kişi bile dikkate alsa yeter. Kadın cinayetleri ülkenin kanayan yarası. Az önce izlediğim bir videoda caniler tarafından hayatlarına son verilen kadınların fotoğrafları geçti. Hepsinin yüzünü hatırlıyorum, hepsi için ".....içinadalet" sosyal medya hareketlerine katıldım, hepsinin nasıl öldürüldüğünü biliyorum. Ama çok korkunç bir şey fark ettim. İsimlerini bildiklerimin yanında bir o kadar da unuttuklarım var. Unutmuşum isimlerini. Vefasız gibi, umursamaz gibi... Bunu demek çok canımı yakıyor ama o kadar çok kadın var ki katledilen, hangi birinin adını aklımda tutayım? Hangi birinin derdine yanayım? Hangi birinin hakkını arayayım? Hangi biri için yas tutayım? Yarın katledilen bir kadın olursam hanginiz hatırlayacak bir ismimi? Hanginiz arayacak benim hakkımı? "Zaten erkeklerle düşüp kalkıyormuş." "Kısa etek giymiş" "Alkol almış" "Erkeğin evine gitmeseymiş" "O saatte evinde dursaymış" diyecek misiniz benim arkamdan da? Suçu ölüye atmak kolay geliyor çünkü. Ölen ölmüş zaten canım, ne gerek var uğraşmaya... Ben istemiyorum ya. Duygu için, Şule için, Fatma için, Aysel için, Emine için, Pınar için, Ceren için adalet ararken yarın benim için de adalet aransın istemiyorum. Yoldan geçen bir manyak, mesajına cevap vermediğim bir sapık, reddettiğim eski sevgilim, ayrılmak istediğim erkek arkadaşım, bir yerde beni gözüne kestiren bie cani tarafından ÖLDÜRÜLMEK İSTEMİYORUM. Öldürülürsem hakkım sosyal medyada aranmasın, yasalar uygulansın istiyorum. Çok basit aslında. Yaşamak istiyorum, ölürsem de yattığım yerde bari peşimi bıraksınlar istiyorum. Öldürülen, öldürülecek tüm kadınlar gibi. Yaşamayı çok görmeyin bize.
 20. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Haberler başlayalı 10 dk bile olmadı ama 3.kadın cinayeti haberi verildi. Bak yemin ediyorum artık sokağa çıkmaya korkar oldum. Bu kodumun dünyasında neden işler bu şekilde ilerliyor. Sözlük çok sinirliyim. Bir daha ki alınacak can bizimkisi mi diye düşünerek, korkarak mı yaşayacağız?
 21. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Politiktir. Aksini iddaa eden siyasal islamcıdır. Ama ile konuşmaya başlayanın katilden farkı yoktur.
 22. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  2020 ağustos ayında 27 kadın erkekler tarafından öldürüldü. 23 şüpheli kadın ölümü var.
 23. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Ülkemizde kadın cinayetlerini sayan bir sayaç var ve sayı her geçen gün artıyor. Öldürülüyoruz... Yetmez mi artık ? Anıt sayaç
 24. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  (bkz: kadın cinayetleri politiktir) kadın cinayetleri neden politiktir? anıt sayaç’a göre 2020’de 335 kadın öldürüldü. 335. üç yüz otuz beş. 335 can alındı, 335 gülüş solduruldu, 335 hayal yok oldu. eşinizden, erkek arkadaşınızdan şiddet görüp karakola gittiğinizde size aile içinde olur öyle diyen polisler olduğu için. elinizde taciz içerikli mesajlar olduğu zaman, takip edildiğiniz zaman size sen yanlış anlamışsın diyen polisler olduğu için. kaç kere polise şikayet etseniz de bir şey yapmayacakları için 335 tane orospu çocuğu da hak ettiği cezayı alamayacak. ne yazık ki; erkektir yapar algısıyla, o da o kadar kısa giyinmeseymiş, orda ne işi varmış, o saatte niye dışardaymış gibi saçma salak bahanelerin kabul gördüğü iğrenç bir ülkede yaşıyoruz. işte tam da bu yüzden istanbul sözleşmesi yaşatır diyoruz. (#3889272) (#3909535) (#3889433)
 25. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  o saatte bir kadın neden dışarıdaymış,ne giyiyormuş, kadın göz yummalı idare etmeli düşünceleri empoze etmeye devam edilirse eğer ve katilin de anlık öfkeye yenik düştüm, kendime hakim olamadım bunlar olsun istemezdim(bir orospu çocuğu olarak iğrenç zihniyetime hakim olamadım savunmasız bulduğum anda da benim erkekliğime sığınarak yaptıklarımdan dolayı,öldüresiye dövdüğüm için o insanların yargılarının utandıracağı dakikalar yaşatma hakkını kendimde buldum ama engel olamadım, kazara oldu demeye çalışıyor sanırım) eğer kendilerine saygıları olmayan hemcinsleri bile neden bir kadın olarak orada tek başınaydı alttan almadı, evliliğini devam ettirmedi diyorsa, erkek aldattığında erkekler için hormonal anlık zevk olduğu kabul ediliyorsa ve adalet kavramının hala geçerli olduğu söyleniyorsa, ceza verilmiyor ya da bir kaç yıla indiriliyorsa kadın cinayetleri de fiziksel güç göstermeleri de aşağılayabilmeleri de bitmez. kadın kendini kısıtlamasın, kimse kendini yaptıklarından dolayı söylediklerinden dolayı suçlamasın da çünkü o katiller suçlamıyor pişman olabilecek biri zaten nasıl cinayet işleyebilir, yaptıklarına nasıl kılıf uydurabilir ? bir yılda işlenen sebepleriyle kadın cinayetlerine bakın bir yerlerde yanlış var değil mi, "kadına şiddet büyütülmüyor değil mi" o zaman? farkında değilseniz de düşünceler aynıysa da sizin o aklınıza... sıçayım sıçayım yani daha farklı da anlatılır da işte benim terbiyem ulaşamıyor bunların yaptıklarına verdikleri haklara.
/