Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("ilber ortaylı") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 33
  +35
  -2

  keşke cumhurbaşkanı olsaydı. gerçi rte seçim propagandasında kendisinden ötürü aynen şöyle derdi;

  "kendisi 12 dil biliyormuş. bırakacaksın bunları, mes e le, sandığın dilini bilmek!"

 • -2
  +1
  -3

  müthiş bir beyin kusura bakmasın ama uyuz bir konuşmacı. kendisini çok çok sevmeme rağmen dinlerken kafam düşüyor bazen okumayı tercih ediyorum bunun için.

 • 2
  +3
  -1

  harika biri, kitap gibi, ilgili olduğum birçok konuda bilgilenmemi sağlamış aydın kişi. bu adama saygı duymak lazım. çünkü harika bir beyin, elit bir entelektüel birikim ve inanılmaz derecede yoğun bilgi gibi zaten tek başına bile ülkemizde epey nadir bulunan birçok özelliğe sahip. onu okudukça etkilenmemek elde değil. insanı istemsizce araştırmaya yönlendiriyor. kıymetini bilmeli!

 • 0
  +1
  -1

  çok kral adam tek kusuru çok yavaş konuşmasıdır herhalde 10 dakika konuştu uykum geldi

 • 2
  +3
  -1

  bilgisine birikimine sonsuz saygı duyuyorum ama kötü bir anlatıcı uykusu gelmeyen yalan söyler. ayrıca uslubu çok çirkin üst düzey bir egoya sahip insanları aşağılamayı çok seviyor

 • 1
  +2
  -1

  bilgili ama ukala. kibirli insanları sevmem. bunda çok fazla.

  3 baboş adam onlarca dil biliyor, avrupada üniversitede kürsüleri var, amerikada yaptığı master için "şöyle bi gidip geldim" diyebilen bi adam, halil inalcık'ın öğrencisi. ve ben mi kibirli olacağım? - ahlaksiztosbaga 22 Aralık 2016 16:03
  o da doğru. - ahlaksiztosbaga 22 Aralık 2016 17:10
 • 3
  +3
  -0

  odtü'deki söyleşisinde tanışma fırsatı bulduğum büyük insan. ayaklı kütüphane. sorduğum soruya beni biraz bozmuştu ama olsun varsın bozan o olsun derim.

 • 20
  +21
  -1

  anlatılana göre ilber ortaylı galatasaray üniversitesinde ders vermekte iken elindeki kitaptan fransızca bir bölüm okumaktadır. yavaş okumasından rahatsız olan bir kız öğrenci ilber ortaylıya "okuyamıyorsunuz verin biz okuyalım" der. bunun üzerine hoca kitabı kıza verir ve kız şaşırır.kitap almancadır.ilber ortaylı almancadan fransızcaya eş zamanlı çeviri yapmıştır.

 • 1
  +1
  -0

  büyük insan. böyle insanlara çok ihtiyaç var bu ülkede.

 • 0
  +0
  -0

  tarih hakkında detaylı bilgilere sahip olması kendisinin elitist olmadığı anlamına gelmiyor maalesef.

 • hocam çoktan başlamıştı, kusura da bakma uyuya kalmışım cevabı şimdi veriyorum - zenci penguen 21 Ocak 2016 11:40
 • -1
  +0
  -1

  ''türk türk’tür, türkiyeli diye de bir şey yoktur. bu kadar açık. beğenmeyen türklüğü, başka kimliği varsa söyler! böyle türkiyeli – mürkiyeli diye bir şey olmaz, bunlar özenti. türk vardır, türk’tür. beğenmeyen türk olmayı, başka bir kimliği varsa söyler. ama tabii gülünç olmasın, mesela gürcü’yse gürcüce bilsin, çok rica edeceğim…''

  şöyle bir açıklaması varmış. lan bu adam tarihin arka odasında kürtler, lazlar ne hissediyorlarsa söylesin demişti. ben mi yanlış hatırlıyorum.

  ayrıca bi insan mesela rum olabilir o insan türk değildir ama kendini buraya ait hisseder ve türkiyeliyim diyemez mi amk? ülkü ocakları kürt kaynıyor bu düşünce doğrultusunda(tabii onlar ben türküm diyor da en ufak hatalarında yiyorlar tokadı biliyoruz).

  ilginç.

 • 0
  +0
  -0

  çok severim kendisini ara sıra haber türk kanalında teke tek programına çıkıyor celal şengör ile birlikte.