Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("gerçekçi olmak") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 1
  +1
  -0

  kendinizi kandırmazsınız, yarın bir gün hayal kırıklığına da uğramazsınız. ancak gerçekçi olmak kötümser olmak değildir. umut etmek bir şeyleri yapılabileceğine inanmak da lazım.

 • 2
  +2
  -0

  bazen başıma bela oluyor. ne olurdu sanki hayallere kapılıp biraz bulutların üzerinde yaşasam. hayal kırıklığı yaşar, mutsuz mu olurdum? hayal kurarken bile önceliğim her zaman olabilecek şeyler. hayal bu, adı üstünde. uçsam, kaçsam, coşsam ne olur sanki?

  en basitinden 6. sınıftayken dehşet derece leonardo dicaprio hayranıydım. onunla ilgili hayaller kurardım. ama hiç sevgilim olmazdı hep kankam veya çok sevdiğim bi abim olurdu. çünkü o benden yaşca çok büyük ayrıca bana bakmaz. halbuki ne var bu kadar kasacak sal işte. hayal bu.

  bu durum hayallerle sınırlı kalsa pek problem olmazdı. hayatta gerçekçi olmak ise kırılmaktan koruyor belki ama çok yoruyor.

  1 bazı zamanlar da gerçekçi olmamak koruyor bizi, gerçekçi olunca umut etmek zorlaşıyor mesela. - higuita 23 Ocak 2018 22:13
  1 işte benim problemim de bu zaten. - billure_td 23 Ocak 2018 22:14
 • 12
  +12
  -0

  bunu bazen kötümser olmakla karıştırıyorum. aradaki ince çizgiyi iyi bilmek gerek. gerçekçi olmak olağan durumları duygusuz tartmaktır. kötümser olmak gerçeği aşarak kötü bir şey olacağını düşünmektir.

 • 0
  +0
  -0

  nerde okudum bilmiyorum ama şey yazıyordu

  gerçekçi ol imkansızı iste bana kalırsa gayet mantıklı

 • 1
  +1
  -0

  insanları rahatsız eden durumdur. çok bariz bir şekilde hiç gerçekçi olmayan isteklerine öyle bir şeyin olamayacağını söyleyin ve oturup delirmelerini izleyin..

 • 0
  +0
  -0

  (bkz: realist olmak)
  bunu karıştırmamak lazım.
  bazıları laf sokmayı, karşısındakini küçük düşürmeyi gerçekçilik sanıyor.
  en büyük realite kişinin kendisinedir, başkasına değil.

 • 1
  +1
  -0

  i̇nsanlar,fazla gerçekçi bir insan olduğunuzda bir bir sizden uzaklaşmaya başlıyor . çünkü insanların sevimli,güzel yalanlara ihtiyacı var .ya gerçekliği az ve öz kullanarak dozunu kaçırmayacak ya da kullanmayacaksınız .ben hep dozunu kaçırırım ve fazla gerçeklik insanı sadece üzer ,yaşama bağlanacak nedeniniz kalmaz .

 • 0
  +0
  -0

  ne geldiyse başıma bu huyum yüzünden geldi. sevdiğimi bıraktım bunun yüzünden. beynim duygularla gerçekleri nasıl ayırt edebiliyor ben bile şaşıyorum bazen.
  -ben seni yaşayamadım sen hayatını güzel yaşa