bugüngündem
bugün
/
 1. 5
  +
  -entiri.verilen_downvote
  son yerel seçimlerde ankara büyükşehir belediyesi başkanlığını aslında kazandı da trafolara kediler girdi, veriler falan filan bir anda kayboldu, o oldu, şu oldu, seçimi kaybetti. üzülmesin: zalimin zulmü varsa mazlumun allah'ı var. bizim gönlümüzde hep kazanan olarak kalacaktır.
 2. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bir daha itiraz edecek diye bekliyoruz
 3. 12
  +
  -entiri.verilen_downvote
  18 yaşında milletvekili seçilebilme ile ilgili açıklamasına denk geldim. Durumu çok güzel özetlemiş. Elbette haktır. Şüphesiz gençler bu ülkeyi düzeltecektir. Ancak: 1- ben 18 yaşındaki evladımın öncelikle mv olmasını değil iyi bir eğitim almasını isterim. 2- sıvasız evler ve yırtık ailelerin çocuklarının mv olma ihtimali sıfırdır. Onlar ancak ülke için şehit oluyorlar. Torpilli 2-3 kişinin mv olması ise bir hakkın kullanılmasından çok, adaletsizliğin göstergesi olacaktır. Link
 4. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bu akşam o günü hatırlatıyor!
 5. 7
  +
  -entiri.verilen_downvote
  amca kusura bakma ama yazmazsam olmaz: (bkz: mansur yavaş ciğerimi söktün)
  1hsjdkf başlığı okuyunca aklımdan geçti. sözlüğün günlük hayata etkileri.d - poncik_panda 16.06.2017 16:58:26 |#3653655
 6. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  seçim öncesi bbc'ye gayet verimli bir röportaj vermiş. en azından bir defa incelenmeli; link
 7. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  an itibariyle ankara'da öne geçmiş olan belediye başkan adayı. (bkz: dış kulvardan bold pilot geliyor)
  0son düzlükte bi bold da istanbul'da çıksa keşke :/ - kıpçak bey 31.03.2019 20:41:56 |#3752000
  1sanmıyorum ama inşallah - sakire cay yok 31.03.2019 21:03:30 |#3752006
  0milim milim ilerliyor şu an, kalan %15 sandıktan güzel şeyler çıkabilir. - kıpçak bey 31.03.2019 21:06:28 |#3752001
  butun yorumlari goster (4)
 8. 5
  +
  -entiri.verilen_downvote
  başkent'e yakışacak muhteşem milliyetçi millet ittifakı başkan adayı. siyasetle hiç alakali olmasam bile her konuşmasında ortalama 3 kere lanlu lunlu konuşan o tipitip yerine kendisini yüzlerce kere tercih ederdim ben yine de.
 9. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  hadi hayırlı uğurlu olsun bakalım.
 10. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  bu sefer kedileri salmadık başkanım kscnfdskgkjdfsgogfnıpogfg
 11. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  ülkücü tabanlı başkan gibi başkan. ne meral akşener ne kemal kılıçdaroğlu kendisini yeterince savunamadı. biri de kalkıp ulan bu adam madem dolandırıcı sahtekar sen neden senelerce belediye başkanlığı yaptırdın demedi. madem kötü biriydi sayın devlet bahçeli kendin niye vakti zamanında büyükşehir belediye başkan adayı gösterdin demedi. bugün mansur yavaş seçildiyse zamanında yok sayılan, davası yarım bırakılan ülkücüler sayesinde seçilmiştir.
