Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("geceye bir ayet bırak") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 43
  +46
  -3

  bundan sonra her gece yapmaya çalışacağım.

  bakara sûresi 262. ayet

  mallarını allah yolunda harcayan, sonra da harcadıklarının peşinden (bunları) başa kakmayan ve gönül incitmeyenlerin, rab’leri katında mükafatları vardır. onlar için korku yoktur. onlar üzülmeyeceklerdir de.

 • 22
  +24
  -2

  'yüzlerinin ateşte evrilip çevrileceği gün, derler ki: "eyvahlar bize, keşke allah'a itaat etseydik ve resule itaat etseydik' ahzap suresi66.

 • 38
  +39
  -1

  وَاسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ وَإِنَّهَا لَكَبِيرَةٌ إِلاَّ عَلَى الْخَاشِعِين

  bakara sûresi 45 . ayet

  sabrederek ve namaz kılarak (allah’tan) yardım dileyin. şüphesiz namaz, allah’a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir.

 • 30
  +31
  -1

  "onlar, inananlar ve kalpleri allah’ı anmakla huzura kavuşanlardır. biliniz ki, kalpler ancak allah’ı anmakla huzur bulur.'' (rad/28)

 • 22
  +23
  -1

  ey iman edenler !
  sabır ve namaz ile allah'tan yardım isteyin.
  çünkü allah muhakkak sabredenlerle beraberdir.
  (bakara/153)

 • 13
  +14
  -1

  لِلْفُقَرَاء الَّذِينَ أُحصِرُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ لاَ يَسْتَطِيعُونَ ضَرْبًا فِي الأَرْضِ يَحْسَبُهُمُ الْجَاهِلُ أَغْنِيَاء مِنَ التَّعَفُّفِ تَعْرِفُهُم بِسِيمَاهُمْ لاَ يَسْأَلُونَ النَّاسَ إِلْحَافًا وَمَا تُنفِقُواْ مِنْ خَيْرٍ فَإِنَّ اللّهَ بِهِ عَلِيمٌ

  bakara sûresi 273 . ayet

  (sadakalar) kendilerini allah yoluna adayan, yeryüzünde dolaşmaya güç yetiremeyen fakirler içindir. iffetlerinden dolayı (dilenmedikleri için), bilmeyen onları zengin sanır. sen onları yüzlerinden tanırsın. insanlardan arsızca (bir şey) istemezler. siz hayır olarak ne verirseniz, şüphesiz allah onu bilir.

 • 14
  +16
  -2

  وَآتُواْ الْيَتَامَى أَمْوَالَهُمْ وَلاَ تَتَبَدَّلُواْ الْخَبِيثَ بِالطَّيِّبِ وَلاَ تَأْكُلُواْ أَمْوَالَهُمْ إِلَى أَمْوَالِكُمْ إِنَّهُ كَانَ حُوباً كَبِيراً

  nisa süresi-2.ayet

  yetimlere mallarını verin. temizi pis olanla (helâli haramla) değişmeyin. onların mallarını kendi mallarınıza katıp yemeyin. çünkü bu, büyük bir günahtır.

 • 9
  +10
  -1

  muhakkak ki inkâr edenler ve kâfir oldukları halde de ölenler, yeryüzü dolusu altın fidye verseler bile hiç birisinden asla kabul edilmeyecektir. işte dayanılmaz azab onlar içindir. onların hiçbir yardımcıları da yoktur. (al-i imran/91)

 • 7
  +10
  -3

  "fitne ortadan kalkıp din yalnız allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın. eğer vazgeçerlerse bilin ki düşmanlık ancak zalimlere karşıdır." (bakara, 2/193)

 • 13
  +15
  -2

  "çünkü allah adil'dir. kimsenin ahını, kimseye bırakmaz."

  (al-i imran suresi/4)

 • 8
  +10
  -2

  o, sizin için kulakları , gözleri ve gönülleri inşa edendir, ne az şükrediyorsunuz.
  (mü'minun suresi /78)

 • 8
  +9
  -1


  وَلاَ تَجْعَلْ يَدَكَ مَغْلُولَةً إِلَى عُنُقِكَ وَلاَ تَبْسُطْهَا كُلَّ الْبَسْطِ فَتَقْعُدَ مَلُوماً مَّحْسُوراً
  isrâ sûresi 29 . ayet

  eli sıkı olma, büsbütün eli açık da olma. sonra kınanır ve çaresiz kalırsın.

 • 14
  +15
  -1

  (zümer suresi), 53. ayet
  قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ
  de ki: ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! çünkü allah bütün günahları bağışlar. şüphesiz ki o, çok bağışlayan, çok esirgeyendir.

