Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("aşık olmak") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 31 bakınız: tezeği avuçla yemek - includingeveryhting 21 Mart 2016 02:03
  3 mutlu biten var mı ? - redbul 27 Kasım 2016 02:53
 • 8
  +8
  -0

  hiç olmadık bir anda karşımıza çıkan güzel mi, kötü mü daha kavrayamadığım his.

 • 5
  +7
  -2

  en azından iyi tarafından bakın.
  yaşamak için bi amacınız oluyor.asosyallikten bi nebze olsa kurtuluyosunuz.ve otuzbir çekmek içinizden gelmiyor.rüyadan rüyaya işinizi hallediyorsunuz.
  tecrübeyle sabit.

 • 13
  +13
  -0

  var mı beni içinizde tanıyan?
  yaşanmadan çözülmeyen sır benim.
  kalmasa da şöhretimi duymayan,
  kimliğimi tarif etmek zor benim...

  bülbül benim lisanımla ötüştü.
  bir gül için can evinden tutuştu.
  yüreğime toroslar'dan çığ düştü.
  yangınımı söndürmedi kar benim...

  niceler sultandı, kraldı, şahtı.
  benimle değişti talihi bahtı,
  yerle bir eylerim tac ile tahtı,
  akıl almaz hünerlerim var benim...

  kamil iken cahil ettim alimi,
  vahşi iken yahşi ettim zalimi,
  yavuz iken zebun ettim selim'i,
  her oyunu bozan gizli zor benim...

  yeryüzünde ben ürettim veremi.
  lokman hekim bulamadı çaremi.
  aslı icin kül eyledim kerem'i.
  ibrahim'in atıldığı kor benim...

  sebep bazı leyla, bazı şirin'di.
  hatrım için yüce dağlar delindi.
  bilek gücüm ferhat ile bilindi.
  kuvvet benim, kudret benim, fer benim...

  ilahimle mevlana'yı döndürdüm.
  yunus'umla öfkeleri dindirdim.
  günahımla çok ocaklar söndürdüm.
  mevla'danım, hayır benim, şer benim...

  kimsesizim hısmım da yok, hasmım da
  görünmezim cismim de yok, resmim de
  dil üzmezim, tek hece var ismimde
  barınağım gönül denen yer benim

  benim için yaratıldı muhammed
  benim için yağdırıldı o rahmet
  evliyanın sözündeki muhabbet
  enbiyanın yüzündeki nur benim

  kimsesizim hısmımda yok hasmımda,
  görünmezim cismimde yok resmimde,
  dil üzmezim tek hece var ismimde,
  barınağım gönül denen yer benim.

  (bkz: cemal safi)

 • 62
  +62
  -0

  dokunmak çok farklıdır, tenini hissetmek çok farklıdır, size bakışı, saçlarının dokusu çok farklıdır, gözleri çok güzeldir, gözlerinizi kapatıp hissetmek istersiniz, yakınında olmak istersiniz. el ele tutuşmak, omuza kol atmakla yetinemezsiniz, sarılmak istersiniz hep. hep daha çok sarılmak

  2 hocam dur deşmeyin ya - legencikovboy 20 Ağustos 2016 01:17
 • sana bişey diyim mi aşık olduğun insana tak yüzüğü direk yoksa kaçayoorlar - legencikovboy 20 Ağustos 2016 01:18
  bi aşık olayım da :) - yuzuncu yil ruhu 20 Ağustos 2016 01:30
 • 1
  +1
  -0

  her gece şu cümleyi uzun zamandır kurmadığım için şükrediyorum beeee dert siffir siffir siffir

 • 37
  +37
  -0

  ah be... olmuştum bir kere.17 yaşında cebinde parası olmayan,ailesi tarafından hiç ilgi ve sevgi görmemiş bir çocuktum.mutlu muydum ? mutluydum be sürekli oraya buraya gidemesek de oturup muhabbet ederdik,yağmurun altında yürürdük... paramız yoktu belki ama değer biliyorduk. kara kaşlarına kara gözlerine kara saçlarına aşıktım be aşık. 1 buçuk yılımı verdim... sonra gitti. hiç düşünmedi beni be. hala aşığım ona.1 yıldır sesini duymuyorum ,1 buçuk yıldır görmüyorum. aşk işte be bir kere geliyor insanın başına. (bkz: onu başkasıyla görmektense hiç görmemek daha iyidir)

 • 27
  +29
  -2

  böyle bi' şey;

  link

  sonrasında güven kıraç'ın söyledikleri umrumda değil açıkçası.. aşkın tahtaravelli oluşu, hep aynı yerde sekiş, bir yere gidememek.. umrumda değil hiçbiri.. bilekleri kanlı cahit'in bar bankosuna yapıştırdığı cam kesikleri gibi bir ruh ve beden hali..
  belki de cahit'i o hale sokan o güzel kadının adında saklı; katharina!!

