bugüngündem
bugün ()
/
 1. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
 2. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  efsane bir müslüm gürses albümü ve albüme adını veren şarkı. bu albümdeki diğer iki şarkı da mükemmeldir. (bkz: damla damla) (bkz: bir kadın tanıdım) dinlemek için link
 3. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  beni çok sinirlendiriyorsun gitme başka şehirler uzak bana yakın gözlüklerin burda gözlerin uzak atkın beren burda saçların yasak sözlerin aklımda kelimelerin tuzak niye bu kadar sevdim seni gitme. düşün beni ağzım kurur boğazım düğümlenir üşürüm yorganım kısa ayaklarım dışarıda kalır hastalanırım gece çok içerim dışarıya çıkarım bizim orası pis bir yerdir bak belaya karışırım gitme. ellerin yüzüme değmezse hiçbir şeye değmez bana sokulmazsan sana sarılmam bak az bulunurum çok konuşmam küserim bilirsin ya da bilmezsin gitme. doğru yol yok sana çıkmıyorsa sokak zevk almam başkasından sen başkası olursan kaybederim kendimi hiçbir şeyimi bulamam işin gücün yok mu senin gitme. türkçem bozulur dahi anlamda de’yi ayrı yazmam ağzım bozulur lütfen demem kibar konuşmam ashabım bozulur kavga çıkartırsam sağlam bırakmam güvenli değilim diyorum bak deli deli konuşuyorum gitme. taze fasulye boğazımdan geçmez bayat ekmek beni bozmaz sadece suyla yaşarım saçım sakalım uzar kendimi bozarım sokakta yaşarım sersefil yaşarım içip içip yaşarım sensiz de yaşarım ama gitme. gözlerim senin memleketin olmazsa kör olurum her şehir bana yarım sözlerim sana değilse hiç kimseye hiç kimse teselli edemez beni işi gücü bırakırım yalnızım ulan sensiz yakarım aldığın her şeyi ateş olurum dumanın çıkar laf söz çıkar kırma gurumu kül etme beni yâd eller buralar çok ağlıyorum gitme. ben senin defterinim silme yazdıklarını ben senin yağmurunum islatma başkasını ben senin sigaranım söndürme beni bak anlatamıyorum biterim gitme… muhammet saral'ın kaleminden ve sesinden muazzam bir şiir, alışkın olunmayan bir şiir okuma tarzıyla söylenmiş ama muazzam. gitme demekten başka çaresi olmayan bir adamın tehditleridir bunlar, öylesi acı tehditlerdir ki insanın kalası gelir. insan ''deli deli konuşuyorum'' diye tehdit eder mi yahu, elden bu kadar mı bir şey gelmez.
 4. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  dur ne olursun. gitme kal yalan söyledim. doğru değil ayrılığa daha hiç hazır değilim. aramızda yaşanacak yarım kalan bişeyler var. gitme dur daha şimdiden deliler gibi özledim
 5. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  sevgiliniz sizden ayrılırken eğer hala seviyorsanız söyleyebileceğiniz son sözlerden birisdir. not:işe yaramıyor.
 6. 9
  +
  -entiri.verilen_downvote
  gitme! kaybedince daha çok seveceksin. (bkz: leyla the band)
 7. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Beni bırakıp gitme yarınım dünüm ruhum feda sana beni silme , gel gözyaşlarımı sil Efsane bir yorumdur
 8. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bizim selamımız gibi ...
 9. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  kalbi yola çıkmış birinin bedenine gitme denmez
 10. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  müslüm gürses'in söylediğin sözleri ali tekintüre'ye aittir. sözlere bak be. *** ne çabuk tükendi olduğum günler yine mi hasretle yaşayacağım dün gelmiş gibisin doymadım sana ne olur sevgilim bir gün daha kal gitme. gitme. gitme ne olursun gitme gitme benim olursun gidersen geriye dönmeyeceksin bir daha yüzümü görmeyeceksin aşkımdan ölsem de bilmeyeceksin ne olur sevgilim bir gün daha kal. gitme. gitme. gitme ne olursun gitme gitme benim olursun son hatıran olsun ne olur bu gece ömrümce bugünü hatırlayayım gitmeyecekmiş gibi sev, sev beni ne olur sevgilim bir gün daha kal *** link
 11. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  sözlerini manuş baba'nın yazdığı müziği mike pinder'ın melancholy man şarkısına ait olan eser. bu
 12. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  gideceksenizde uzağa gitmeyin, şöyle hemencik ulaşabileceğimiz yere gidin.
