Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("baba") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 10 büyümek zorunda kalmışsınızdır - fazlasiyla sosyal 25 Aralık 2016 02:32
 • 6
  +6
  -0

  baba bazen müslüm, bazen orhan, bazen bir film ismi, ama ne olursa olsun hepsi gibi sahipleyen kollarının arasına alın.hamd olsun bizimkiler hala duruyor, allah kaybedenlere sabır versin.

 • 7
  +8
  -1

  "kaç yaşında olursanız olun, babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur."

 • 64
  +65
  -1

  babam sert üsluplu bir adam, taşra'lı olmanın verdiği o hali çoğumuz biliriz. bir ara bir sürtüşme yaşadık, 2 gün hiç görüşmedik. ikinci günün akşamında yanıma geldi ve ekledi;

  "oğlum belki ben sana layık bir baba olamıyorumdur. ama ben babamı 6 yaşındayken kaybettim. yani öğrenemedim nasıl babalık yapıldığını."

  o an içimde bir buzdağının çökmesinin gürültüsü yayıldı etrafa. tenha bir yer bulup ağladım.

 • 2
  +3
  -1

  idolümdür, gelecekte yapmak istediğim mesleği icra eder. yeni farkettim, çok meşgul olduğu için bir şekilde bizi birilerinin aracılığıyla hep gözlemlemiş, korumuş, kollamış.

 • 17
  +18
  -1

  kestiğini neredeyse hiç görmediğim o bıyıklarının altından gülüşü... yoktu böyle bir gülüş. belki de dünyanın en güzel gülen adamıydı o seyrek dişleri ile. en son ne zaman bu şekilde gördüm hatırlamıyorum. acıdan, o seyrek dişlerini sıkmakla geçti son zamanları. yoksa gülerdi yine. baba ben artık gülemiyorum! ya da gülüşüm benzemiyor başkalarınınkine.

  1 aslan kardeşim benim. duygulandırdın valla beni. belli mi olur belki bir gün yollarımız kesişir de sarılırız şöyle en içten, sıkıca. - candanadam 02 Eylül 2015 03:32
 • 14
  +15
  -1

  daha baba nedir napar kıymeti nasıl bilinir anlayamayacağım yaşta yitirdim onu. çok korkardım hoca sınıfta " baban ne iş yapar" sorusunu sorar diye. veliler toplantılarından nefret ederdim çünkü herkes babasını çağırıyodu o amına kodumun toplantısına. öldüğü gün anlayamadım ne olduğunu ölemezdi çünkü niye ölsün ki dedim kendi kendime. ama valla çok zor şey babasızlık. yitirmediyseniz hala sahipseniz ona kıymetini bilin, iş işten geçince dökülen göz yaşının, duvara atılan yumrukların bi faydası olmuyo.

  mekanı cennet olsun kardeşim, allah gani gani rahmet eylesin sana da çokça sabır versin. - candanadam 02 Eylül 2015 03:38
 • 3
  +4
  -1

  ben benimkiyle gayet iyi geçiniyorum lan çok saçma sapan bi çocuk olsam da.

  öyle beni sekizden önce eve çağırdı ayaklarını da bırakın. ne yapacaksan ne dusuneceksen senin elinde yok babam engel oldu aq diye bir sey yok.

  yarın ölünce ayın altısında keşke olsaydı da kredi kartı borçlarını, aylık bütçeyi hesaplasaydik dersin. O çaresizlik bile güzel gelir.

  eğer itin kopuğun teki değilse kiymet bilin piçler.

  bunu yazan da terörist solcu ben. belki bazı tabularınızı yıkar.

  sağcılar senin sikini daşşağını yesin amk teröristi :* - toroskaplan adanaturuncudur 19 Ekim 2015 14:42
  eyv taşak reyiz <3 - aris velouchiotis 19 Ekim 2015 16:52
 • 16
  +16
  -0

  ölmedi ama benim için yok.ya da bizim için demem belki daha doğru olur.2.siniftan sonra babami taniyamaz oldum.güzel olan bir kaç animizi düşünüp mutlu olmaya çalışırım. aylardir görmedim onu,baba nedir bilmiyorum.benim baba olarak gordugum insan şiddet canlisi,sadece ofkeli,sarhoş. ve her daim benden nefret eden.bunun nedeni annemi korumamdan kaynaklaniyor.her neyse her zaman babasiyla iyi gecinenlere imrendim.acimi nekadar saklasamda biliyorumki icimdeki küçük kız her daim bir babaya ozlem duyup,onun sevgisini arayacak.ne yazikki herkes baba yönünden sansli olmuyor.