  hiçbiri önemli değil aslında.. sağlıklı ve yetişkin oldukları halde ne zaman aşık olacaklarını kendileri belirleyen bedenler de gördü aha bu gözler.. ruhlarının olduğuna inanmıyorum açıkçası.. her sevişte ve her sevişmede eriyen, sömürülen, somurulan ruhum da önemli değil.. meğer ben ne kadar aşkla ve sevgiyle doluymuşum ki bitmedim bir türlü.. bitmeyeceğim de.. zira ne kaldı ki şunun şurasında ömrümün bitmesine.. belki bir yıl, belki 10, belki 20, belki 30... belki de bir gün doğumu..

  daha kendi ömrümün bile ne zaman biteceği bilinmezken kim ciddiye alıyor bu filmleri, kitapları, şarkıları? aşkı bu kadar kutsal ve değerli kılan tüm görsellikleri kim ciddiye alıyor? zaman geçirmek için mi var hepsi? zaman zaten geçiyor.. eee?
  tüm bunları ciddiye alan sadece ben olmayayım lütfen.. yoruldum ve sıkıldım her sevişte, her sevişmede ruhumun eksilmesinden.. korkum bitmesi değil.. gece denen şu muhteşemliğin üzerine yemin ederim ki bitmedi ve bitmeyecek o..
  sadece karanlıktan korkan küçük bir çocuğun lambadan rahatsız olup da uykuya geçememe hali bu.. başka da bir şey değil..

  ayrıca;

  sevilen kişiyi yoklamak ve yaşadığından emin olmaktır. hem kendinin hem de aşık olduğun kişinin. en çok da sabahları uyandığın an sana gülen gözlerle bakan bir meleği görüp mutlu olmak. hatta o çalan alarm yüzünden görev yaptığı okula gitmek istemezken yüzünü avuçlarına alıp sormak; "her gece istediğimiz saatte uyuyup her sabah istediğimiz saatte uyanmamız ve kahvaltıyı beraber hazırlayıp beraber yapmamız için benimle evlenir misin?"

  uyku sersemliğiyle onun utanıp gülümsemesi, sonrasında da masum bir öpücüğü dudaklarına bırakıp işe, yani öğretmenlik yaptığı okula gitmesi. okuldan geldikten sonra elbiseleriyle gelip yanına kıvrılması. kıvrılırken de kulağına fısıldaması; "insanın kendisini evde bekleyen bi sevgilisi olması ne güzel."

  evet, ne güzel gerçekten. aşk böyle bir şey. alt tarafı akşam üstü "sanırım burnum tıkalı, nefes almakta zorlanıyorum" dedi, elinden tutup pencereye götürdüm. pencereyi açıp temiz havayı içine çekmesini sağladım. üşümüş olacak ki "hadi camı kapa" dedi, kapadım.

  şimdi yanımda uyuyor. ve ben sırf panik yapmasın diye tüm gece boyunca bir iki kez "durumun nasıl, bir rahatsızlığın var mı?" sorusunun dışında başka bir şey sormadım. ancak arada bir küçük çocuğunun yaşayıp yaşamadığını kontrol eden anneler gibi işaret parmağımı burnunun altına götürüp nefes alıp verişini kontrol ediyorum. ve kendisine çaktırmasam da geceden beri bunu düşünüyorum. sabahın ilk ışıkları odaya vurmadıkça da uyuyamayacak gibiyim.

  işte aşk böyle bir şey. ömrünün en garip döneminde seni tutup, bir anne gibi o'nun yatağının başında bekleten. arada bir nefes alıp verdiğinden emin olmak için vücut teması sağlamayı gerektiren.

  annelerin hakkı ödenmez derler ya hani, bence güzel aşıkların hakkı da ödenmez. bugün sen beklersin onun uyumasını, yarın o.
  sonra bir gün bir bakarsın tutmuşsun elinden, istiklal'den aşağı yürürken ölümüne sevgiyle dolusun. montunun cebinde o'nun eli, o'nun elinin üstünde de senin elin. sıcacık kestane alıyorsunuz. cadde ağzına kadar insanlarla dolu. oysa siz hiç kimseyi görmüyorsunuz. sadece gülümseyip birbirinizin yanağına öpücük konduruyorsunuz..

  neyse işte, gecenin şu saatinde parçalatmayın edebiyatı. çıkarın tadını. sevginin, aşkın, şefkatin, şehvetin. o'nu bulduğunuz an anlayacaksınız beni. ve işaret parmağınızla nefes alıp verdiğini kontrol ettiğiniz an yüreğiniz aydınlanacak. çünkü sabah, onunla uyanacaksınız. gecesinde tekrar o'nunla uyuyacağınız gibi.

