Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("çerkes dansı") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 1
  +1
  -0

  efenim çerkes olduğumdan mütevellit çok kez oynamayı denedim. ama parmak ucuyla yürümek gerekiyor bi yerde. (parmak ucuda değil aslında resmen tırnak üzerinde yürümek gerekiyor.) onu bir türlü yapamadım yıllardır. tek eksiğim o ://

 • 2
  +2
  -0

  zannımca dünya üzerindeki en güzel danstır. binbir farklı versiyonu vardır. müziklerin ritmine göre dans anlam kazanır. ritim eğer hızlı ve coşkuluysa hareketler de ritime ayak uydurur. hızlı ritimleri genelde erkekler kendi aralarında oynar. bu hızlı dans erkeklerin, asilliğini/yiğitliğini, hareketin tehlikesine göre de çevikliğini/cesaretini sergilemesini sağlar.
  ağır müziklerin danslarında ise öncelik kadınlarındır. kadınlar ise ahulu duruşlarıyla, danslarının naifliğiyle, bakışlarının güzelliğiyle ön plana çıkarlar. eğer elbiseleri dans sırasında topuklarına kadar uzanıyorsa dans ederken kuğu gibi süzülürler.
  bunun gibi

  şahsen ağır şarkılardan olan ağlatan qafe'nin müptelasıyım. dansında ise; iki tarafta birbirini tamamlar. kadındaki zarafet, güzellik, naiflik erkekte yoktur. erkekteki güç, çeviklik, asalet kadında yoktur. bu yüzden bu dans sayesinde birlik olurlar.
  erkeğin kadına sunduğu hürmet, kadının baş döndüren zarafeti, müziğin olağanüstü ahengi, dansın inanılmaz naifliği...
  dünya üzerinde bir kadın ve bir erkeğin edebileceği en güzel danstır benim nazarımda. bunun gibi

  günümüzde çerkes düğünleri ağlatan qafe olmadan olmaz. bunun gibi

  açıkçası internette bizim düğünlerimizdeki kadar güzel danslara rastlamadım. ://

 • 2
  +2
  -0

  çerkes kadını denilince genelde akla güzel kadınlar gelir ya, heh işte o kadınlar bu dans sırasında 514512 kat daha da güzelleşiyorlar. bir dans, bir kadına ancak bu kadar yakışabilir...