 • 0
  +0
  -0

  olmazsa olmazım yaşama sebebi çınar ağacı misali al beni kollarına bırakma hiç kimselere verme

 • 8
  +9
  -1

  dışarıdayken arar der ki ''oğlum ne zaman geliceksin'' beni beklemeyin dersin sonra ne halin varsa gör ya seninle mi uğraşcam der ama sen gelene kadar uyumaz.

  adam gibi adam.

 • 4
  +4
  -0

  bazı kelimeler üzerine yıllarca konuşsan da gerçekten anlatamayacağın, anlayamayacağın şeyleri ifade eder.

  mesela baba, mesela anne.

  gibi..

 • 35
  +35
  -0

  sene 2006 lise bitmiş üç yıl orda burda çalıştıktan sonra dedi ki oglum bir dersaneye yazıl üniversiteye git. yazildim. ama bir yandan da çalışıyorum o sıralar alakart bi restoranda aşçı yardimcisiyim. unutmam şubat'ın 12si.( bizim ev o zamanlar sobali.sobali evde yaşayanlar bilirler hemen sobanın üstünde ki boruda beş parçalı bir alet vardir. babamın beresi islanmis kuruması için sobanın üstüne koymuş. soba harlaninca siyah olan berenin bir tarafı kahverengi olmuştu. yine de o bereyi atmamis defalarca sana yeni bere alalım baba dememe rağmen almamış bize de kendisi için bere aldirmamisti. ekonomik durumlarimizda o zamanlar bayagi bir kötü. rahmetli üstüne başına en son ne zaman bir şey aldı bilmem. )neyse şubat'ın 12 si rahmetli beni kontrol etmek için dersaneye gelmiş. ben icerdeyken dışarda olan bir iki dallama kafasinda eski bere olan bu adamı dilenci sanmis. tam biri buraya dilenci giremez amca burasi dersane derken çıktım. babalar girebilir dedim aldım içeri. hoşgeldin baba faslı bitti kantinde oturmuş çay iciyoruz, ben gideyim dedi. nereye dedim. oğlum ayıp ettik geldik utandirdik seni de yahu dedi. valla baba. buraya çırılçıplak gelsen millete alın babaminkini yiyin derim. niye utanim. insan babasından utanir mi dedim. güldü cevap vermedi rahmetli. bende ona bi güzellik yapim diye hadi bizim dükkana gidelim dedim son derse girmedim. beraber restorana geldik ustam ile patronum ile tanistirdim. sonra hadi dedim sana bi yemek yapim de evlat yemeği ye dedim. olur lan dedi getir ordan güzel bir şeyler. unutmam mısır çorbası yaptım bayilarak yedi. fajita yaptım oglum bu ne boktur lan. senin yüzünden nimete küfür ediyoruz olmamış bu sen bana çorba getir dedi getirdim üç kase içti rahmetli.
  2010 da vefat ettiğinde o bir tarafı yanmış balıkçı beresini buldum dolabında. ne zaman onu ozlesem o bereyi takar mısır çorbası yaparım. onun hatırası yüzünden uzun yıllar siyah bir balıkçı beresi korudu başımı soğuktan...

  3 hocam allah rahmet eylesin. ne denir bilmiyorum ama sen buyuk adammissin o yasina ragmen baban senden de buyuk. topragi bol olsun. - deli ibo 27 Ocak 2016 04:51
  3 paramparça oldum lan. uçmağa varsın. - turnusol 28 Ocak 2016 02:41