Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("harry potter") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 2
  +2
  -0

  artık böyle fikirler hiçbir yazardan çıkmıyor, çocuklar harry potter ve yüzüklerin efendisi gibi yaratıcı eserlerden uzak büyüyor. üzülüyorum

  1 sanat eseri denebilir - copen 05 Ağustos 2015 18:55
 • 2
  +2
  -0

  müthiş bir seri. defalarca hem kitaplarını okudum hem filmlerini izledim. çocukluğum resmen harry potter ile geçti. televizyonda falan yakalarsam hala seyrederim. hatta ve hatta geçen film serisini baştan sona tekrar izledim ve aynı tadı veriyor. tek kelimeyle muhteşem.

 • 3
  +3
  -0

  az önce deathly hallows 2'yi de bitirerek 2 buçuk günde hepsini izlediğim seri.

  harika bir şey bu be. her seferinde izlemesi keyifli.

  --- spoiler ---
  yazar kendisi de söyledi zaten, harry ile hermonie evlenmeliydi, ginnie ne aq o son sahnede son yıllarını geçiren öğretmen eskisi gibi görünüyo.
  --- spoiler ---

 • 0
  +0
  -0

  harry potter'in yerini tabii ki hic bir film turmaz fakat farkedildi mi bilmiyorum bu seriden sonra bu tarz filmlere agirlik verilmeye baslandi. alacakaranlik olsun sismek hirsizi olsun ne bileyim daha yakin tarih aclik oyunlari.
  sevgili yonetmen kardeslerim yaristirmayin

 • 0
  +0
  -0

  gerek kitapları ile gerek filmleri ile bir neslin harcandığı nesildir. daha sonrasında gelen fantastik eserlerin çoğu neredeyse çöp konumundadır.

 • 9
  +9
  -0

  biraz klişe olacak belki ama filmlerini izlemekten ziyade kitaplarının okunması gereken seri.

  ben kitap okuma alışkanlığını bu serinin kitapları sayesinde edindim. bu seriyi her yeni kitap çıktığında bir öncekileri okuyarak bir daha bitirdim. hiçbir zaman pişmanlık da duymadım. geçenlerde yine okumak istedim. ancak artık kitapları yanımda taşıyıp toplu taşımada okumaktan utandım. ona da çözüm buldum. epub olarak buldum. yine bitirdim. bu seride beni her zaman çeken bir şey olacak.

  entirimi rahmetli alan rickman'ın cümleleriyle bitiriyorum.

  ''when i'm 80 years old and sitting my rocking chair. i'll be reading harry potter. and my family will say to me. 'after all this time?' and i will say 'always.' ''

  niye toplu taşımakta okumaktan utandın ki? - baloncuuk 04 Nisan 2017 01:33
 • 0
  +0
  -0

  j.k. rowling'in çocuklarını eğlendirmek adına yazdığı 7 kitaplık serinin baş kahramanıdır, ingilizce kelimelerden bozma büyüleriyle okurların hayranlığını daha da artırmıştır.

  iflasın eşiğinde olan joanne bu dünyayı yaratarak ingilterenin en zengin kadınlarından biri olma ünvanını hak etti.

  adını j.k olarak kullanmasının sebebi ise hayli komik; yayımcısından korktuğu için böyle kullanmıştır. kadın yazarlarının kitabının okunmadığını düşünen yayımcısı onu bu konuda uyarmıştır.

  j.k rowling'in bir sürü iyi yanı olmasına rağmen; kitaplarından uyarlanan seri filmlerde ingiliz kökenden başka hiç bir ırka ait oyuncunun oynamasına izin vermediğini belirtmiştir.

  7 kitap 8 filmden oluşan bu seri bütün dünya da çok yankı uyandırmıştır.

  ilk başlarda çocuk kitabı olarak lanse edilsede içindeki bir çok korku unsuru nedeniyle bu algı değişmiştir.

  konusuna gelecek olursak eğer;

  annesiyle babasını bebek yaşta kaybeden harry; teyzesi ve eniştesinin yanına yerleştirilir. büyü dünyasınından bi haber olarak 11. yaş gününe kadar mutlu mesut yaşar(!)