  öhhh be deştin ciğerimi. - pike 04 Eylül 2016 11:49
 • -7
  +2
  -9

  benim bu başlıkta entryimin olamaması şaşırtıcı amk. çünkü ben aşktan anlamam seksten haber verin xd

 • 10
  +10
  -0

  berbat bi şey. hayatınız altüst olur. platonik olsun olmasın fark etmez. aşkı görünce depar atarak uzaklaşmak lazım. kimseye yaramaz. küçük ilizyonlara, kısa süreli duygusal hoşluklara kanmamak gerek. uzun vadede adamın amına koyar.

 • 20
  +20
  -0

  güzeldi be. tüm acılara rağmen. ne olursa olsun bi gülüşü, bi bakışı aklını başından alırdı da hiçbir şeyi umursamazdın. tam düşecek gibi olurdun da ona tutununca her şey geçerdi. gözyaşlarını kendin değil de o silince ağlamak bile güzeldi. buluşacağınız zaman onu görünce sırıtmana engel olamayarak hızlı adımlarla ona bi an önce ulaşmaya çalışmak güzeldi. ismini onun sesinden duymak güzeldi. daha akla kazınmış böyle ufak nice ayrıntı güzeldi. şimdi onun sesi yerine rüzgarı dinlemek zorunda kalsan da güzeldi işte.

 • 8
  +8
  -0

  ister sabaha kadar, ister ömrünün sonuna kadar... yaz yaz bitiremezsin şu eylemi. eylem bile değil, yaptığın bir şey yok bilinçli olarak.
  hani var ya bi söz "insanı vezir de eder rezil de" diye. bunu aşktan başka hiçbi şey bu kadar güzel yapamaz.
  üzerine yazılan her şey özneldir. o yüzden yaşamadan kimsenin bi fikri olamaz.

 • 8
  +8
  -0

  aşık olmak ile obsesif kompulsif kişilik bozukluğuna sahip olmanın vücutta aynı biyokimyasal etkiyi yarattığı söyleniyor.

 • 17
  +17
  -0

  cikmaya baslamadan once hayal kurarsin. yedigin yemekten ictigin sigaradan uydugun uykudan dibine kadar tat alirsin. sonra bi an toplarsin cesareti acarsin kendini. o an duygunun karsilikli oldugunu anlarsan senden mutlusu yok. esek kadar adamin tavsan gibi zipladigini gorebilirsiniz. her neyse sonra ilk bulusma. elini tutsam mi tutmasam mi ikilemini yasarsin bir sure. sonrasinda ise askimli canimli konusmalara baslamalar goz goze gelince gulmeler... devam eder bir sure.2 ay da surer 2 yil da surer. kiskanmalar yalanlar vs derken iliski yipranir. hele bir de cinsel seyler yasadiysaniz kisa bir surede kabak tadi verir iliski. sonra adina milyon tane sarki yazilan ayrilik evresi. genelde mesajla gerceklesir. kavrayamazsin basta olan biteni. zaten o hafta kendine gelemezsin. ararsin bidaha yeniden deneyelim mi diye. istemez tabiki. iyice yikilirsin. beden de ayri yipranir. seni gorenler hayirdir cokmussun diye baslar cumleye. yalniz kaldigin anlar zehir gelir adama arkadaslarinla olmak istersin kendine ilac ararsin butun gun onu dusunursun. kafandan binbir senaryo gecer. simdi onda hak verirsin 5 dakika sonrasinda kendini ana avrat soverken bulursun. aylar gecer sen yavas yavas kendine gelirsin. bir daha asik olursam gotumu siksinler diye savurursun kelimeleri. 2 bira icer onu dusunursun yine. yaktigin her sigarada hatirlarsin her seyi. onceden yurudugunuz yerleri gorunce icinden vay amk diye gecirir yoluna devam edersin. sonra bir bakmissin kimseye ihtiyacin yok daha da guclusun eskisinden. ne zaman ki yasanmis hicbir sey canini acitmaz bir tebessum eder diger sigarayi yakarsin.

  daha güçlüyüz. daha da güçleniriz. - neyazcamyav 20 Ağustos 2016 00:46
 • 12
  +12
  -0

  içi boşaltılmış bir tanım. herkes aşık amk dünyasında.

 • 3
  +3
  -0

  bir cümledir. benim de her gece kurduğum bir cümle. yazıklar olsun böyle hayata!

 • 1
  +1
  -0

  benim de için de olduğum boktan durum bu gece mesaj atmamı düşündüren olay