bugün
 1. 6
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Bolu Belediye Meclisi tarafından yabancılardan su ücretlerinin dolar kuru üzerinden alınması ve yabancı uyrukluların nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasıyla ilgili karar oy çokluğuyla kabul edildi. *2022 yılı Plan ve Bütçe Komisyonu kararlarının oylandığı toplantıda, kentteki yabancı uyruklulara yönelik su fiyatlarının dolar kuru üzerinden tahsil edilmesi ve yabancıların nikah ücretlerinin ise 100 bin TL olmasını içeren maddelerin de bulunduğu fiyatlandırmalar oylamaya sunuldu. *Oylamada AK Partili ve MHP'li meclis üyeleri red oyu verirken, 2 CHP'li meclis üyesi çekimser oy verdi. Diğer CHP'li ve İYİ Partili meclis üyeleri ise karara kabul oyu verdi. Karar mecliste oy çokluğuyla kabul edildi. *Kabul edilen karara göre kentte yaşayan ve mekanik sayaç kullanan Türk vatandaşlarından su ücretinin metreküpüne 2.5 TL tahsil edilecekken, yabancılardan ise tahsilat 2.5 dolar olarak yapılacak. Ayrıca dijital sayaç kullanan Türk vatandaşı suyun metreküpü için 4.5 TL ödeyecekken, yabancılar ise 4.5 dolarlık ücret ödeyecek. Bunun yanı sıra yabancıların, Bolu Belediyesine nikah için başvurması halinde ise nikah ücreti olarak 100 bin TL istenecek. -DHA
 2. -4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Yazıp yazıp sildim saçma aptalca bir karar insanlığa sığmaz
  10konudan bağımsız, genel: insanlığımızı sikeyim. - louis froziel 23.11.2021 14:37:14 |#4278258
 3. 19
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Adam Bolu’yu kurtarılmış bölge yaptı, helal olsun. Yabancılardan nefes alma vergisi de alır bu hızla.
 4. 8
  +
  -entiri.verilen_downvote
  İnsanlığa sığmayan oldukça onursuz bir davranış. İyi bir şey yaptıklarına inanarak bunu yapmaları durumun vehametini arttırıyor. Ortada plansız bir göç var, evet belki biz halk olarak ciddi sorunlarla karşı karşıyayız ama bu değil ya, çözüm bu değil.
 5. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Şimdi Bolular bana kızacak ama ben de Fahri bir Bolulu sayılırım . Dört sene oranın ekmeğini yedim , suyunu içtim ,insanını gördüm . Bolular ‘ın iyisi de var kötüsü de var her şehirde olduğu gibi . Ancak Bolu ‘ da farklı olana hiç saygı yok bunu bizzat görüp yaşadım. Kapalı olduğu için bir teyze yüzünden arkadaşım hüngür hüngür ağlatıldı. Bir dönem açık olduğum zamanlar bana selam veren apartman sakinleri kapanınca hiç de aynı değillerdi. Pazarda asla öğrenciye tahammül edemeyen bir çoğunluk vardı . Öğrenci olmanız , kapalı olmanız, başka ırktan olmanız önemli değil orda onlar orayı nasıl kazandılarsa öyle korumayı öğrenmişler sorun tam olarak bu . Bu söylediklerim asla bir genelleme değil yaşayıp gördüklerimin sonucudur. Habere gelecek olursak kısmen hak veriyorum kısmen kızıyorum . çözüm yolu elbette bu değil ama devlet tekelinde alınmayan önlemlere ağır bir tepkidir bu . Bedelini maalesef yine masum olan ödeyecektir. Masumdan kastım ülkesini bile bilmeyen çocuk , eşini savaşta gerçekten kaybetmiş bir kadın . Geri kalanı için ben de yorum bile yapmak istemiyorum.
 6. 6
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Ben o şehrin vatandaşı olsam aynısını isterdim, İstanbul'da da olmasını isterim açıkçası. Suriler, Afganlar kendi memleketlerindekinden daha rahatlar; Türk işçileri işinden ediyorlar (burada şark kurnazı patronların payı büyük), Türklere saldırıyorlar, tecavüz ediyorlar. Yattığı yerden para kazanan din kardeşlerimiz var, burada zengin olanlar bile var. Bunları uzak tutmanın da iki yolu var: ülkeden yaka paça atmak veya mali yükümlülükler getirmek. Bolu Belediyesi'nin yetkileri sınırlı olduğundan ikinci yolu tercih ediyorlar. Belediye sonuna kadar haklı.
 7. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  sonuna kadar haklı bulduğum uygulama, hiçbir belediye ne idüğü belirsizlere kendi vatandaşlarımızla eşit hizmet vermek zorunda değil. belediyeyi haksız bulanların göçmenlere evlerini açmasını rica ediyorum, yoksa -kendi ayakları üzerinde durmayan baba parası yiyen tipler hiç konuşmasın bu minvalde hele- çenenizi kapayınız.
 8. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Bolu belediye başkanı efsane bu konuda. Yabancıların evlilik ücretini de 100 bin lira yapacakmış. Yürü be aslanım