  11. yaş gününde aldığı mektuplar ve ziyaretine gelen yarı insan yarı dev sayesinde büyü dünyasının kapıları kendisine açılır.

 • 1
  +1
  -0

  jk rowling in seri kitabıdır ayrıca tüm seri filmlestirilmiştir fikrimce en iyi bilim kurgu hala harry potter dır.

 • 3
  +3
  -0

  felsefe taşını 11. doğum günümde aldığım için psikolojimi mahveden o sene geçen kötü kış yüzünden gece kör karanlıkta bırakmayıp mum ışığında okuyarak gözlerimin bozulmasına sebep olan yıllarca baykusla mektup bekleten (artık koca adam oldum gelmez di mi?) kitap serisi. rowlimg dublinde işinden kovuldugu gün bir kafede başlamıştır bu kitaba. o gün duysak ne derdik bilmiyorum ama iyi ki kovulmuş.

 • 2
  +2
  -0

  bütün serisini izledim. hiç biri azkaban tutsağı kadar hoşuma gitmedi. final bölümü bile

 • 4
  +4
  -0

  gençliğimi ve kitap okuma alışkanlığımı bitiren seri. hemen hemen her kitabını oha diyeceğiniz kadar okudum, filmlerini de bir o kadar izledim. en sevdiğim fantastik seri, zirvemdir. keşke bitmeseydi derken bir yandan da iyi ki bitti diyorum, bu yaşta hala daha müptela bir şekilde okuyorsam devam etmesi durumunda alnıma şimşek dövmesi falan yaptırabilirdim sanırım.

 • 1
  +1
  -0

  her kitabını beş bin kere okuduğum, her filmini on bin kere izlediğim seridir. azkaban tutsağı'nın yeri apayrıdır.

  ziyaaaaaa. - muhalif 21 Mart 2016 03:08
 • 5
  +5
  -0

  ilerde çocuğum olursa yaptığı her hatada "anası olacak muggle yüzünden oluyo" diyerek kendimi kandıracağım

 • 0
  +0
  -0

  rowling'in hayalgücünün genişliğini gayet iyi şekilde göz önüne seren, 7 kitaptan oluşan seri aynı zamanda beyaz perdeye de taşınmıştır

 • 1
  +1
  -0

  kocasının j.k rowling'den ayrıldıktan sonra rowling'in ağır depresyon ve bunalıma girmesinin ürünüdür. kitabın teması rowling'in aklına bir tren yolculuğunda geliyor. iner inmez taslağını oluşturuyor. rowling o zamanlar işsizlik maaşı alan fakir bir kadın. hatta evinin elektrik faturasını ödeyemediği için daktilosunu alıp ucuz kahve satan bir cafede bir kahve sipariş edip saatlerce oturuyormuş. bütün seriyi kısa bir sürede bitirmiş. kitap yok sattı zaten ve rowling'de milyarder oldu. acaba kocası terk ettiği için pişman olmuş mudur?

  bu arada j.k rowling fransız dili ve edebiyatı bölümü mezunudur.

 • 6
  +6
  -0

  çocukluğum.
  ilk okuduğum kitap.
  sinemada izlediğim ilk film.
  şu yaşımda battaniyeyi üstüme çekip herhangi bir filmi açtığımda tüm dertlerimden bıkkınlıklarımdan uzaklaşmışım yine çocuk olmuşum gibi hissettiren baş yapıtlar serisi
  teşekkürler rowling

 • 1
  +1
  -0

  gözlüklü olmam ve küçükken saçlarımın benzemesi nedeniyle kendimi seçilmiş kişi zannedip mektup bekledim uzun zaman.
  sonra gelmedi, üzüldüm.

 • 2
  +2
  -0

  bakın hâla hogwarts' tan mektup bekliyorum o derece ümitliyim. aq baykuşu kesin bir yerlere takılmıştır :q