  5 yüce rabbimin bütün ayetleri güzel tabi ki lakin bu ayeti okurken bana hissettirdiği allah'ın hiçbir zaman kullarından vazgeçmediği oluyo baya duygulandırıyo ya. ey kendi nefisleri uğruna haddi aşan kullarım diyo bi kere düşünsene manayı kalkıp küçücük bir çocuğu öldürüp denize atsan, milyonlarca dolar çalsan, etrafa dehşet saçsan bile hala sana kulum diyo seni kulluktan reddediyorum demiyo allah'ın yaptığı ne büyük bi lütuftur . bunları yapsan bile rahmetimden ümit kesme diyo ne biliyim işte harika bişey - nikokakola 16 Şubat 2017 02:36
 • 7
  +8
  -1

  يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِيراً مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا يَغْتَب بَّعْضُكُم بَعْضاً أَيُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَن يَأْكُلَ لَحْمَ أَخِيهِ مَيْتاً فَكَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِيمٌ
  -hucurât sûresi 12 . ayet

  ey iman edenler! zannın bir çoğundan sakının. çünkü zannın bir kısmı günahtır. birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. birbirinizin gıybetini yapmayın. herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? işte bundan tiksindiniz! allah’a karşı gelmekten sakının. şüphesiz allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

 • 1 ayet başlığına bunu yazmak nasıl bir saçmalık arkadaşım ? - hasbelkader 21 Mart 2016 00:04
  1 hahshdsahsahadh sayın ....bizde seviyoruz atatürkü hatta senden daha fazla sevdiğimi ve saygı duyduğumdanda eminim ama işte sizin gibiler yüzünden ve islamı aşırı dozda millete dikte etmek isteyen iki zıt kutup yüzünden düzelmedi bu ülkenin götü bir türlü zaten - entiriy 21 Mart 2016 00:06
  2 kesinlikle katılıyorum. aç başlık atatürk sözleri diye yaz oraya bizde yazalım. ama bu yaptığın hareket çok itici fazla saçma ! - hasbelkader 21 Mart 2016 00:07
  cins sen misin bunu diyen :d ek olarak ; ayet sadece allah'a aittir. gelip de buraya başka sözler yazmak benim ayetim bu demek çok saçma. - hasbelkader 21 Mart 2016 00:08
 • 3
  +4
  -1

  âli imran suresi 137, 138 ve 139. ayetler
  137. sizden önce de yollar-yöntemler gelip geçmiştir. o halde yeryüzünde dolaşın da yalanlayanların sonu nice olmuştur görün.

  138. bu, insanlara bir açıklama, korunup sakınanlara da bir öğüt ve kılavuzdur.

  139. gevşemeyin, tasalanmayın. eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

 • 10
  +11
  -1

  "ben kimin iki sevdiğini almışsam ve o da sevabını umarak sabretmişse, ona cennet dışında bir mükafaat vermeye razı olmam.”

  tirmizi, zühd 58, (2403).

 • 5
  +6
  -1

  "andolsun size öyle bir kitap indirdik ki, şeref ve itibarınız ondadır. hâlâ aklınızı kullanmayacak mısınız?"

  enbiyâ suresi 10. ayet

 • 3
  +4
  -1

  zümer suresi 6. ayet
  sizi bir tek canlıdan yarattı; sonra o canlıdan onun eşini vücuda getirdi. ve sizin için davarlardan sekiz çift indirmiştir. sizi annelerinizin karınlarında üç karanlık içinde, bir yaratıştan öbürüne geçirerek oluşturuyor. işte allah! budur sizin rabbiniz! yalnız o'nundur mülk ve saltanat! ilah yoktur o'ndan başka! hal böyle iken nasıl oluyor da gerçeğin tersine döndürülüyorsunuz?!

 • 2
  +2
  -0

  sizden önce(ki milletlerin başından) nice olaylar gelip geçmiştir. yeryüzünde gezin dolaşın da yalanlayanların sonunun nasıl olduğunu bir görün.

  bu (kur’an), insanlar için bir açıklama, allah’a karşı gelmekten sakınanlar için bir hidayet ve bir öğüttür.

  gevşemeyin, hüzünlenmeyin. eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.

  (âl-i imrân, 137-139 )

 • 6
  +6
  -0

  ceza günü nedir bilir misin ? nedir acaba o ceza günü ? o gün hiçbir kimse başkası için bir şey yapamaz. o gün iş allah'a kalmıştır.
  infitar suresi 17