Başlığı Düzenleyin:


* Eger varolan bir baslik girerseniz, bu basligi ("çanakkale") ve tum entirilerini oraya tasimis olursunuz.

Başlık Tipini Değiştirin:


* Bir basligi sabitlemeden once o basliga bugun entiri girildigine emin olun. Girilmemisse de siz girin. Sabit basliklar; sol kanatda her zaman ilk sayfada ve yukarlarda, koyu renkli olarak gozukecektir.

Başlığı Silmek İçin Tıklayın:

Başlığı kilitlemek için tıklayın:

Secilen Entirilerle bir sey yap

0 adet entiri secili.

 • 8
  +8
  -0

  şehrine öğrenci olarak gittiğim 200 bin nufusu olup bunun 80 bininini öğrencilerinin oluşturduğu kar yağmaz denilen ama benim geldiğim sene 1 metre kar yağan, alkolsuz mekan bulmanın neredeyse imkansız olduğu saat 2 den sonra dışarda ki hayatın bittiği, 3 cadde ile bütün şehrin çevrelendiği ve bunun ulaşımı ç3 adlı efsane otobüsün yaptığı hatta bu ç3 de memleketteki çifterin %50 sinin kesişerek tanıştığı, merkez küyüphanesinde ders çalışmaktan çok kız kesildiği (ben oyun oynuyom) saat kulesinin orada ki köfteci müminin hiç bir şeye değişilmeyeceği ilginç bir sahil şehri. şehitlikleri ayrı bi kefede tutuyorum mutlaka gidilmesi,görülmesi ve hissedilmesi gereken yerler.

 • 1
  +1
  -0

  çanakkale'yi uzun süre orada yaşamayan bilemez. bir süre sonra zaten memleket oluyor sizin için. ayrılmak zorunda kalıp istanbul'a da gitseniz özlersiniz çanakkale'yi. rahatlık açısından izmir'den daha rahat bir şehirdir(ben bunu dedikten sonra 3-5 izmirli atlayıp olur mu öyle şey diyebilirler ama bu benim kendi görüşüm değildir, izmir ve çanakkale'de yaşamış olanlar çanakkale'nin izmir'den daha fena olduğunu söylerler). ayrıca şehir çok hızlı gelişmektedir, kiralık ev neredeyse hiç yoktur ve satılık olanlar da en fazla bir hafta durur. ortaokul ve lise yıllarımı en güzel okullarında okuyup üniversitede ayrılmanın bana çok zor geldiği şehirdir. alkolsüz mekan da çok azdır, pastaneler ve bir kaç kafeden fazlası yok alkolsüz olarak. mükemmel bir kütüphanesi vardır ama genelde kız kesmeye gidilir(ben hayatında ders çalışmadığını bildiğim insanlarla kütüphanede karşılaştım). peynir helvasından yiyin, memlekete giderken de götürün bir kaç kilo insanlar tatlı görsün. rüzgarı çok serttir, boşunuza saçınızı falan yapıp çıkmayın dışarı. liseyi esenlerde okuduğumdan her sabah rüzgardan mal gibi giderdim okula

  vesselam, çanakkale güzeldir, özlenir.

  1 oooo mpal - kiev karambolu 16 Mart 2016 21:38
  evvet - kiev karambolu 04 Haziran 2016 01:44
  bayramiç helvasından ye cuma pazarından, sevinç helvaları - kirpikuclarindan 10 Kasım 2016 03:17
 • 2
  +2
  -0

  yaklaşık 1,5 senedir yaşadığım, küçük izmir olarak tanımladığım güzel, ferah, rahat şehir. neden bilmiyorum bu benimlede alakalı olabilir insanlarına pek ısınamadım. esnafları ise apayrı beşpara etmez, saygısız insanlardır. iş yaptırabilmek için bin dereden su getirmeniz gerekir. adamlarda müşteri zihniyeti yok malasef. herkesin dediği gibi alkolsüz mekan bulmak imkansız. hamur işleri ayrı seviliyor bu şehirde. pastaneler ne kadar pasta börek yapsa günsonunda sıfır ürün kalır ellerinde (ama hakkını vermek gerek lezzetli ve fiyatları da uygun yaani). şehirin merkezi olarak nitelendirebileceğimiz gölgelerden olan kepez'e şehir merkezinden yürümek 1 saati bile bulmaz. yani şehrin bir ucundan bir ucuna yürüyerek 1 saatte gitmeniz mümkün. ilginç gelebilir ama vesait kullanmanız için bence hiç bir neden yok. denizi de güzeldir. çoğu şehirde yapamayacağınız sahil şeridinde yürürken denize girmeyi burada gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. n'olursa olsun benim en sevdiğim denizi kabatepe limanı'dır. dillere destan güzel ve temizlikte bir denizi var.