 13. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  dur ne olursun, gitme kal yalan söyledim.
 14. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  manuş baba'nın etkileyici bir şarkısı. "gitme dur , biraz daha kal tutuşan tenime geceni sar , beni sar kal ne olur gitme , ne olur ağlama artık ne olur dursun bu çılgın yağmur hadi gir içeri üşürsün"
 15. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  hazreti müslüm gürses'in seslendirdiği bir şarkı.yeryüzünde veya yer dışında dinlediğim veya dinlemediğim var olan en güzel şarkı.sözleri yaşar taner'e aittir.rahmetli olmasaydı eğer "abi sen ne yaşadın da,hangi kafayla yazdın bunu"diye sormak isterdim.ulan şu cümleye bak hele""gitmeyecekmiş gibi sevsen beni" ,"gitme,gitme,nolursun,gitme beniiimmmm olursun,beniiim"
 16. 6
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bana gitme demesini istedim, kal biraz daha demesini istedim. gidersen mahvolurum demesini istedim. -demedi. eğer o gitmeye yeltenseydi yakasına yapışır, vazgeçemezdim. insanlar neden bu kadar kolay pes ediyor? sen benim ömrümsün demişti, o ömrü sadece 1 hafta da değişebildiğine göre haddinden fazla severek hatayı ben yaptım. yazık. sana olan hayal kırıklıklarıma bile yazık. onca zamana yazık.. değmeyecek insanları sevmeyin ulan, sevdiğini iliklerinize kadar hissettiren insanlara hayatınızı adayın. not: bu entiriyi yazarken piiz-gitme kal bu şehirde çalıyordu, linkini buraya bırakıyorum..
 17. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  git,git,git me dur ne olursun.gitme kal yalan söyledim. (bkz: sezen aksu)
 18. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  gideceğim diyorsun gitme be ali gitme. bu gidiş bitirir tüketir seni, hırsla kalkan zararla oturur ali. gel lanet et şeytana gitme, gitme be ali biz sahil kahvelerin romantik havasıyla, otantik havasıyla sevdik. tavşan kanı çayı, titreyen elleriyle sunan ihtiyar balıkçının gülümseyen yüzüyle sevdik. sen gideceğim diyorsun, gitme be ali, hayallerimiz var, geleceğimiz var, dualarımız var. o kızı alacağız ali, hem de istediğin bir “ebruli akşamda”, sarı saçlarına ankara’yı takıp ver elini istanbul... yine gideceğiz o sahil kahvesine. tavşan kanında çay, yosun tadında köy. çaydanlıkta demimiz muhabbet, şekerimiz sohbetin olacak. sonra ijtiyar balıkçı gelecek, oturtup ihtiyarı, ona çay ikram edeceğiz. ardından uzaklara dalacak gözleri, ve hazin hikayesini anlatacak. kim bilir belki de hikayesi sana benzeyecek, sonu “yanlıştı” diye bilecek... gitme be ali gitme. bak bana şiir yazdırdın. gel yine hayallere dalalım, düşüp sokaklara, sürüyelim ankara’yı. tamam mı ali, tamam mı? at şu paltoyu, çaylar iki oldu kerim! çaylar iki oldu.
 19. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  gitme sana muhtacım gözümde nursun, başımda tacım, muhtacım
 20. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  "son hatıran olsun ne olur bu gece ömrümce bu günü hatırlayayım gitmeyecekmiş gibi sev sev beni ne olur sevgilim birgün daha kal"
 21. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
 22. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  yada vazgeçtim siktir git
 23. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  kaybedince daha çok seveceksin. (bkz: leyla the band)
 24. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  "gidersen daha çok seveceksin"
/