bugün
 1. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  okurken göz doldurur, insanın içini acıtır, veya aşkla doldurur, garip duygularla karşılaştırır tam bir duygu seline neden olan metinlerdir. ellerine sağlık zargana. (bkz: dayak yiyen çocuğun içini çeke çeke uyuması)
 2. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  (bkz: asosyal itiraf) başlığı altına yazılan yazılardır. en güzel, en samimi, en dokunaklı ağlamaklı yazılar burada.
 3. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
 4. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
 5. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  "bir kadın seni seviyorsa sana aittir. mutlaka bir fotoğrafın vardır bir yerinde odasının onu kaldırtma! bir kadın seni seviyorsa uyumadan önce dua ediyordur senin adınla başlayan dualar ve biten senin adınla onu susturma! bir kadın seni seviyorsa sana zarar veremez yalnız genç adam kadınlar vazgeçtikleri adamlara da acımayı beceremez bu da kalsın aklında.. bir kadın seni seviyorsa koklayarak öper seni,  seni seven bir kadın sevdiği kadar sarılabilirse kemiklerin kırılır. ve bir kadın seni seviyorsa sen ne kadar güçlüysen o kadar güçlü hisseder kendini onu yanıltma. i̇lk darbede yere çakılma oğlum, i̇lk imtihanda sınıfta kalma! ve asla, ama asla! araya umutsuzluğu sokma. orasıdır kadının şah damarı, umudu.. kesildiği an, vazgeçer kadın. sevmekten, beklemekten, özlemekten, hatta dua etmekten… can havliyle, kaçar. yakalayamazsın. artık o kadını üstüne alınamazsın. sahip çıkamadığın kadına hesapta soramazsın. kadınları bomba gibi düşün genç adam yanlış kabloyu kesersen onunla birlikte sende patlarsın..."
 6. 5
  +
  -entiri.verilen_downvote
  "bak, ben bitiyorum diyorum. neden duymuyorsun. gel, gel bu sancıyı al üstümden, kıvranmaktan, ağlamaktan, burkulmaktan çok yoruldum. yürüyorum geçmiyor, ağlıyorum geçmiyor, kitap okuyorum geçmiyor, yemek yapıyorum geçmiyor, kendimi dağıtıyorum geçmiyor. derdimi bilmiyorum, dermanımı bilmiyorum. tek bildiğim içimde oluk oluk kanayan bir yara var, bütün vücudumu kaplıyor, zihnimi kaplıyor, geceleri uyutmuyor, gündüzleri güldürmüyor. neye evriliyorum, bilmiyorum. çok korkuyorum, çok korkuyorum. birine yaram şurada diyemiyorum, iyiyim diyorum, sırtlarım birkaç gün daha, birkaç gün daha, birkaç gün daha. ya sonrası. çok kötü bir son hayal ediyorum, devam edemeyeceğim"
 7. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
 8. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  “Apartmanın girişindeki lambayı sen mi kırdın Bülent?” “Hangisini?” “Otomatik yanan, sensörlü lamba.” “Hayır.” “Komşu görmüş, yalan söyleme. Süpürge sapıyla kırmışsın dün gece.” Önüme baktım. “Neden kırdın?” Cevap yok. “Hasta mısın evladım? Söyle bana, neyin var, neden kırdın lambayı, yapma böyle…” “Kırdımsa kırdım, ne olacak! Çok mu değerliymiş?” “Lamba senden değerli mi evladım, lambanın amına koyayım, lamba kim? Yöneticiye de dedim. Lambanızı sikeyim, kaç paraysa veririz. Sen değerlisin benim için.” “Beni görünce yanmıyordu baba.” “Nasıl ya?” “Görmezden geliyordu, yanmıyordu. Kaç sefer yok saydı beni.” “E beni görünce de yanmıyordu bazen, böyle el sallayacaksın havaya doğru, o zaman yanıyor.” “Hadi ya! Sahiden mi?” “Evet. Ucuzundan takmışlar. Bizimle bir alakası yok.” Babama sarıldım yıllar sonra.
 9. 24
  +
  -entiri.verilen_downvote
  çok özledim ama gelmem, gelemem. insan, onu paramparça eden insanın karşısına geçip "bak ben ne haldeyim" diyemiyor. ben sana gelemem. "biliyorum ki kırk kere gelsen, kırkında da kırık bırakırsın sen beni"
  1Doğru çok doğru… - winniethepooh 25.11.2021 09:07:13 |#4278836
 10. -2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  sevgi göstergesinin farklı bir şekli gorsel
 11. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Bir keresinde, dünyanın gerçekten güzel bir yer olduğuna inanmıştım. İyilerin her zaman kazanacağına, yapılan hiçbir kötülüğün karşılıksız kalmayacağına, mutlu sonlara ve çay bardaklarına. Önce çay bardakları kırıldı, iyiler bir bir kaybetti, tüm kötülükler karşılıksız kaldı ve ben şu yaşıma kadar hiç mutlu biten bir son görmedim. Zaten mutluluk en büyük uyuşturucudur. Kanatlanıp uçtuğunu bile düşünürsün. Ne kadar mutlu olursan o kadar yüksekten uçarsın. Eninde sonunda o kanatların alev alır ve düşmeye başlarsın. Düştükçe daha çok yüzleşirsin gerçeklerle. Ki kendine gelebilmek için yere çakılmaktan daha iyi bir yol yoktur. Ama ne kadar berbat olursa olsun yine de yaşamak vazgeçilmez bir uğraş. Hâlâ her ayrılışta "görüşürüz" diyorum, bile bile bir daha hiç görüşemeyeceğimizi. Yok yok ağız alışkanlığından değil, temenni benimkisi. Görmeyi istediğim, gülüşünü özlediğim, hâlâ yolunu beklediğim o kadar çok insan var ki. Eski bir dostun selamını almak mesela hiç tanımadığın birinden.
 12. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
 13. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
 14. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
 15. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Verdiğin bu candan bıktım ben usta. -Müslüm Gürses Dediğin gibi Müslüm baba, gerçekten bu candan bende bıktım...
 16. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Onu uzun zamandır görmüyorum. Suratını dahi hatırlamıyorum ama hala onu çok seviyorum.
 17. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  duvar yazıları
 18. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  öyle bi döneminden geçiyorum ki hayatın hiçbir yanıyla tanıdık değil. Büsbütün yabancılık esir aldı her şeyimi. Kim olduğumu kimin hayatını yaşadığımı sorgular oldum. Yaşayamadığım için yaşayanları izler oldum. Ne yaparsam yapiyim ordalar. Aramızda dağlar var ama ayak uyduranları hayata çok net görebiliyorum. Nasıl yaptıklarını da görebilsem keşke. Nasılı olmadığını bilsem de. Neden bu halde olduğumun cevabının olmayışı gibi. Bilmem gereken şeylerin kıyısından geçemiyorum. Yine de kimse dokunmasın yalnızlığıma. Korkuyorum.
 19. 0
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Yaşanan tüm anlara armağan olsun, hatırası olan tüm şarkılar.