  yaşamak güzeldir elbette, özellikle memleketiniz ise..
  işin ilginci de kısa sürede izmit'e dönüş yapabilecek olmam. sanayinin içine.

 • 1
  +1
  -0

  kordonda yapılacak 1buçuk saatlik yürüyüşten sonra boyun düzleşmesi olabiliyorsunuz ben oldum. tek sıkıntısı rüzgar

 • 1
  +1
  -0

  defalarca kez gittiğim aşık olduğum bi şehir yok böyle bi güzellik.
  en kısa zamanda tekrardan gidecem

 • 4
  +4
  -0

  memleketim. çok özledim çok. bugüne kadar 7-8 defa gittim. bu sayıyı arttırmaya kararlıyım.

 • 6
  +6
  -0

  bu şarkıyı sana armağan ediyorum ey güzel şehir! dellendi bugün bir yağmur bastırıyor iflahım sikiliyor. saat 20-21 sularında iskeledeydim bir yağmur başladı iliklerime kadar ıslandım. taksi buldum zar zor herif taksiye almadı iki saat kurutmakla uğraşıyorum diye. otobüste bulamadım iskeleden kepeze yürüdüm birde o yağmurda. tam yurda girdim yağmur durdu. bir sorunun varsa adam akıllı söyle, paylaşalım kozlarımızı bilader. böyle şekil şükül hareketlere gerek yok.

  1 gel sen ne çektiğimi birde bana sor.. - a shih na 10 Kasım 2016 03:30
 • 2
  +2
  -0

  burada bir gece geçirmek nasip oldu. hayatımın en güzel gecelerinden birisiydi. tam yaşanılacak şehir. ne istanbul kadar kalabalık, ne izmir kadar marjinal, ne ankara kadar soğuk, ne de denizli gibi denizsiz.

 • 2
  +2
  -0

  nice ingiliz,fransız,yunan tohumunun denizin serin sularına gömüldüğü nacizane şehrimiz

 • şehitler anıtı, truva antik kenti, aynalı çarşı - cowabunga 07 Mart 2017 22:03
 • 7
  +7
  -0

  tarih yüklü, adım attığında göğsünün kabardığı, anıtları gezdiğinde gözlerinin dolduğu muhteşem türkiyemin en muhteşem illerinden

 • 0
  +0
  -0

  biricik memleketim.. kafan mı bozuk git kordona mis gibi havayı çek için şakirde bi çay sigara yap. sevgilini al aşıklar tepesine git. tarihi görmek istiyorsan şehitliğe git çimenlik kalesine git, git nusrat mayını gez. sadece kordonda durup dur yolcuyu izlesen içini gurur kaplıyor zaten oda ayrı. han kahvesine otur o kalabalığın içinde öyle güzel sohbet oluyor ki harika yaa. rüzgarı elini dudaklarını çatlatsa da soğuk havada dalgaların kıyıya çarpıp üzerini ıslatışıyla eğlen. al biranı arkadaşlarınla kayalıklarda dertleş. daha ne sayayım ki çok güzel şehir herşeyiyle uzak kalınca kıymetini daha çok anlatıyor insan.

 • 2
  +3
  -1

  çok gitmek isteyip bir türlü gitmek nasıp olmayan şehir.
  nasipse cumartesi çanakkale'de olacağım.

 • 0
  +0
  -0

  gökçeada ve bozcaada, truva ve assos antik kentleri, gelibolu şehitler milli parkı, höşmerim.(peynir tatlısı)

 • 1
  +1
  -0

  Gelibolu ilçesinde 102 yıllık patlamamış top mermisi bulunmuş.
  Güvenli bir alanda imhası yapılacakmış.
  link

  :d - billure_td 08 Mayıs 2017 15:43