 12. 1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  (#6579) artık sadece gönüllerimizin kazananı değil aynı zamanda da resmen güzel ülkemizin güzel başkentinin yani ankara büyükşehir belediyesi başkanıdır... ayrıca seçildikten sonra yaptığı konuşmayı buraya bırakmazsak olmaz ; --- spoiler --- CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, "Bugün hakkın yerini bulduğu ve Ankara'nın kazandığı büyük bir gündür. Ayrım yapmadan bu şehri kardeşçe kucaklayıp ileriye taşıyacağız." dedi. Yavaş, seçim sonuçlarını takip ettiği CHP Genel Merkezi önünde toplanan kalabalığa seslendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ve iYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e teşekkür eden Yavaş, sandıklarda görev yapan, elini değil, vücudunu taşın altına koyan herkese ayrıca teşekkürlerini iletti. Haberlerin vatandaşlara ulaşmasını sağlayan basın mensuplarına ve ailesine de teşekkür eden Yavaş, şükranların en güzelini, anlamlısını ise uğradığı büyük haksızlığa, iftiralara karşı kendisine dualarıyla siper olan annelere sunduğunu dile getirdi. Yavaş, mazbatayı aldıktan sonra ilk yapacağı işin Kızılcahamam'a gidip, kendisine dualarıyla güç veren 91 yaşındaki kadını ziyaret etmek olacağını, onun şahsında tüm annelerin elini öpeceğini söyledi. "Ankara'da kaybeden Özhaseki'dir" Mansur Yavaş, bu sonucu bir zafer olarak görmediğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Bizim yenmek, yok etmek zorunda olduğumuz bir düşmanımız yok ki bir zafer olsun. Hak yerini bulacak, Ankara kazanacak dedik. Bugün hakkın yerini bulduğu ve Ankara'nın kazandığı büyük bir gündür. Ayrım yapmadan bu şehri kardeşçe kucaklayıp ileriye taşıyacağız. Bugün Ankara'nın helal oylarıyla hak yerini bulmuştur. Kazanan Ankaralı olacaktır. Bugün Ankara'da kaybeden Özhaseki'dir. Ancak kazanan demokrasimiz ve tüm partiler olmuştur." "Atatürk'ün başkentine yakışır hizmet" Bundan sonraki süreçte kendisine düşenin verdiği sözleri tutmak olduğunu dile getiren Yavaş, "Bugünden itibaren Ankara'da belediyecilikte adaletin baş üstünde taşınacağı, ehliyet ve liyakat dönemi başlamıştır. işte bunun için hiç kimse kaybetmemiş, Ankara kazanmıştır. Tüm Ankara el ele kazanmıştır." şeklinde konuştu. Yavaş, Ankara'da huzurun bereketle taçlanacağını vurgulayarak, Ankara'daki herkesin, belediye çalışanların huzur içinde olmalarını istedi. Hukuka, ortak değerlere zeval getirmeyeceklerini, istişareye önem vereceklerini, siyasi görüşü ne olursa olsun bütün Ankara'ya hizmet edeceklerini vurgulayan Yavaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkentine yaraşır hizmet vereceklerinin altını çizdi. kaynak --- spoiler ---
 13. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  2009 yerel seçimlerinde (bkz: mhp) adayı iken tanıma fırsatı bulduğum ve kendisi için çalıştığım, (o seçimde mhp ankara'da %27'lik tarihi bir oy aldı.) başarısının cezasız kalmaması sonucu tekrar aday gösterilmeyince 2014'te (bkz: chp)'den aday olan ve şaibeli seçimi kaybeden yavaş, yılmadı ve milliyetçi kimliğini saklamadan yine chp ile ankara'yı yönetmeye talip oldu. sonuç: ankara kazandı. 2023'te kazanan türkiye olabilir.
 14. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  türkiye gibi halkın ezici çoğunluğunun lümpen olduğu bir ülkede anarşizmle belediye yönetiyor. hem de ülkenin başkenti ankara‘da. hem de yıllardır. inanılmaz. tabii çoğu insan anarşizmi terörizmle karıştırdığı için dediklerimden hiçbir şey anlamayacak ama dert değil. gerçek anlamıyla devlet nasıl olmalı, adam onu gösteriyor.
 15. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  son yerel seçimlerde bu düzene karşı umut bağlanan, büyükşehirler dahilindeki en güçlü muhalif adaylardan biriydi. ne yazık ki medya etkisiyle, istanbul’un ankara’dan daha büyük bir şehir olması ve benzeri sebeplere ekrem imamoğlu kadar konuşulmadı ve reklam olmadı. fakat ekrem imamoğlu’nun tutarsız hareketleri icraatinin önünce geçtikçe ve mansur yavaş türkiye cumhuriyetine yakışır bir belediye başkanı olma yolunda sağlam ve ses getirir adımlar attıkça bu durum ister istemez değişti. ekrem imamoğlu’na oy veren ve oy veremese bile destekleyen birçok insan seçimlerden kısa bir süre sonra pişman olmuşken; mansur yavaş aldığı oyları sonuna kadar hak ettiğini ve kimseyi pişman etmediğini bize her hareketiyle göstermiş oldu. keşke mansur yavaş istanbul büyükşehir belediye başkanı olsaydı diye çok içimden geçirdim seçimlerden sonra fakat ileride kendisini daha büyük makamlarda görmeyi umut ediyorum.
  2şu an türkiye cumhuriyeti devleti sınırları içerisindeki en iyi belediye başkanı diyebilirim - kıpçak bey 06.05.2020 03:12:37 |#3776565
 16. -1
  +
  -entiri.verilen_downvote
  hadi biraz oyun oynayalım. uyar mı? (#2342308) anarşist yöntemlerle belediye yönettiğini ve yine aynı yöntemlerle gerçek devleti gösterdiğini öğrendiğimiz belediye başkanı. fatih mehmet maçoğlu'nun komünist belediye kurduğu iddia edilen memlekette mansur yavaş da anarşist oluversin tabii bir zahmet. ne var? madrid'linin bu konuda ileri okumalar yaptığına inanarak çok samimi birkaç soru soracağım; anarşist teori, devlet hakkında ne diyor? anarşizmle belediye nasıl yönetilir? mansur yavaş bunun neresinde duruyor ya hu? not: anarşizm terörizm değildir. not-2: ama ben biraz lümpenim evet.
 17. 3
  +
  -entiri.verilen_downvote
 18. 6
  +
  -entiri.verilen_downvote
  aga ankara büyük şehir belediye başkanı olmadan önce kendisiyle ilgili en ufak bir fikrim yoktu ancak şimdilerde pek bi beğendiğim belediye başkanıdır kendileri.. Cumhurbaşkanlığı için aday olur mu olmaz mı yapabilir mi yapamaz mı bilemem ancak neden olmasın..
 19. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Farklı bir ülkede yaşıyormuş hissi veren belediye başkanı.
 20. 4
  +
  -entiri.verilen_downvote
  Ankara'nın başına gelen güzel şeylerden. Tipine zzz'mın m*lih'inden sonra çok iyi geldi.
 21. -3
  +
  -entiri.verilen_downvote
  çok övüldüğünü düşündüğüm ankara büyükşehir belediye başkanı. sanırım ülkemiz vatandaşlarının klişe hatalarından biri de bir lideri veya popüler bir bireyi canı sıkılınca, aklına esince övmeleri ve böylelikle beklentiyi en tepelere çıkartmaları. daha sonrasında yapılan bir yanlış hata daha büyük tepkilere neden olabiliyor. gereğinden fazla övgülerle gündemde olmak bana göre en çok o kişiye zarar veriyor.
 22. 8
  +
  -entiri.verilen_downvote
  ankaranın 5 yıllık acı kaybı. içindeki mhp'liliği görmemek mümkün değil. bu kötü bir şey değil. buna rağmen ekremden çok daha başarılı ve çok daha kalender bir adam.
 23. 2
  +
  -entiri.verilen_downvote
  2014 seçimlerinde kazandığı belediye başkanlığını kaybetmiş gösterenlerin özür dilemesi gereken muhteşem insan. çankaya’dan kendisine çıkan oyları hiçe sayıp seçimi kaybetmiş gösterenler ankara büyükşehir belediyesi adı altında devletten beşer beşer onar onar çalanların ta kendisiydi. bu yüzden geç başkanlığa gelen ama aradaki açığı hızla kapatan bir belediye başkanlığı süreci geçiriyor mansur yavaş. siyasi kimliği zerre alakadar etmez beni. zor durumda garibanın, düşenin yanında oldu ya gerisi hikaye.
 24. 6
  +
  -entiri.verilen_downvote
  seçim sürecinde, “ben seçildiğim zaman hepinizi pişman edeceğim. öyle bir çalışacağım ki keşke bi önceki dönem seçseydik diye pişman olacaksınız” diye söz vermişti. duyduğum en ilgi çekici seçim konuşmasıydı ve gerçekten sözünü tuttu. helal olsun
/